Odpowiedzi do sprawdzian z antyku

Pobierz

3 Przedstaw poetycki światopogląd Horacego.. liczba pobrań: 7485 zaktualizowany: 2015-07-01 .Test wiedzy o ANTYKU!. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inne Quiz w Poczekalni.. 2011-01-18 20:21:23 Na czym polega tragizm Edypa bohatera tragedii sofoklesa " króla Edypa " 2016-01-05 14:51:53Ogłoszenia o tematyce: odpowiedzi do sprawdzianów na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy.. Hades (władca państwa zamarłych) i Persefona.. 4 Wyjaśnij pojęcia: poezja tyrtejska, katharsis, zasada trzech jedności.Co powinieneś pamiętać z gimnazjum?. Udostępnij.. Udostępnij.. Poprosze sprawdzian z antyku z kluczami odpowiedzi na email łość to Dziś === Sprawdziany z Lektur , Odpowiedzi Ćwiczymy czytanie ze zrozumieniem , Klucz do podręcznika do pierwszych 3 działów 43. cinek391, 2017-11-05, ocena: Dziekuje Podgląd treści.. ps_antyk_sprawdzian_odpowiedzi (1)-1.doc.. Zawiera nieodpowiednie treści?. (PP) a) 476 r p n e b) 368 r n e c) 96 r ne d) 476 r ne 2.Podaj znaczenie słowa antyk: (PP) a) b) 3.Wskaż źródła kultury europejskiej: (PP) a) b) 4.. Będę bardzo wdzięczna email .. a) Epos to utwór, którego bohaterami są wyłącznie postacie fantastyczne.. Na pewno nie trafiłeś tu przypadkiem!. SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI O ANTYKU.. Uwaga!. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów..

TEST z wiedzy o antyku.

Skomentuj.. U podstaw kultury europejskiej legły cywilizacje położone na Bliskim Wschodzie i w basenie Morza Śródziemnego.Przełomem w rozwoju ludzkości, wyznaczającym początki epoki starożytnej, było wynalezienie pisma.. Dziś nazwy antyk używa się głównie do określenia cywilizacji i kultury greckiej i rzymskiej.Sprawdzian wiadomości z antyku - wersja A 1.. Świat Chemii - Zakres Podstawowy===Poradnik Nauczyciela 45.. 10 Obserwuj autora Zobacz profil Masz .Klucz do sprawdzianu z antyku, plik: klucz-do-sprawdzianu-z-antyku.doc (application/msword) Ponad słowami .. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Spotkania z Kultura === Sprawdziany + Klucz 44.. Pewnie potrzebujesz jakiegoś gotowca na jutrzejszy sprawdzian albo odpowiedzi, żeby szybko napisać test i zgarnąć dobrą ocenę.Plik Test wiedzy o antyku.pdf na koncie użytkownika kommeta89 • folder polski • Data dodania: 12 mar 2008.. Wyślij zgłoszenie Artur_Ostaszewski.. (PP)TEST SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ Z EPOKI STAROŻYTNEJ - LITERATURA, HISTORIA SZTUKI Zawiera 5 pytań.. Opracowany zostal nie tylko zgodnie z wymogami nowej podstawy programowej, lecz takze z.III ANTYK (drugi sprawdzian) grupa 2 1 Charakterystyka teatru greckiego.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Ponad.. Skomentuj.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna .. klucze odpowiedzi..

Odpowiedź a KomentarzSprawdzian z antyku i Biblii.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Witam bardzo bym prosiła o sprawdzian z odpowiedziami ze średniowiecza.. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Pierwszym epikiem, żył w VIII wieku przed naszą erą, był pieśniarzem (aojdem), stworzył dwa wielkie eposy: Iliadę i Odyseję.Od niego zaczyna się właściwie historia literatury naszego kręgu kulturowego.Plik ps antyk sprawdzian odpowiedzi (1) 1.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1-W ostrosłupie prawidłowym czworokątnym jego wysokość jest równa 10.. O co zapyta polonista w liceum na rozpoznawczej kartkówce?. 2 Wyjaśnij pojęcie konfliktu tragicznego, odwołując się do "Antygony" Sofoklesa.. 434 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W niektórych pytaniach można wybrać kilka odpowiedzi.. Oblicz przybliżoną miarę kąta nachylenia ściany bocznej tego ostrosłupa do jego podstawy, jeżeli wiemy, że krawędź podstawy ma 4.. Która z podanych definicji eposu jest prawdziwa?. Mianem tym określamy: a. okres trwania kultury starożytnej Grecji i Rzymu b. starożytność c. dzieje ludzkości od jej zamierzchłych początków aż do upadku Cesarstwa Rzymskiego..

Kartkówka z antyku.

Afrodyta - opiekunka miłości.Powtórz swoje wiadomości na temat Biblii i antyku, rozwiązując nasz test:) 1.. 2-Krawędź podstawy graniastosłupa 2020-12-08 22:28:08; Ma ktoś odpowiedzi do testu z historii klasa 7 dział 3 2020-12-04 14:02:08Plik Test wiedzy o antyku.pdf na koncie użytkownika monisia270892 • folder Testy z epok • Data dodania: 1 lip 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ma ktoś może sprawdzian i odpowiedzi do sprawdzianu z Układu Nerwowego Biologia na czasie 2 roz?. Które z cech są charakterystyczne dla eposu?. 434 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów .Za początek antyku (inaczej starożytności) przyjmuje się przełom wieków IX i VIII p.n.e., za koniec - okres pomiędzy IV a VI wiekiem n.e., najczęściej rok 476, czyli datę upadku cesarstwa Zachodniorzymskiego.. Bóg - ustanawiał prawa, rządził ciałami niebieskimi, zaś bogini była patronką kobiet.. Katharsis to pojęcie oznaczające.. - to jedno z poleceń.Do pytań dołączam odpowiedzi :) Pobierz (doc, 52,5 KB) Komentarze..

Ponad slowami Npp sprawdziany (antyk, biblia.

(scenariusze, materiały dodatkowe, odpowiedzi do ćwiczeń, gry i wszystko dla nauczyciela) 70.Przyrodo witaj i przyroda z pomysłem (plakaty, mapy, materiały do ciekawych lekcji) 71.Przyroda poznać zrozumieć 4 WIKING (sprawdziany) 72.Przyroda z klasą 4 (kartkówki ,zadania przygotowujące do olimpiad, odpowiedzi, dzienniczek obserwatora .Witaj na Sprawdziany 24 - największej bazie sprawdzianów, testów, książek nauczyciela i odpowiedzi.. Świat Fizyki-Zakres Podstawowy === Poradnik Nauczyciela 46.. Okres powstawania cywilizacji aż do wieku VII n.e. b. Wzorzec klasycznego i uniwersalnego piękna.Klucz do sprawdzianu z antyku Nr zadani a Odpowiedź wersja A Odpowiedź wersja B 1.. 2014-11-23 08:57:25 ` Odpowiedzi sprawdzian oświecenie słowa na czasie 2 grupa b 2013-10-24 16:09:21Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z książki ,,Ten obcy" 2011-10-14 09:40:29 Jakie zagadnienia mieliscie na sprawdzianie z króla Edypa ?. rzed Tobą 27 pytań z odpowiedziami.. Zeus (Ojciec Niebios, Władca Piorunów) i jego żona Hera (Białoramienna).. Napisz do nas.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Umożliwiło ono utrwalanie myśli oraz przekazywanie ich w czasie i przestrzeni.Antyk - Barok pytania i odpowiedzi od antyku do baroku- powtórka do matury ustnej.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt