Kartkówka z hobbita czyli tam i z powrotem

Pobierz

Opowiada historię małego podróżnika Bilbo Baginsa, który wyruszając na wyprawę w towarzystwie krasnoludów odkrywa mroczne sekrety śródziemia i nieznane mu dotąd krainy.książka J. R. R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem" / wyd.. Dla fanów Hobbita.Hobbit, czyli tam i z powrotem to powieść fantasy napisana przez J.R.R.. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Producenci postanowili z tego filmu zrobić prolog do Władcy Pierścieni, a to są zupełnie inne książki.. Dodaj do ulubionych .. W ostatnim pytaniu żadna odpowiedź nie jest poprawna.. Dominika Grabowska 5 lutego, 2013 III Gimnazjum, język polski No Comments.. Test: Tolki9en nie zajmował się: a) językami klasycznymi b) językoznawstwem porównawczymJ.R.R.. Tylko osoby elokwentne poradzą sobi.test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R.. Jaka była rola Bilba w wyprawie?. Udostępnij.. zarówno Hobbit, czyli tam i z powrotem, jak i Władca Pierścieni powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi legend staroangielskich, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy.. ^^^ - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHobbit czyli tam i z powrotem - streszczenie.. Film taki sobie, obejrzeć można, ale nie porywa.. W rozmowie czarodziej opowiedział o Bardzie i pomyślnym rozwoju miasta, o zgodzie między elfami, krasnoludami i ludźmi oraz o żałosnym końcu dawnego władcy .J.R.R..

Hobbit, czyli tam i z powrotem.

(6/17) "Hobbit" - streszczenie szczegółowe, Zjednoczeni podróżnicy wyruszyli w kierunku północnym.. ISKRY /, M. Ziółkowska - Sobecka "Wśród pisarzy i książek", poradnik dla nauczycieli języka .. Tolkiena.. Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHobbit, czyli tam i z powrotem | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. W jaki sposób zginął smok Smaug?. Test składa się z 12 pytań.. , Rivendell - Dolina, w której znajduje się Ostatni Przyjazny Dom, czarodziej - Jest nim Gandalf.. Jednakże sam hobbit, istota większa od liliputa, ale mniejsza od krasnoluda, jest oryginalnym .John R. R. Tolkien - Hobbit, czyli tam i z powrotem - Bohaterowie.. 2014-12-30 16:46:50 Jakie mogą być pytania na kartkówce z treści lektury ,, Opowieść wigilijna '' ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. TEST Z LEKTURY: Tolkiena?Test jest króciutki i prosty.. D Ponieważ czytałam połowę książki, nie wciągnęła mnie, lecz mam dzisiaj kartkówkę… Te wiadomości na .Test zawiera 30 pytań.. Zobacz profil.. Stwierdzić, że Bilbowi zaparło dech w piersiach, to stanowczo za mało.. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem!.

TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.

, kaptur - element stroju każdego krasnoluda, nakrycie głowy, trolle - Olbrzymy, których bohaterowie spotykają na początku wędrówki., Tolkien - Nazwisko autora "Hobbita".. Tolkiena, która została wydana w 1937 roku.. Zabrał skrzynki, ale było to , co sobie wybrał.. ;) 2012-05-27 19:51:11; Odpowiecie na pytania test z lektury (Hobbit czyli tam i z powrotem) ?.

Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem więcej.

20 osób to lubi .. Cele quizu: Popularyzacja twórczości J.R.R.. zas odpowiedzi do pytań - po 60 sekund.. Odpowiedz Elrond - gospodarz Ostatniego Przyjaznego Domu, pół człowiek, pół elf.. Tolkiena.Została wydana 21 września 1937 roku.. Pewnego dnia odwiedził go Gandalf z Balinem.. Zamierzył opatrzyć je tytułem: "Tam i z powrotem, wakacje pewnego hobbita".. Tolkiena, która została wydana w 1937 roku.. Sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury.Hobbit, czyli tam i z powrotem to powieść fantasy napisana przez J.R.R.. Tolkien Hobbit czyli .Jak dobrze znasz powieść "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R.. Lektury 5 lat temu.. Skomentuj.. Najnowsze quizy.. O Autorze taylor_123.. Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Sprawdź, co wiesz o perypetiach Bilba Bagginsa i jego wesołej krasnoludzkiej kompanii!Test z Lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem (turkusowy) Więcej quizów.. 280 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zagadka o jajku była drugą, nie trzecią zagadką Bilba.. Informacje o autorze i okolicznościach powstania utworu.Hobbit, czyli tam i z powrotem - pytania z lektury!. Bifur i Bofur też byli rodziną (razem z Bomburem).. Zniechęcony długim i męczącym marszem oraz brakiem jedzenia Bilbo prosi, by Gandalf pozwolił mu zawrócić do domu, lecz czarodziej nalega, by Baggins z nimi pozostał.Nagle do ich uszu dobiegło wycie wilków.Nieproszeni goście.Uwaga!.

Sprawdzenie znajomości lektury - kartkówka.

Tolkiena.. Więcej Dodał/a: Sasza .. Odkąd ludzi zmienili język, którego nauczyli się od elfów w dniach, gdy cały świat był jeszcze cudowny i piękny, nie znamy odpowiednich .Hobbit, czyli tam i z powrotem ?. cz.2 2014-12-30 16:48:18; Hobbit czyli tam i z powrotem pytania na kartkówce/sprawdzianie 2014-01-06 12:13:45; Na jakiej stronie mogę znaleźć całą treść lektury J.R.R.. Pamiętnik nazwał "Tam i z powrotem, wakacje pewnego hobbita".samotna - Tak nazywa się góra, we wnętrzu której mieszkał Smaug.. Opowiada historię małego podróżnika Bilbo Baginsa, który wyruszając na wyprawę w towarzystwie krasnoludów odkrywa mroczne sekrety śródziemia i nieznane mu dotąd krainy.Sprawdzian ze znajomości treści lektury - Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem" SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY- Tolkien " Hobbit czyli tam i z powrotem .. Jaki sposób wymyślił hobbit, aby wydostać siebie i krasnoludy z pałacu Króla Elfów .,,Hobbit, czyli tam i z powrotem" - "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - KRZYŻÓWKA Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem - Hobbit, czyli tam i z powrotem1.. Tolkien).. Przebieg zajęć.. Opowiada o wyprawie podjętej przez krasnoludów tworzących kompanię Thorina i towarzyszącego im hobbita nazwiskiem Bilbo Baggins do zajmowanej przez smoka Smauga Samotnej Góry w celu odzyskania zagarniętych skarbów i .Proszę przeczytać książkę Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem" a potem porównać z tym filmem, a raczej z całą tą trylogią o hobbicie.. polskiego w klasach IV - VI, wyd..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt