Sprawdzian z antyku liceum pdf

Pobierz

W centrum uwagi [NOWA ERA] - Sprawdziany; Spotkanie z kulturą [NOWA ERA] - Sprawdziany; Krok w przedsiębiorczość [NOWA ERA] - Sprawdziany;Sprawdzian z polskiego LO 1 Ponad Słowami - Biblia.. (PP) a) 476 r p n e b) 368 r n e c) 96 r ne d) 476 r ne 2.Podaj znaczenie słowa antyk: (PP) a) b) 3.Wskaż źródła kultury europejskiej: (PP) a) b) 4.. Antyk to: a.. Okres powstawania cywilizacji aż do wieku VII n.e. b. Wzorzec klasycznego i uniwersalnego piękna.. Za koniec antyku przyjmuje się okres pomiędzy IV a VI wiekiem n.e. Umowną datą jest rok 476 , czyli rok zdobycia Rzymu przez wojska germańskie.Sprawdzian Liceum Ponad Slowami "Sredniowiecze" Sprawdzian Liceum Ciekawi swiata "Druga wojna swia.. Zbiór sprawdzianów, kartkówek, testów, egzaminów zawodowych, ciekawostek dla technikum i liceum!H.. Inne tryby nauki.. księdza Jakuba Wujka z 1593 r.Miasto Sprawdzianów - darmowe sprawdziany do liceum/technikum.. Która z podanych definicji eposu jest prawdziwa?. z polskich przekładów Świętej Księgi należy zapamiętać następujące: Biblia królowej Zofii z XV w. Biblia w tłum.. Każda nowa epoka, nawet gdy wydaje się być ostentacyjnie odwrócona od swej poprzedniczki, korzysta z jej dorobku.Ponad Słowami 1.1 Sprawdzian z antyku by julciasrulcia in Types > School Work.. a) Epos to utwór, którego bohaterami są wyłącznie postacie fantastyczne..

proosze ;)sprawdzian z antyku klasa 1 liceum .

Ponad.. Spokojnie materiały na ten temat również się poj.. Którą z dat uważa się za umowny koniec antyku?. • jabłko Adama - legenda głosi, że kiedy Adam dał się namówić na spróbowanie zakazanego owocu, kawałek jabłka utkwił mu w gardle.Wybierz test z rozdziału Pojecia epoki Starożytność lub podrozdziałów podręcznika Testy z epok dla Klasa I Liceum.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Test: AntykSPRAWDZIAN WIADOMOŚCI O ANTYKU.. Nazwa i ramy czasowe Nazwa antyk wywodzi się od łacińskiego słowa antiquus i oznacza dawny.Za początek starożytności przyjmuje się przełom wieków IX i VIII p.n.e. , czyli czas , w którym żył i tworzył Homer.. Załóż własny blog!Antyk; Antyk, test z języka polskiego .. Inne tryby nauki.. W niektórych pytaniach można wybrać kilka odpowiedzi.. b) Epos to utwór, którego fabuła rozgrywa się wyłącznie w planie realistycznym.Sprawdzian wiadomości z antyku - wersja A 1.. Pojęcia epoki Starożytność - Testy z epok - Język polski, liceum dla Klasa I Liceum - Klasowka.onet.plBIBLIA 1.. Które z cech są charakterystyczne dla eposu?. Jest to epicka opowieść opisująca dzieje jednego, na ogół szlacheckiego i zasłużonego rodu.Plik Test wiedzy o antyku.pdf na koncie użytkownika kommeta89 • folder polski • Data dodania: 12 mar 2008 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdzian z antyku klasa 1 liceum to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl..

Test: Antyk ... Test dla liceum .1.

Materiały powiązane z testem: Test: Antyk Język polski - dzieła antyku.. Saga rodowa to biblijny odpowiednik eposu.. Rozpocznij test.. slowami Npp sprawdziany (antyk.Klasa 1, czesc 1 , Ponad slowami , Jezyk polski , Szkoly ponadgimnazjalne , Zasoby , .. 4 Wyjasnij pojecia: poezja .. Test wiedzy o antyku.pdf - Testy z epok - j polski LO .. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2. dajcie jakiś link gdzie będe go mogła pobrać za darmo, bez żadnego płacenia, rejestrowania i wysyłania sms'ów.. Kategorie minibloga:Starozytnosc Biblia - ksiega ksiag Sprawdzian wersja A - plik pdf | plik docZadania, sprawdziany i materialy edukacyjne z matematyki - liceum oraz technikum (poziom podstawowy)Sprawdzian z Biblii i antyku - jezyk polski - klasa I liceum.Poprosze sprawdzian z antyku z kluczami odpowiedzi na email .. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; .. 3 reign of chaos 1 21b projekt praca dyplomowa serial do virtual dj sto lat nuty chor mieszany zdrowe dyskowce tom 1 pdf.Dziś lekkie powtórzenie Epoki Antyk, w materiale pomijam nurty filozoficzne oraz mitologie antycznej Grecji..

TEST z wiedzy o antyku.

(PP)ANTYK; ANTYK, test z języka polskiego TEST SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ Z EPOKI STAROŻYTNEJ - LITERATURA, HISTORIA SZTUKI.. b.zamykają okres starożytny.. W tym czasie utrwalily sie .Tłumaczenie Biblii na język łaciński - Vulgata- pochodzi z przełomu IV i V w. n.e. dokonał go św. Hieronim i to ono posłużyło za punkt wyjścia następnym tłumaczom Biblii.. Uwaga!. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .Nie możesz dodać komentarza.. Antyk nie odchodzi jednak całkowicie, wiele z wypracowanych w nim wartości i wzorców żyć będzie dalej, w nowej, średniowiecznej formie.. 5 pytań Język polski gabrys.. Inna nazwa to średniowiecze.. Save Save Ps Antyk Sprawdzian Wersja A For Later.Plik liceum sprawdzian z antyku.pdf na koncie użytkownika spalapr22 • Data dodania: 31 mar 2017Niektóre z nich są wprost odpowiednikami gatunków wykreowanych przez antyk, różnią się jedynie religijną, chrześcijańską tematyką.. Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z antyku klasa 1 liceum?. Epoka, w której najbardziej dynamicznie rozwinęła się kultura pisma.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Poezja tyrtejska to: a. Eposy o odważnych wojownikach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt