Opowieść wigilijna karta pracy odpowiedzi

Pobierz

Scrooge, wspólnik Marleya, takŜe je podpisał, a jego nazwisko było cenione, cokolwiek by podpisał.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .. "Opowieść Wigilijna" test z lektury.. Dokonaj interpretacji jednego z cytatów, odnosząc się do Opowieści wigilijnej: a) Pracując dla samych dóbr materialnych, budujemy sobie więzienie.. Wskaż, w której osobie się wypowiada, jaką ma wiedzę o świecie i stosunek do niego.. Na podstawie podanego fragmentu scharakteryzuj narratora "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa.. Rozwiąż test!Test ze znajomości lektury Opowieść wigilijna Rząd A Rozwiąż test - odpowiedzi zapisz na karcie odpowiedzi.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. UWAGA!. Q00 OPOP - -1 904 Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu .. Muszą pojawić się zatem odpowiedzi: tlen, picie, jedzenie, schronienie).Opowieść wigilijna, test z lektury .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. (Nauczyciel podkreśla słowo "niezbędne" - czyli takie, bez których człowiek nie jest w stanie przeżyć.. Można się lekko do tego przyczepić ;).. -podkreśl odpowiedź TAK NIE 11.. W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników .Plik Opowieść wigilijna sprawdz swoją wiedzę.pdf na koncie użytkownika olaaab • folder Lektury - karty pracy + testy • Data dodania: 20 cze 2011Porozmawiaj z głównym bohaterem, zapisz wymyślony dialog i przedstaw tę rozmowę w klasie..

"Opowieść wigilijna" - test trudny.

Karol Dickens "Opowieść wigilijna" Lekcje: Karty pracy.Opowieść wigilijna • Testy i opracowania lektur • pliki użytkownika fretkafredziu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Leksykon lektur Dickens Charles John Huffman.pdf, Ebenezer Scrooge.jpg"Opowieść wigilijna" to klasyka literatury światowej.. Wanisz 3 lata temu.. Zwłaszcza na"Opowieść wigilijna" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 2, plik: -opowiesc-wigilijna-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-2.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. Wyślij zgłoszenie Wanisz.. 8.Charles Dickens: Opowieść wigilijna Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, Ŝe Marley umarł.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. 4.Kogo zapowiedział przyjaciel Marley'a?. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Komiks to przystępna forma przedstawienia bardziej ambitnych treści, dlatego arkusze można wykorzystać, pracując również z dziećmi młodszymi - np. prosząc je o ułożenie .Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.. Marceloli 4 lata temu.. Zaproszony przez kuzyna na Wigilię, Scrooge: a) zgodził się z radością, b) niegrzecznie odmówił wizyty, c) grzecznie odmówił wizyty, d) zgodził się niechętnie.. Quiz w Poczekalni.. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Załącznik 1c - Opowieść wigilijna Ścieżka: Alternatywne formy nauczania na lekcjach języka polskiego..

Dickensa Opowieść wigilijna.

Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis!. Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.. Komiks pomoże dzieciom uświadomić sobie, co jest ważne w życiu - otwartość na drugiego człowieka.. Możesz wykorzystać poniższe pytania: Co było dla ciebie najważniejsze w życiu przed spotkaniem ducha Marleya?. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. 69"Opowieść wigilijna" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 1, plik: -opowiesc-wigilijna-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-1.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Opowieść wigilijna poza tym, że jest wielką celebracją świąt Bożego Narodzenia, jest przede wszystkim wyrazem krytyki dziewiętnastowiecznego podziału, jaki panował w wiktoriańskiej Anglii, pomiędzy bogatych i biednych, posiadających i nieposiadających.Londyn był wówczas w centrum świata.. Dlaczego nie lubiłeś świąt?. Uzupełnij ofertę reklamującej się firmy - wypisz potrawy wymienione w Opowieści wigilijnej.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2.Kim był główny bohater?. Dlaczego nie ofiarowałeś nic dla biedaków?. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. A)_ 1.W jakim mieście toczy się akcja?. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Autor: Agata Zakrzewska-Okrojek ..

GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa.

Karty pracy Gry Załączniki Cytaty Testy Filmy szkoleniowe .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: opowieść wigilijna karty pracy str.70 zad.1Praca domowa Pieniądze szczęścia nie dają - na przykładzie Opowieści wigilijnej ustosunkuj się do tych słów.. 3.Z kim mieszkał?. Co wiesz o życiu autora Opowieści wigilijnej?. To nie ulegało wątpliwości.. Udostępnij.. Skomentuj.. Opowieść wigilijna Aleksander Fredro, Zemsta Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym tren I, V .Plik zawiera kartę pracy utrwalającą znajiomość lektury obowiązkowejPlik zawiera kartę pracy utrwalającą znajiomość lektury obowiązkowej.. CZĘŚĆ PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Czas pracy może być przedłużony Instrukcja dla ucznia 1. niezwykłe właściwości:.Opowieść wigilijna Kim był Karol Dickens?. a)Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. Zobacz: Inspirując się Opowieścią wigilijną, napisz współczesne ­opowiadanie.Praca z "Piramidą potrzeb człowieka" Nauczyciel na wstępie prosi uczniów o odpowiedź na pytania: Co jest człowiekowi niezbędne do życia?. Opowieść wigilijna 17 "Jest taki dzień, bardzo ciepły, Święta Bożego Narodzenia choć grudniowy"3 17..

Co poczułeś, … ContinuedTest z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).

6.Do kogo zaprowadził Scrooge'a?. Miasto wzbogaciło się dzięki rozwojowi przemysłu oraz wpływów z kolonii, jednak .Geneza utworu i gatunek.. Zamykamy się samotni ze złotem rozsypującym się w palcach, które nie daje nam nic, dla czego warto byłoby żyć.. Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!. CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.. Nie było łatwe.192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Powodzenia!. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Najbardziej znanym jego utworem jest Klub Pickwicka, książka".. Test składa się z 12 pytań.. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .Praca klasowa dotycząca lektury Ch.. Materiały powiązane z testem: Test: Janko Muzykant - test znajomości lektury Krótki test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza - Jano Muzykant.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!. Zawiera nieodpowiednie treści?. Wypisz niezwykłe właściwości pochodni zgodnie z treścią Opowieści wigilijnej.. Poproszony o wigilijny datek naPubliczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym tel/fax (82) 577-33-17 +48 796 737 977 email: pracy nr 3 "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa jako utwór epicki 1.. 5.Jak się nazywał drugi duch?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. 7.Co obiecywał Scrooge trzem duchom?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt