Sprawdzian z zemsty klasa 7

Pobierz

Zwierzę z Nilu - dowód miłości w "Zemście".. Gdzie miała znajdować się trucizna, której obawiał się Papkin?. Sprawdzian nr 4.. Rozwiązanie.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Zemsta6.. b.Prawda.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. 1) Czas i miejsce akcji w "Zemście" to: a) koniec XVI wieku, stary dworek b) koniec XVIII wieku, stary zamek c) początek XVIII wieku, stary dworek 2) Rodzaj i gatunek literacki, do których należy "Zemsta", to: a) dramat, tragedia b) dramat, komedia c) epika, komedia 3) "Zemstę" rozpoczyna: a) rozmowa Cześnika z Papkinem b) rozmowa .Super!. Przypominam zagadnienia: antagonista, adwersarz, utworzyć do nich synonimy Jaką funkcję dawniej pełnili cześnik i rejent?. Rozwiąż test!Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. To ośmiozgłoskowiec trocheiczny (wiersz składający się z ośmiu sylab ze średniówką po czwartej sylabie).. Piszcie wyraźnie, ciemnym długopisem .. Pobierz.. Podaj dwa argumenty uzasadniające twój wybór .Sprawdzian nr 4.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.Sprawdzian wiadomości z lektury pt. 15 lipca 1876 roku w wieku osiemdziesięciu trzech lat Fredro umiera:KLASA VII 27.03.2020 Sprawdzian z "Zemsty" .. a) Sofokles b) Aleksander Fredro c) Aleksy Dawidowski 2) Zabawne zdarzenia dotyczą : a) komizmu postaci b) komizmu językowego c) komizmu sytuacyjnego 3) "Zemsta" jest: a) komedią b) tragedią c) komizmem 4) Kto mawiał: "mocium panie"?Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1..

Egzamin z polskiego klasa ósma - YouTube.

Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. - cechy Cześnika i Rejenta - wyjaśnienie motta z "Zemsty".1.. Kto przeszkodzil im ?. Zadania sprawdzające umiejętność pracy z tekstem.. Będzie za to ocena.. Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Gatunek literacki "Zemsty".. Brakuje odpowiedzi.. Którą z postaci "Zemsty" polubiłeś najbardziej?. Kogo opisują te słowa ?. Rozwiaz test i sprawdz swoja wiedze.Aleksander Fredro, "Zemsta" - test z lektury.. W komedii tej zwraca uwagę, podobnie ….6.Co ostatecznie przekonało Rejenta do pogodzenia się z Cześnikiem?. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?. b.brak jest narratora.. 5.Padstolina przebywała w domu Rejenta.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. - chwaląc się swoimi przygodami.. Wedle jakiej mody najchętniej ubierał się Papkin?. c) Wacław żeni się z Klarą.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Rozważ jak trwała będzie ta zgoda.. Czy Podstoliny zgodziła się na oświadczyny Cześnika?. - na przełomie XVIII i XIX wieku 10.. Skomentuj.. Sprawdzian z jezyka polskiego na rozpoczecie nauki w 7 klasie szkoly.1.. Cześnika 3.. Co jest jednym z glównych wątków ?Sprawdzian "Zemsta" - Test..

c) Klary 4.a) Papki b)Wacław c)Klara 5.RejentSprawdzian z matematyki klasa 3 do 70.pd.

Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. 6.Hreczkosiej to: a.szlachcic zasiedziały na roli.17.. d.narrator wypowiada się w trzeciej osobie.. Z kim Raptusiewicz chciał się ożenić ?. Gerwazy daj gwintówkę!Test: Punkt kulminacyjny "Zemsty" następuje, gdy: a) Cześnik dyktuje list Dyndalskiemu.. Zawiera 9 pytań.. Rozwiąż test!Aleksander Fredro, "Zemsta" - test z lektury na poziomie trudnym.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.7) Aleksander Fredro Zemsta , 3.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Lista pytań z lektury Zemsta.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. Gatunek: komedia.. Kogo jeńcem stał się Wacław ?Rejent wskazuje z ukłonem krzesło na środku stojące.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Jak nazywa się ojciec Józefa Papkina ?. Papki przypatruje się z uwagą Rejentowi, który jak zawsze z założonymi na piersiach rękoma, nieporuszenie w miejscu stoi.. Zawiera 32 pytań.. Wykonajcie i prześlijcie do piątku - do wieczora.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. b) Cześnik wyzywa na pojedynek Rejenta.. W jaki sposób im przeszkodzil ?. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Rodzaj literacki "Zemsty".. Kiedy rozgrywa się akcja ?. Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować..

Przygotować się do sprawdzianu z "Zemsty" A. Fredry /przeczytać ją kto tego nie zrobił/.

Q. ,,Słodki, cichy, z kornym licem, Ale z diabłem, diabłem w duszy.". a.Fałsz.. Rozpocznij test.. Papkin 7.Aleksander Fredro - Zemsta - Lektura - Sprawdź swoją wiedzę *Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz o - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.Walory artystyczne i wymowa Zemsty Aleksandra Fredry.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Kto mówi te słowa: " Hej!. Test składa się z 12 pytań.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Kto jest właścicielem jednej z części zamku ?. "Zemsta" A. Fredry kończy się deklaracją zgody Rejenta i Raptusiewicza.. Charaktery , Klasa 7 , NOWE Słowa na start!. Walory artystyczne Zemsta, podobnie jak Śluby panieńskie, została napisana wierszem.. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Cześnik 2.. Format PDF, 270,29 KB.31 "Zemsta" omówienie komedii Aleksandra Fredry.. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ZEMSTA" A. FREDRY.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. W którym roku napisana była zemsta?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.. Rozpocznij test.. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą..

Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.

Odpowiedzi: Grupa I 1.Cześnik Raptusiewicz, Rejent Milczek 2.Odniesieniem ciężkich ran przez murarzy podczas starcia przy murze granicznym, 3.a) Podstoliny, b)Klary.. Zapisz swoją opinię, wykorzystaj znajomość lektury i .a.występuje narrator zbiorowy.. - z wdową..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt