Test z lektury balladyna i odpowiedzi

Pobierz

U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Co wstrząsało poetą w 1827?. A po za tym "znasz,,Balladyne" i ją trochę rozumiesz"… TROCHĘ miałam 4/5… Nie polecam tego testu.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera"Balladyna" miała: a) wsączyć w dusze Polaków nadzieję b) przypominać o naczelnych wartościach Polakom c) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe d) ukazywać optymistyczną przeszłość kraju RozwiązanieWitaj na stronie Quizz.pl.. Możesz zdobyć 17 pkt.. "-czy to na pewno było w książce?. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.. Wielki test wiedzy o królikach!. Ten test sprawdza znajomość fabuły lektury Oskar i Pani Róża.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. Zarejestruj się!. Podkreśl postacie fantastyczne: Pustelnik Chochlik Grabiec Goplana Wawel Skierka Fon Kostryn 4.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.ok test, sama lektura do kitu..

Z kim była w ciąży balladyna.

To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. 3.Matka Aliny i Balladyny 4.Rozgrywkę wygrała Balladyna, ponieważ zabiła swoją siostrę Alinę.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. 2012-11-07 20:25:29 Zadanie z lektury Balladyna 2011-04-18 21:27:06Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Dodawaj wpisy.. Twórz quizy.. Tagi.. Zdobywaj obserwujących.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. 5.Skierka, Chochlik, Goplana 6.Korona Lecha została zakopana przez Pustelnika w lesie.Test z lektury,,Balladyna" Zuza_Zuzanka2 2 lata temu.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Zygmunt Krasiński.. Rozpocznij test.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Ten Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianu..

#lektura #balladyna #slowacki #juliuszslowacki.

Inne tryby nauki.. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Inne testy w tej kategorii: Test Makbet - William Szekspir 2 .. Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 1 Test Lalka - Bolesław Prus 1 Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. #balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki .. U nas w Auschwitzu, Proszę państwa do gazu, Bitwa pod Grunwaldem.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Pustelnik został powieszony..

... Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .

Eulaila 04 marca 2018 Supeer!. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Otrzymuj osiągnięcia.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zapisuj ulubione.. 3.dzuszek powiedział ze w lesie jest dużo malin niech ta która zbierze najwięcej ożeni sie z kirkorem, a Balladyna zbiła swoja siostre sztyletem i zabrała jej maliny a powiedziała matce ze Alina uciekła 4.Balladyna po wojnie z .Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako .. wydana w 2002 roku.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF .. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. Z matką , Aliną .. komentarz.. Juliusz Słowacki.. Zbigniewik 08 stycznia 2018 To niezłe pytanie.. Szybsza, lepsza, wygodniejsza.. Test: Test - Balladyna .pokaż więcej odpowiedzi (11) .. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Średnia 9/12.. Szukaj.. 2010-05-09 19:28:53 Odpowiecie mi na kilka pytań z lektury pt. ,, Balladyna " ?.

'Balladyna' - test znajomości lektury.

15 pytań ze znajomości lektury "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Zapisuj ulubione.. Lektura przedstawia losy nieuleczalnie chorego chłopca.. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejRadzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Alicja Guziel 1.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Materiały powiązane z testem: Test: BalladynaBalladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Test: W pustyni i w puszczy Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka .Kto rozwiaże test z balladyny ?. Dodawaj wpisy.. #krzyzacy #lektura #henryksienkiewicz.. Słudzy Goplany to: a) Chochlik i Filon, b) Skierka i Grabiec, c .Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. rzeki.Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. 10 pytań Lektury szkolne flymiki.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (74) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Strona główna .. czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W .Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. 4"Mogła z Kirkorem zajść w ciąże gdy była ich podróż poślubna Mogła z Grabcem lub Kostrynem zajść w ciąże gdyż byli jej kochankami.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Główny rywal Mickiewicza.Odpowiedzi: 1.Gopło 2.Pustelnik był tak naprawdę Popielem III, ale jego brat Popiel IV odebrał mu władzę.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Wypróbuj aplikację sameQuizy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt