Co jest ważniejsze miłość czy przyjaźń rozprawka

Pobierz

Ona nawet pozwala przenosić góry.. Prawdziwa przyjaźń oznacza wyrozumiałość i tolerancję.Zobacz 7 odpowiedzi na pytanie: Co jest ważniejsze miłość czy przyjaźń ?. Miłość jest zdolna do zrozumienia i przebaczenia.ważniejsza jest dla mnie przyjaźń, choć miłość to jest jednak zjawisko nie do opisania :) Wiadomo, mieć prawdziwą przyjaciółkę lub przyjaciela , to największy skarb, i też jest to bardzo ważne, lecz miłość to jest coś, co każdy powinien doznać w życiu, jednak bardziej cenię sobie przyjaźń :)Sumują, nie mam wątpliwości co do tego, że miłość jest najwyższą wartością.. miłość ponadto a to drugie to niewiele znaczy dla mnie .Przyjaźń za pieniądze nigdy nie będzie wierna a kupiona miłość rzadko bywa odwzajemniona.. Jest ona nieprzeliczalna na gotówkę.Mickiewiczowski Gustaw, bohater IV części "Dziadów".. I dlaczego.. Osobiście nie wiem jak odnieść się do tego tematu.. Rozprawka.. Odpowiedz na ten komentarz Ciężko jest nam w takim stanie myśleć i postępować w zgodzie z nim.Swoją miłość okazują za pomocą jakiejś kwoty wręczanej dziecku, co sprawie, że uczucie to staje się po prostu przekupstwem.. I nie da się przemocą okuwać w kajdany.Miłość to taki stan, kiedy ciężko jest myśleć racjonalnie, emocje i namiętności nami kierujące doprowadzają często do tego, że nie potrafimy się oprzeć uczuciu, często oddajemy się chwili, a uczucie zagłusza nasz zdrowy rozsądek..

- znaczenie słowa miłość.

Choć ktoś wygłasza prawdy, za które mu zapłacono nie znaczy to, że w głębi nie skrywa swoich własnych - zupełnie innych.Nie wszystko, co w życiu jest naprawdę ważne, da się przeliczyć na pieniądze, miłości, czy przyjaźni nigdy nie można kupić, ani sprzedać.. Miłość ma wiele znaczeń, t.j.. Dzieje się tak dlatego, że pisarze obserwują świat, a następnie go opisują.Po szkole » Przyjaźń.. Pytania .. I ma racje, ale jezeli zostajemy postawieni przed wyborem, co bys cie wybrali?Rozum ma szerokie pole działania w innych sytuacjach życiowych.. są trwałe i wieczne , a jeśli nawet przyjaciele się rozstają , to zawsze wiedzą , że mogą wrócić .. Czym zatem jest miłość ?. Wszyscy jej potrzebujemy, chcemy mieć kogoś, komu możemy zaufać, zwierzyć się ze swoich zmartwień, tajemnic i podzielić się swoimi sukcesami.W rozprawce zostały przedstawione przykłady z literatury, ale w argumentacji nie ma argumentów.. Na dzień dzisiejszy stawiam na miłość.. ale obawiam się, że tak uważa każda osoba, która jest w związku.Przyjaźń czy miłość?. Ona jest wieczna.. domowe ciepło czy radość.. Jest wiele wyrazów miłości, może ona być skierowana do dziecka, kobiety, ojczyzny .Jednak nie wahali się, wiedzieli, co jest ich obowiązkiem, co powinni robić, i właśnie to robili.. Wszyscy jej potrzebujemy, chcemy mieć kogoś, komu możemy zaufać, zwierzyć się ze swoich zmartwień, tajemnic i podzielić się swoimi sukcesami..

Nie mam wątpliwości o do tego, iż przyjaźń jest bardzo ważna.

Jest to problem, który rozważali, rozważają i z całą pewnością będą rozważać twórcy tekstów kultury, w tym literatury.. Najlepszym dowodem jest to, że nawet miłość trudno nazwać prawdziwą, jeśli nie jest jednocześnie przyjaźnią, a pozostaje uczuciem pełnym zaborczości i zazdrości.. Może przybrać różną postać : : miłości łączącej kobietę i mężczyznę, miłości matki do dziecka, miłości do Boga, czy ojczyzny.Rozprawka - przykład.Dzięki takim przypadkom prawdziwa miłość jeszcze istnieje i nie jest wyimaginowana, ani fałszywa.. Miłość bez wątpienia jest najważniejsza, co potwierdzają także słowa znanego " Hymnu o miłości".. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. W jej promieniach mogą się kąpać także inni.. Jest ona uczuciem na dobre i na złe.. Biznes i Finanse (34963) Biznes i Finanse (34963) Wszystkie (34963) Banki (7633) Bankowość Elektroniczna (91) E-biznes (3892) Ekonomia (1858) Fundusze .Przyjaźń w życiu człowieka jest wartością bezcenną.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Dodaj do ulubionych Drukuj.. Lecz to nie wszystko, bo miłość to także uczucie pomiędzy dwoma osobami, np.: między Bogiem a człowiekiem lub kobietą a mężczyzną.Przyjaźń drugiego człowieka jest w życiu bardzo ważna.. Tę prawdę potwierdza nie tylko życie, ale także literatura, z której przykłady przytoczę na potwierdzenie mych rozważań.Nie umiem wybrać..

... CO jest dla was ważniejsze MIŁOŚC czy PRZYJAZN Zgłoś nadużycie.

Aż chciałoby się powtórzyć za Telimeną, bohaterką "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza: Bo serce nie jest sługa, nie zna co to pany.. Człowiek rodzi się z miłości, dla miłości i do miłości.. Nie istnieją sklepy, gdzie można " zaopatrzyć się" w jakąś porcję miłości.. Według niego namiętna miłość łącząca dwoje kochanków gwarantuje przeżycia porównywalne z niebiańskimi rozkoszami.. Kinomaniak Święta Fit boxy Denko Święta Fit boxy DenkoWarto zastanowić się nad tym, czy w życiu lepiej kierować się sercem czy rozumem.. To samo odwrotnie (prawdziwej miłości nic nie stanie ba drodze).. Nie jest jedną nocą, czy dniem.. Uważam, że jeśli przyjaźń jest prawdziwa, to nic nie stanie jej na drodze i nie przeszkodzi, np. miłość do ukochanej osoby, nieważne jaka ona/on jest (zachowanie etc.).. Co prawda uczucie Gustawa zakończyło się tragicznie, gdyż ukochana zdecydowała, że w miłości ważniejsze jest kierowanie sięPODRÓŻE.. Normalny czlowiek by powiedzial, ze milosc i przyjazn sa tak samo wazne.. Starość bywa nauczycielem dla młodości.. Nie jest przelotnym latem czy też krótkim rokiem.. Jeżeli jest silna i prawdziwa, nie może zniknąć z życia przy pomocy dóbr materialnych, przede wszystkim pieniędzy.Rozprawka - rozwiązanie zadania..

Które z tych uczuć jest ważniejsze?

Temat odnosi się do miłości w ogóle nie do miłości w literaturze, więc należy zaprezentować argumenty dotyczące uczucia jako siły niszczącej, odnosząc je do wpływu na człowieka , a następnie potwierdzić to przykładem z literatury i wyciągnąć wnioski.Pobierz: rozprawka czy miłość jest najważniejsza w życiu człowieka.pdf.. Przyjaźń prawdziwa trwa cały czas, na dobre i na złe, a w miłości często się nie układa, dla mnie ważniejsza jest w życiu przyjaźń, 100razy bardziej.Kochani co jest najważniejsze w naszym życiu miłość czy przyjaźń zadawaliście sobie takie pytanie według mnie u mnie miłość później przyjaźń a dlaczego bo jak się kogoś kocha miłość jest ponad wszystko nie widzimy jej tylko czujemy.A przyjaźń też może być na całe życie ale taka prawdziwa nie udawana można zawsze na kogoś liczyć w trudnych chwilach życia zawsze .Co dla Was jest ważniejsze, miłość czy przyjaźń?. Dzięki przyjaciołom patrzymy na świat przez różowe okulary, nie czujemy się samotni i opuszczeni.Co to jest miłość?. Miłość to uczucie, które jest jednym z najsilniejszych i najbardziej znaczących przeżyć w życiu człowieka.. Oni naprawdę wiedzieli czym jest miłość do ojczyzny, czym jest prawdziwy patriotyzm.Miłość jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, stanowi ponadczasowy temat w kulturze, odgrywa w życiu bardzo ważną rolę.. "Nie wszystko, co w życiu ważne, da się przeliczyć na pieniądze.". Teraz, po tylu latach, młodzi bohaterowie warszawscy z czasów II wojny światowej nadal budzą szacunek i sympatię Polaków.. Pytanie jest zamknięte.. Nic przecież nie zastąpi nam prawdziwej troski i opieki najbliższych.. Prawdziwa miłość to nie jest ciągłe uprzykrzanie się osobie, która ma cię ewidentnie dość.Co jest wazniejsze, milosc czy przyjazn?. Niech moje argumenty wesprze swym autorytetem Julian Tuwim, który powiedział : "Miłość ci wszystko wybaczy", więc nie unikajmy jej, nie brońmy się przed nią.Miłość też jest ważna,lecz gdy nie uda ci się, zostaniesz bez niej, to tylko prawdziwa przyjaźń może cię wyciągnąć z tego doła..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt