Testy z lektury quo vadis

Pobierz

Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.Lektury Quo vadis / Quo vadis.. by halka5.Quo Vadis to 74 rozdziały i epilog, czyli dużo czytania.. Przerwij test.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Test składa się z 28 pytań.. Sprawdź się!. pytanie 1 z 15.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Powtórz przed sprawdzianem.Quo vadis-test z lektury DRAFT.. napis na maleńkiej kapliczce w Rzymie.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Wymień trzy postacie historyczne.. Przetestuj swoją wiedzę.Quo vadis do prac pisemnych.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Rozwiąż test!Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Udostępnij.. Jak zginął św. Piotr a jak św.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lekturyRozwiąż test z lektury "Quo vadis" 1.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Artur_Ostaszewski 3 lata temu..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Jaką.Quo vadis opracowanie, streszczenie.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Quo vadis stanowi znakomitą literaturę do tematów takich, jak: śmierć miłość kreacje bohaterek kobiecych motywy antyczne w literaturze późniejszych wieków sceny okrucieństwa literatura a historia piękno i brzydota rola poety przemiana bohatera Śmierć Przykład sformułowania tematu: Motyw śmierci w wybranych tekstach literackich.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. słowa Winicjusza do św. Piotra.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. 2014-03-10 20:19:36 Jakie mogą byc pytania z lektury quo vadis ?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Play this game to review Other.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. W czym kompała się żona Nerona.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie..

pytania do lektury DRAFT.

Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. A ja Ci to streszczę w niecały kwadrans.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejQuo vadis.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Rozwiąż test: Test ze znajomości lektury "Quo vadis" Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. 2011-05-03 23:46:59 Hej odpowiecie na pytania dotyczące lektury Quo vadis .. 2014-03-01 23:43:29Quo vadis Łuna od palącego się miasta zalała niebo tak szeroko, jak wzrok ludzki mógł sięgnąć.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i LigiiTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?.

"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".

To nie tylko powieść historyczna z.Lekcje z lekturą "Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto MenuPytania o Quo Vadis?. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Zza wzgórz wytoczył się księżyc wielki i pełny, który rozgorzał wnet od blasku i przybrawszy barwę rozpalonej miedzi zdawał się ze zdumieniem spoglądać na ginący gród światowładny.Quo Vadis, pytania.. Odszukaj w powieści "Quo vadis" postaci pierwszoplanowe: A) święty Piotr ,Paweł z Tarsu, święta Kinga B) Stasia Bozowska, aptekarz, Paweł Obarecki C) Ursus, Poppea, Pomponia D) Petroniusz, Marek, Ligia 10.. Skomentuj.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".Quo vadis "Przez zaufanego niewolnika posyłam ci z Ancjum ten list, na który, jakkolwiek ręka twa więcej do miecza i do włóczni niż do pióra przywykła, mniemam, że przez tegoż samego posłańca bez zbytniej zwłoki odpiszesz.. Pytanie 1 /16.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Skomentuj.. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?". Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!.

A już niebawem kolejne lektury.9.

Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test składa się z 12 pytań.. Rzeczywiście przeczytałam tylko streszczenie, bo jutro mam test z lektury, a nawet nie zaczęłam czytać, xD.Quo vadis - test wiedzy.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. pytania do lektury DRAFT.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt