Swiat po 1 wojnie światowej test b

Pobierz

Główną rolę podczas obrad odegrali przedstawiciele: Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Włoch.klasa 7 Swiat po I wojnie światowej szkoła histori lekcjaHEJ!. TEST a II Wojna Światowa.. "Świat po II wojnie światowej" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Świat po II wojnie światowej" grupa testu A i B dla klasy 8, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.1 Świat po I wojnie światowej lekcja powtórzeniowa Tematy: 1.. Excal 4 lata temu.. Ład wersalski 1.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Referat wygłoszony przez Żdanowa wygłoszony w Szklarskiej Porębie 1.. Ułóż nazwy .Plik I wojna światowa Test Grupa B odpowiedzi.doc na koncie użytkownika raja125 • folder testy historia • Data dodania: 3 lip 2012.. 5.Sprawdzian "Świat po II wojnie światowej" - test sprawdzający - rozdział 3.. 2015-10-11 13:23:48Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 12:52:52 Sprawdzian z historii .Test Postęp czy zagrożenie?. Czy rozpoznasz rasy psów po obrazku?. System wersalski 2.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Polska i świat po 2 wojnie światowej.. Czytaj uwanie tekst i zadania.. Kryzys demokracji w Europie 5..

test > Świat po I wojnie światowej.

Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Test "Polska i świat po II wojnie światowej" - grupa B 319 kB.. Skomentuj.. Kultura okresu międzywojennego 6.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .I wojna światowa zakończyła się podpisaniem rozejmu 11 listopada 1918 roku.. 11.11.1918 r.Test a. wiat po I wojnie wiatowej.. a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.. Szukaj.. Czym jest żelazna kurtyna.. pp_r4_test_a_polacy_podczas_ii_wojny_swiatowej (1) (1) (1) (1).doc.Test zawiera 20 pytań.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1..

Świat po I wojnie światowej I. Przerwij test.

żelazna kurtyna.. Test podsumowujcy rozdzia I.. Test Przemiany w kulturze i obyczajowości Test Oświata, nauka i kultura Polski Test Polacy pod władzą Napoleona Test Europa po Napoleonie Test Początki cywilizacji Test Pradzieje człowieka Test Sumerowie w Mezopotamii Test Państwo podziemne Test Starożytny EgiptLista artykułów w kategorii Świat po II wojnie światowej; Tytuł; 1.. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Poznać przeszłość.. Sprawdzian I - Świat po I Wojnie Światowej.. Kryzys demokracji w Europie 5.. Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Już w styczniu 1919 roku rozpoczęły się obrady Kongresu Wersalskiego, którego głównym zadanie było stworzenie nowego ładu w Europie po I wojnie światowej.. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery .Plik pp r1 test b swiat po i wojnie swiatowej.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Seria: Wczoraj i dziś - sprawdzian.. rozpocznij naukę .. nowy test × Odkryj wszystkie .. Deklaracja narady partii komunistycznych z 1947 r. (fragment) 1.. Seria:Faszyzm - ideologia, która narodziła się we Włoszech po I wojnie światowej; głosiła kult wodza, system monopartyjny, likwidację opozycji; twórcą faszyzmu był Benito Mussolini, który stał na czele Narodowej Partii Faszystowskiej, a po zdobyciu Rzymu przez bojówki "czarnych koszul" w 1922 r. stał na czele państwa jako duceDokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu..

Zakończenie I wojny światowej.

Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.Świat po 1 wojnie światowej - sprawdzian i nie tylko Bez względu jednak na to, czy ktoś znajduje się w klasie humanistycznej czy nie, musi zdobyć podstawową wiedzę historyczną, przykładowo umieć opisać świat po 1 wojnie światowej.Author: Simens Created Date: 5/7/2015 1:24:01 PMŚwiat po II wojnie światowej ściąga.. W zadaniach od 5. do 6., 8, 10. oraz od 12. do 14. znajduj si .6.. Kultura okresu międzywojennego 6.. Uchwały Poczdamskie 1.. I wojna światowa zakończyła się podpisaniem zawieszenia broni w Compiègne pod Paryżem: 3 marca 1918 r. 11 listopada 1918 r. 28 czerwca 1919 r. 10 września 1919 r.Świat po I wojnie światowej - lekcja powtórzeniowa _____ Tematy: 1. .. Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Udostępnij.. Pytanie 1 /30.. Świat na drodze ku wojnie Daty - najważniejsze wydarzenia Data Wydarzenie Temat 1.. 622 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. co to jest żelazna kurtyna.. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 12:52:52; Czy ma ktoś sprawdziany z historii?. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.Wiek XX Rozdział I / Świat po I wojnie światowej..

... Polska i świat po II wojnie światowej .


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt