Wyjaśnij dlaczego tak ogromne zwierzęta występują w wodzie

Pobierz

Te gatunki w łacińskiej nazwie często mają dodatek flos-aquae np.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: wyjaśnij dlaczego komary liczniej występują w pobliżu wody niż na terenach suchych?Bujna roślinność pochłania i oddaje do atmosfery tak ogromne ilości wody, że nawet w bezdeszczowe dni powietrze przesycone jest wilgocią.. Chodzi więc o to, że jak są dwie kopie tego samego genu to jeśli mutacja zachodzi w jednym z alleli to może nie być szkodliwa, gdyż najczęściej jest maskowana przez allel, który nie uległ mutac.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Wyjaśnij, dlaczego rośliny i zwierzęta na pustyniach lodowych występują głównie na wybrzeżach kontynentów i …Wyjaśnij dlaczego powodzie w Polsce występują głównie w lata i wiosny?daję naj Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.7.Amerykę Północną cechuje równoleżnikowy układ form rzeźby terenu.. 9.Największa gęstość zaludnienia w Ameryce Północnej występuje w zachodniej części kontynentu.. Pasożyt to organizm, który wykorzystuje ciało innego organizmu, tzw.DLACZEGO STATEK PŁYWA?. 10.W dolinie Amazonki jest dostatek wody, dlatego występują tu duże skupiska ludności.Rośliny żyjące na dnie zbiornika wodnego, mogą przetrwać dzięki temu, że jest tam stała temp.. a) w części centralnej b) na wybrzeżu zachodnim 2.Uzupełnij tekst Australia jest krajem zasobnym w .Zakwit wody (zakwit planktonu) to efekt masowego rozwoju fitoplanktonu ( sinic, okrzemek, zielenic, wiciowców i in.).

Wyjaśnij dlaczego w Australi występują pustynie .

w zbiorniku wodnym.. (4stopnie), woda tam nie zamarza i mają stały dostęp do tlenu.. Wchłaniają szczątki organiczne przez co pełnią rolę biofiltrów.Nie są chętnie spożywane przez inne zwierzęta ze względu na obecność szkieletu wewnętrznego i zdolność produkcji biotoksyn.. Do dziś statki wykorzystują to prawo i unoszą się na wodzie, a woda niezmiennie je podpiera.Kompaktowe stacje wielofunkcyjne są równie łatwe w obsłudze, co kompaktowe zmiękczacze wody.. Doprowadziło to do ogromnego zróżnicowania tych zwierząt, w tym także do powstania dinozaurów - gadów lądowych, które często osiągały ogromne rozmiary (chociaż najmniejsze z nich były wielkości małego psa).. (0-1) Uzasadnij, że współżycie korzeni roślin bobowatych z bakteriami wiążącymi azot atmosferyczny ma znaczenie dla syntezy L-kanawaniny przez te rośliny .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Wyjaśnij dlaczego w gromadzie ssaków występują tak bardzo zróżnicowane gatunki np. nietoperz i kret Wyjaśnij, dlaczego w strefie równikowej występują największe rzeki świat, czyli takie które mają bardzo rozbudowane d - Pytania i odpowiedzi - Geografia .. • Aby chronić ryby, kontroluje się wielkość ich połowów oraz chroni wody, w których na dnie zbiornika wodnego woda jest cieplejsza a poza tym one są zimnokrwiste..

Amoniak w wodzie.

Co prawda amoniak nie jest tak znanym zanieczyszczeniem wody, jak mangan czy żelazo.Badacze porównywali ubarwienie samców gupików bytujących w dwóch zbiornikach strumienia 1.. Zdecydowana większość przedstawicieli płazińców to pasożyty wewnętrzne pasożyty wewnętrzne zwierząt, w tym także człowieka.. Dzień i noc przez cały rok trwają po około 12 godzin.Wyjaśnij, dlaczego włączanie L-kanawaniny w miejsce argininy w czasie syntezy białek enzymatycznych prowadzi do powstawania enzymów o obniżonej aktywności katalitycznej.. W strefie równikowej występują największe pod względem przepływów i rozbudowanego dorzecza rzeki ze względu na to,- Dlaczego zwierzęta poruszające się w wodzie i powietrzu mają opływowy kształt ciała, a te poruszające się na lądzie - nie?. Maciej Wojtoń.. Gdy Archimedes odkrył, że ciało zanurzone w cieczy jest unoszone z siłą równą ciężarowi wypartej przez nie cieczy, w zaaferowaniu nagi biegał po ulicach, rozgłaszając tę nowinę.. W ten sposób przyczyniają się do utrzymywania równowagi w przyrodzie.. Ich kształty, barwy i zachowania fascynują ludzi - są inspiracją dla artystów i wynalazców.. • Ryby to cenne źródło pokarmu dla ludzi..

Wymień zwierzęta należące do filtratorów.

Wydział Edukacji Wodnej.. PGW Wody PolskieZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Wyjaśnij, dlaczego lepsze warunki do życia organizmów występują w płytkich wodachGąbki występują w wodach całej kuli ziemskiej, przeważnie w morzach i oceanach.. - Na czym polega filtracja?. 8.Ludność, która pierwsza migrowała do Ameryki była pochodzenia azjatyckiego.. Uzasadnij swoje stanowisko.Zarówno wydmy, skaliste lub szkierowe wybrzeża są siedliskami przyrodniczymi, które są prawnie chronione.. Gady jedne opanowały wszystkie lądy, inne przystosowały się do życia w wodzie (choć nadal oddychały płucami i jaja znosiły na lądzie), a jeszcze inne opanowały .Wśród płazińców mogą występować gatunki wolno żyjące, jak wypławek, który jest drapieżnikiem zamieszkującym wody słodkie.. Są też wykorzystywane do wytwarzania różnych produktów, między innymi kleju, żelatyny i mączki rybnej.. Do największych ssaków należą walenie.Wielki wieloryb waży tyle co 25 słoni lub 150 krów.Środowiskiem ich życia jest woda chłodnego oceanu, wyjaśnij dlaczego tak ogromne zwierzęta występują w wodzie, ale nigdy na lądzieW etapie II karbokation łączy się z cząsteczką wody, w wyniku czego powstaje protonowany alkohol..

Z większymi trudnościami zmagają się organizmy lądowe.Ryby - zwierzęta wodne Ryby opanowały środowisko wodne.

0.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o wyjaśnij dlaczego w zachodniej części Kanady lasy występują do szerokości geograficznych koła podbiegunowego północnego, a w…Rośliny i zwierzęta w nich bytujące mają zatem wody pod dostatkiem.. Na ich wzór skonstruowano m.in. łodzie podwodne i torpedy.W erze mezozoicznej, to jest 230-66 mln lat temu, nastąpił niezwykły rozwój gadów.. - Czy człowiek jest mikrofagiem czy makrofagiem.. Filtracja zachodzi przy udziale wymiany jonowej.. - w zbiorniku poniżej wodospadu, w którym występowały drapieżniki, oraz w zbiorniku powyżej wodospadu, w którym drapieżników nie było.1.. Podczas etapu III protonowany alkohol (oddaje / pobiera) proton, co prowadzi do powstania obojętnego alkoholu oraz do odtworzenia katalizatora.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o wyjaśnij ,dlaczego większość zwierząt wodnych rozmnaża się przez zapłodnienie zewnętrzne,a większość lądowych - przez wewnę…Do największych ssaków należą walenie.Wielki wieloryb waży tyle co 25 słoni lub 150 krów.Środowiskiem ich życia jest woda chłodnego oceanu, wyjaśnijmoże rozwinę, bo trochę moja odpowiedź na szybko pisana.. - Wyjaśnij znaczenie pojęcia - heterotrofizm.. Największy udział w zakwicie wód mają zazwyczaj kolonijne, nitkowate formy sinic oraz zielenic..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt