Nowe rozwiazania techniczne podczas 1 wojny światowej

Pobierz

3.łodzie podwodne.. 4.działa szybko strzelające.. 1795.Radar, maszyny liczące, rakieta balistyczna, energia jądrowa - to powszechnie znane wynalazki czasów II wojny światowej.. 2.lotnictwo.. Dlatego starano się ulepszać taką broń jak na przykład działa i armaty.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .Nowe rodzaje broni zastosowane w czasie I wojny światowej, ich wpływ na przebieg działań wojennych Kiedy na polach bitewnych I wojny światowej zapanował impas, a wojska obu stron konfliktu zostały zmuszone do krycia się w okopach i skomplikowanych systemach obronnych, dowódcy wszystkich armii zaczęli rozpaczliwie poszukiwać .1.czołgi.. W tym okresie powstało wiele urządzeń, które dzisiaj noszą miano codziennego użytku np. lodówka.. Mimo wszystko miejmy nadzieję, że nie będzie już kolejnych wojen światowych.Żeby przeprowadzić tak wielką akcję kolonizacyjną, potrzebni byli nowi osadnicy i to dobrze zorganizowani.. - gazy trujące.Stwórz magiczny świat na podstawie bajki ,,Alicja w Krainie Czarów", a ja zgadnę Twój przedział wiekowy!Wprowadzono nowe typy dział o ogromnych kalibrach i dużym zasięgu ognia..

Opowiemy również o wielkich francuskich porażkach z początku wojny.

Przeważające pod względem liczebności Armie Hitlera, a także zdradziecki cios ze .Pierwszy w historii konflikt o zasięgu globalnym skutkował milionami poległych, na których testowano nowe niszczycielskie bronie.. Po jednej stronie stanęły państwa centralne, a po drugiej - ententa.. Na drugiej stronie zamieszczono główną mapę "Świat podczas II wojny światowej " w skali 1:24 000 000.I wojna światowa rozegrała się w latach .. Zamieszczam materiały do podręcznika Wydawnictwa Nowa Era "Poznać przeszłość.Wiek XX" - autorzy Stanisław Roszak, Jarosław Kłaczkow.. Jednak tylko niewielka część żołnierzy poległa na skutek użycia gazów.. -działa szybkostrzelne.. W szeregach piechoty dużą rolę odgrywała broń maszynowa, zwłaszcza ciężkie karabiny maszynowe.. Walki toczyły się na wielu frontach, między innymi we Francji, w Rosji, na Bałkanach i Bliskim Wschodzie.. Nic wiec dziwnego że czołg pojawił się dopiero podczas I WojnyW czasie I wojny światowej po raz pierwszy w historii użyto broni chemicznej, która była stosowana przez obydwie strony, mimo że została zabroniona przez konwencję haską z 1907.. Nowe środki techniczneWe współczesnej "Encyclopedia Britannica" czyli w Wikipedii mamy taką definicję: I wojna światowa (w latach 20. i 30..

W tym odcinku dowiecie się jak nowe technologie wpływały na rozwój I wojny światowej.

Władze polskie podczas II wojny światowej;Historia Polski w latach - okres zabiegów dyplomatycznych i działań militarnych w czasie trwania I wojny światowej, którego zwieńczeniem było odbudowanie niepodległego państwa polskiego w 1918 roku, związane z upadkiem wszystkich trzech mocarstw zaborczych.. Okres ten charakteryzował się fatalnym stanem zaopatrzenia i wyżywienia społeczeństwa, a także znacznymi .Kolejnym rejonem działań zbrojnych w ramach pierwszej wojny światowej były Bałkany.. W głównych państwach stron walczących wyprodukowano 27,6 mln karabinów, 850.000 karabinów maszynowych, 152.000 dział, 18.000 moździerzy, 182.000 samolotów, 9.200 czołgów, 340.000 samochodów, 1.051 mln sztuk pocisków .- wojna totalna (wykorzystanie wszelkich sił, łącznie z cywilnymi) - bitwy z udziałem setek tysięcy żołnierzy (np. bitwa nad Marną 1914 - 1,9 mln wojsk Ententy, 1,2 mln Niemców!). Mało osób wie, że to własnie podczas I Wojny Światowej wymyślono współczesne podpaski.. Na stronie zamieszczono również ilustracje z tego okresu i wykresy.. 6.gazy trujące.. W niemieckim sztabie od 1871 roku, a więc od chwili zakończenia wojny z Francją, istniało silne przekonanie, iż następna wojna, którą Niemcy będą prowadzić, będzie wojną na dwa fronty.Nowe wynalazki I wojny światowej zmieniają oblicze wojny..

Działania zbrojne przybrały charakter wojny pozycyjnej - wojny w okopach .

Pierwsze zwycięstwa Serbów do tego stopnia nadwerężyły siłę wojsk austriackich, że do końca wojny nie odzyskały one swoich bojowych możliwości.Zbliżająca się coraz szybciej I wojna światowa zapoczątkowała szybki rozwój techniczny i technologiczny.. To ona przyczyniła się do powstania wielu nowych urządzeń, które pozwoliło na szybsze i sprawniejsze prowadzenie wojny.. Zastosowano nowe rodzaje broni - w czasie bitwy pod Ypres (1915 rok) Niemcy po raz pierwszy użyli gazów bojowych, w bitwie nad rzeką Sommą (1916 rok) Brytyjczycy .Tak więc II wojna światowa jest na pewno okresem zła i terroru niemieckiego, ale również przyspieszonego rozwoju techniki, głównie wojskowej.. 5.okręty podwodne.. Jednym z głównych nowości był bicykl, czyli motocykl.1.. -okręty podwodne.. Technika podczas I wojny nastawiła się w kierunku ataków z dystansu.. 75 proc. zabitych w Pierwszej Wojnie padło od ognia artylerii .Na pierwszej stronie przedstawiono mapę zatytułowaną "Świat podczas II wojny światowej " w skali 1:24 000 000.. Jak śmierć ulżyła kobietom!. XX wieku nazywana "wielką wojną") - konflikt zbrojny trwający od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą, tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917), a państwami centralnymi, …Historia - Nowa podstawa programowa..

Zasięg i charakter wojny uzasadnia określenie "wielka wojna" lub "wojna światowa".

Polska była pierwszą ofiarą tego konfliktu.. Wynalazki i ulepszenia techniczne musiały nadążyć za tym ruchem, np. do karczowania lasów potrzebne były coraz lepsze i bardziej wytrzymałe siekiery i piły.W trakcie I wojny światowej produkowano różne odcienie nowej barwy, od zwykłej szarej, przez szarozieloną i jasnoszarą, po szaroniebieską - przeznaczone one były dla jednostek pochodzących z różnych państw Rzeszy, np. żołnierze z formacji bawarskich korzystali z szaroniebieskich płaszczy, zaś Saksończycy posiadali mundury .Wybuch II wojny światowej.. Po wynalezieniu środkówsylwuś 12. odpowiedział (a) 12.02.2011 o 20:36.. -lotnictwo.. KON.Początkowo żadne z państw biorących udział w I wojnie światowej nie dysponowało długoterminowymi planami strategicznymi.. 311 U-boty Myśliwce Projekt czołgu opracował już w XVI w nie kto inny jak wszystkim dobrze znany Leonardo Da Vinci człowiek którego geniusz wyprzedzał pokolenia.. -czołgi.. Trzeci rozbiór Polski.. W niemieckim sztabie od 1871 roku, a więc od chwili zakończenia wojny z Francją istniało silne przekonanie, iż następna wojna, która Niemcy będą prowadzić, będzie wojną na dwa fronty: z Francja i z Rosją.Podczas I wojny światowej walczące strony wprowadziły wiele zmian w taktyce działań wojennych.. W transporcie wojskowym coraz większą rolę odgrywały samochody.. Mapa dialektów polskich przed 1938r.. Niemcy i Rosja napadły na Polskę.. 1, 17… Powstanie styczniowe.. Było ich jednak dużo więcej i towarzyszą nam do dziś.1 września mija 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.. Miało to dużą zaletę, gdyż przy małych stratach własnych można było zadać duże straty wrogowi.. Trzeba było znaleźć środki na sfinansowanie tych przedsięwzięć.. Początkowo żadne z państw biorących udział w I wojnie światowej nie dysponowało długimi planami strategicznymi.. Na pomysł ich stworzenia wpadły sanitariuszki z USA.FRONT ZACHODNI.. I LO Poziom Podstawowy - Nowa Era.. Rozpoczęty 28 lipca 1914 r. atak Austro-Węgier na Serbię został przez armię serbską odparty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt