Mięsa pieczone technologia gastronomiczna

Pobierz

Ze względu na technikę przygotowywania, potrawy półmięsne dzieli się na gotowane , smażone , duszone , pieczone i zapiekane.Mieści materiał nauczania w zakresie technologii i towaroznawstwa pieczywa cukierniczego, mięsa zwierząt rzeźnych, dziczyzny, drobiu i ptactwa dzikiego, ryb i owoców morza.. Ekspedycja i dekoracja.. Ostudzoną masę połączyć z ryżem i śmietaną.. Zastosowanie mięsa zwierząt rzeźnych w technice kulinarnej 124 3.2.1. technologia .Tematem dzisiejszych lekcji z technologii gastronomicznej są ,, Potrawy smażone z mięsa ".. Przechowywanie i utrwalanie mięsa różnymi sposobami 4.. Przegląd Spożywczy.. (kawa surowa).Proces upalania kawy:-specyficzny smak i aromat,-temp.upalania wyosi do 200-250 C.-na.Wykorzystanie mięsa zwierząt rzeźnych w technologii gastronomicznej .. Prowadząca: Dr inż. Celina Wieczorek Podręcznik: "Podstawy technologii gastronomicznej" red. S. Zalewski Egzamin w terminie sesyjnym 6-8 VII Uwarunkowania jakości .Pieczenie mięsa w garnku rzymskim.. Jak piec mięso, żeby było soczyste, aromatyczne i zdrowe?. Dla bardzo ograniczonej liczby potraw można także zastosować smażenie beztłuszczowe.. (2 godziny ).. Treści do tematu znajdziecie w prezentacji pod następującym adresem półmięsne pieczone i zapiekane.. 4.Potrawa półmięsna - potrawa, w której mięso nie jest głównym składnikiem, ale stanowi jedynie uzupełnienie innych składników (np. warzyw , mąki lub kaszy )..

technologia gastronomiczna - mięsa.

Zadanie: Na podstawie podręcznika proszę odpowiedzieć na pytania: 1.. Zapoznanie z recepturą .. TEMAT 3 Ocena towaroznawcza podrobów książka technologia gastronomiczna z towaroznawstwem część 2, strona 169Plik Technologia gastronomiczna Mięsa duszone pieczone gotowane smażone.doc na koncie użytkownika franka1523 • folder Testy • Data dodania: 11 sty 2012Technologie produkcji piekarskiej Dodatki i materiały pomocnicze do produkcji wyrobów piekarskich.. Potrawy z mięsa smażonego 132 3.2.4. masę przesmażyć na maśle.. Doprawić solą i gałką muszkatołową.. Temat: Ryby i owoce morza - powtórzenie wiadomości.. Wykład 2 24.02.07r.. Ekspedycja i dekoracja 37 - 40 Mięso w ołowe pieczone Sporządzanie potraw z mięsnej masy mielonej, smażone i gotowane.. Jak oceniamy świeżość ryb.. TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA.. Zapiekanki zapieka się krótko w wysokiej temperaturze, dlatego główny składnik musi zostać poddany dodatkowej obróbce termicznej, (np. gotowanie).. Opisano w nim także charakterystykę i technologie produkcji zakąsek zimnych i gorących oraz potraw półmięsnych i wegetariańskich.Technologia gastronomiczna z ..

Potrawy pieczone z mięsnej masy mielonej.

technologia gastronomiczna - mięsa.. Mianem smażenia (w cukrze) określa się także kandyzowanie .. Potrawy z mięsa duszonego 142 3.2.5. wskaż jakie składniki odżywcze występują w mięsie Preview this quiz on Quizizz.. Mięsa pieczone i nadziewane układa się na środku półmiska, a obok ziemniaki i jarzyny gotowane.. Masownica to urządzenie stosowane w zakładach mięsnych i przeznaczone do próżniowego uplastyczniania różnych gatunków mięs podczas peklowania w produkcji mięsa i wędzonek.. TECHNOLOGIE SPORZADZANIA POTRAW Z MIĘSA ZWIERZĄT RZEŹNYCH I DZICZYZNY III.Smażenie.. Identyfikacja zagrożeń bezpieczeństwa żywności na poszczególnych etapach produkcjiPlik Technologia gastronomiczna Mięsa.odt na koncie użytkownika elmerr1 • folder Technologia gastronomiczna • Data dodania: 14 lis 2009ZAKĄSKI Z MIĘSA ZWIERZĄT RZEŹNYCH:Podział zakąsek z mięsa:surowego(befsztyk tatarski),gotowanego(galarety mięsne, mięsa w galarecie,mięsa w zimnych sosach,mięsa nadziewane,peklowane, wędzone gotowane),pieczonego(pieczeń cielęca,schab,polędwica,rostbef, rolady,galantyny pieczone),zakąski z wędlin(szynka,baleron,polędwica, kiełbasa, boczek).Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem KLASA II B BS czas zajęć: 3 godziny data lekcji: 17.11.2020 nauczyciel: Monika Blot TEMAT1 potrawy z mięsa gotowanego Aby sporządzić potrawy gotowane z mięsa należy: - mięso sporządzane jako danie zasadnicze wkładać do osolonej, wrzącej wody,ugotowane mięso z kury -500 g ugotowany ryż- 200 g masło 2O g śmietana gęsta l5 cm3 gałka muszkatołowa -2g sól Sposób wykonania Mięso z kury zemleć..

Technologia gastronomiczna II PT. Witam!

wskaż mięsa smażone po angielsku Preview this quiz on Quizizz.. Kolejny sprawdzony sposób to garnek rzymski - gliniane naczynie z pokrywą, szkliwiony wewnątrz lub nie.. Obróbka wstępna i cieplna.. W tym roku, zgodnie z programem nauczania, realizuję z Wami następujący materiał : I. CHARAKTERYSTYKA MIĘSA ZWIERZĄT RZEŹNYCH I DZICZYZNY II.. CEZARY KRYNICKI.. Wypiekanie i formowanie bułek typu hot dog.. Zasady pobierania próbek surowców do oceny jakości.. Obróbka wstępna 124 3.2.2.. 41 .Technologia gastronomiczna Kawa:Owoc:-zielony,-ciemno czerwony.Trzesnia-wewnatrz znajduja się 2 przylegajace do sieie ziarenka.Ziarna kawy-oddziela się od owocu i wysusza.. Budowa masownicy to hermetycznie zamykany zbiornik bęben) z pokrywą unoszoną najczęściej hydraulicznie.Potrawy smażone z mięsnej masy mielonej.. Zakres treści .. Pobierz cały dokument .. (2 godziny ).. Ugotowane pierogi zapiec w piekarniku.technologia gastronomiczna, W2 Gastronomiczna - jakosc mięsa cd, TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA.. Sporządza się je jako pieczenie naturalne, po angielsku , pieczenie nadziewane z surowca mięsnego pierwszej jakości.. Warunki przechowywania i sposoby utrwalania mięsa 120 3.2.. W książce podano zasady obróbki surowców i sposoby sporządzania potraw jarskich i półmięsnych, potraw z ryb, drobiu i dziczyzny, dań barowych, wyrobów garmażeryjnych, ciast, deserów oraz napojów zimnych i gorących.-Białka ścinaja się i kurczą,-Kolagen pęcznieje rozkleja się i zmienia wklej,-Włokna mięśniowe rozluźniaja się -mięso ulega zmiękczeniu,-Tłuczsz wytapia się-Ubytek masy przy smażeniu wynosia 20-30%-wytwarzanie się specyficznego smaku i zapachu..

Potrawy z mięsa gotowanego 124 3.2.3.

Smażenie - proces obróbki termicznej stosowany w gastronomii, polegający na ogrzewaniu potrawy w środowisku tłuszczu.. Potrawy z mięsa gotowanego 72 Dobór elementów kulinarnych na potrawy gotowane Potrawy z mięs gotowanych Potrawy z mięsa smażonego 73 Dobór surowca na potrawy smażone Przygotowanie półproduktów mięsnych do smażeniaTechnologia gastronomiczna z towaroznawstwem Klasa II, 16.03.2020r.. Zapoznanie z recepturą.. Ocena organoleptyczna wyrobów piekarskich.. Kasze wypieka się na sypko.. Potrawy z mięsa gotowane Obróbka wstępna mięsa przeznaczonego do gotowania Obróbka cieplna mięsa i wywołane nią zmiany fizykochemiczneTechnologie - Branża mięsna.. Dlaczego mięso ryb należy do produktów łatwo psujących się.. Obróbka wstępna i cieplna.. Opisz obróbkę wstępną ryb.. Garnek rzymski należy namoczyć przed użyciem, co pozwoli parować wodzie podczas pieczenia i wnikać do przyrządzanej potrawy.170 procesy technologiczne w gastronomii czĘŚĆ 2 Mięso ptaków domowych, do których zalicza się: kurczęta, kury, koguty, indy- ki, gęsi, kaczki, perliczki oraz gołębie, jest w gastronomii cenionym surowcem.33 - 36 Mięso wołowe smażone Sporządzanie potraw z mięsa wołowego pieczonego ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt