Lalka test ze znajomości lektury brainly

Pobierz

Pytanie 1 /10.. Charakterystyka tego bohatera musi uwzględniać fakt, że jest to postać dynamiczna.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test ze znajomości lektury Chłopi Władysława Reymonta.. Z kim hrabina Karolowa chciała wyswatać Izabelę Łęcką?. Kogo z rodziny Wokulskiego znała prezesowa Zasławska?. lalki: 27.. Test Lalka składa się z 32 pytań.Lalka - test online sprawdzający znajomość lektury w postaci Quizu Daniel W.. Witam ;) Mam do rozwiązania test ze znajomości Lalki, mam problem z 6 pyt, a pozostałe chciałam sprawdzić czy są dobrze ;) Byłabym wdzięczna 1) Samobójstwo na Wegrzech popełnił : Katz 2) Licytowano ją : kamienicę Łęckich 3) Przedmiotem sporu Wokulskiego z Krzeszowskim była : 4) Wolał przebywać w obserwatorium niż w salonach : 5) Stan cywilny Kazi Wąsowskiej .lektura Bolesława Prusa lalka , interpretacja lektury , Geneza utworu, streszczenie szczegółowe, Głowni bohaterowie: Stanisław Wokulski, Izabela Łęcka.. jednym z uczniów.. Z kim ożenił się Stanisław Wokulski?. Skomentuj.. Lektura w klasie 5.. Tom 1 - Jesień.. Napisz do nas.. Lektury 5 lat temu.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Lalka - test z treści .. Czy zdołasz odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące przygód trójki gimnazjalistów?. Wszystko o lekturze, darmowy test wiedzy online.Twój wynik: 14/15 Gratulacje!.

Rozwiąż test!KAROLCIA /test ze znajomości lektury/ DRAFT.

Gdzie Małgosia pojechała na wakacje?. TEST Z LEKTURY: Lalka.. Pisarz otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924.Test ze znajomości lektury "Mikołajek" 1.. • Z kim ścigał się na rowerze tata Mikołajka?. Jak dobrze pamiętasz tę lekturę?. z Mikołajkiem.Plik GRANICA pytania.docx na koncie użytkownika Dark_Side • folder Granica • Data dodania: 29 mar 2013Plik Test Kajko i Kokosz.. Sprawdź jak pójdzie Ci na teście z Lalki Bolesława Prusa.. Pytanie: 1/20 Poprawne odpowiedzi: 0/20.Lalka - test wiedzy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.test.ze.znajomosci.doc Rozmiar 30 KB: Fragment dokumentu: TEST ZE ZNAJOMOŚCI "LALKI" .1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Geneza utworu i gatunek.. w 1878/9 w Warszawie w 1900 w Warszawie w 1879 w Krakowie w 1878 we Lwowie.. Nie chodzisz już do .Lektury Lalka / Lalka.. Przerwij test.. Niniejsza charakterystyka z cytatami ułożona jest w kolejności chronologicznej..

6.Testy ze znajomości lektur, TEST ZE ZNAJOMOŚCI LALKI.

Mam teraz okazję sprawdzić,wjakim stopniu stałeś się znawcą tej, jednej z najwybitniejszych powieści polskiego realizmu.. Dlaczego Wokulski przerwał naukę w Szkole Głównej?. a) Tak, miała brata b) Tak, miała siostrę c) Nie, była jedynaczką 3) Do obowiązków Karolci należało: a) Podlewanie kwiatów b) Zmywanie naczyń c) Przynoszenie ze sklepu bułek na śniadanie 4) Tabliczka z napisem "Ulica Kwiatowa" została zmieniona na: a) Ulicę .Test z lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" (Rafał Kosik).. W jakich okolicznościach poznali się Felix i Net?. Udostępnij.. Pytania te pozwalają sprawdzić wiedzę i zrozumienie tekstu po przeczytaniu lektury, co znacząco pomaga w przygotowaniu się na sprawdzian.. ponieważ zawiódł się na systemie nauczania.. Jeżeli przeczytałeś Lalkę i dobrze znasz fabułę nie powinieneś mieć problemu z odpowiedziami na pytania.. Książka opowiada o czwórce dzieci, które przedostają się do magicznej krainy przez tylne drzwi starej garderoby.. Tytuł powieści Bolesława Prusa nawiązuje do: Izabeli Łęckiej procesu o lalkę lalki, której przypatrywał się Rzecki sklepu Wokulskiego, w którym sprzedawano m. in.. 272 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. właścicielem restauracji.. GENEZA: Pierwodruk Lalki ukazał się w odcinkach w "Kurierze Codziennym" w latach , natomiast wydanie osobne ukazało się w Warszawie, w roku 1890..

Test z lektury przygotowaliśmy w formie Quizu.

Lalka - Lektury - Język polski, liceum dla Klasa II Liceum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.. Zaznacz w kratce właściwą odpowiedź.. Kim był baron Dalski?. ponieważ brał udział w powstaniu styczniowym.. Jedną z ciekawszych postaci jest Henryk Szlangbaum.. Niektóre z nich mogą trafić Ci się na sprawdzianie z "Lalki".Najbardziej kompletny test z lektury Zemsta jaki znajdziesz w sieci.. opiekunem uczniów.. test > Lalka.. W dziale zabawek wiele osób chciało kupić chodzące lalki, gdyż: answer choices .. Lalka to powieść o kompozycji: otwartej ramowej zamkniętej .Test Ludzie bezdomni Test Świętoszek Test Zbrodnia i kara Fiodor Dostojewski Test Wybrane opowiadania i nowele Stefana Żeromskiego Test Tango Sławomir Mrożek Test Teatr gracki Test Król Edyp Sofoklesa Test Mistrz i Małgorzata M. Bułhakow Test Cierpienia młodego Wertera J.W. Goethe Test Kordian Juliusz Słowackitest - Lalka .. Nie masz się czego bać, na sprawdzianie w szkole dostaniesz piątkę!Lalka - pytania szczegółowe do lektury i z lektury.. Powiedział, ze " nie" .Rozwiąż Test "Lalka" ze znajomości lektury Bolesława Prusa.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test sprawdzający znajomość "Lalki" Bolesława Prusa Drogi uczniu, przeczytałeś już "Lalkę"B.Prusa,wziąłeś też udział w jej analizie i interpretacji..

"Lalka" Bolesława Prusa - sprawdzian ze znajomości lektury GRUPA 1 1.

Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury ZemstaWybierz test z rozdziału Lalka lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Liceum.. Piątka!. Jaką tajemnicę ukrywała Nika?. Lektura pochodzi z Epoki Pozytywizmu.. Autor sam określił cel powieści, którym było przedstawienie "polskich idealistów na tle społecznego rozkładu".Prus starał się uchwycić moment wielkiego cywilizacyjnego przełomu, całość .1) Autorem książki jest" a) Joanna Białobrzeska b) Maria Kruger c) Jan Brzechwa 2) Czy Karolcia miała rodzeństwo?. • Kto przyszedł do szkoły ubrany jak Marsjanin?. ponieważ zakochał się w Łęckiej.. Pamiętnik Czarnego Noska - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Pamiętnika Czarnego Noska.. Przeczytałeś całą lekturę ze zrozumieniem i chyba nawet Ci się podobała, prawda?. Zrób test online i sprawdź!Lalka to najsłynniejsza powieść Bolesława Prusa, pierwotnie ukazywała się na łamach "Kuriera Codziennego", po raz pierwszy została wydana w 1890 roku.. Głównym bohaterem powieści jest Stanisław Wokulski, bogaty warszawski kupiec, filantrop, nieszczęśliwie zakochany w arystokratce, Izabeli Łęckiej.lalkę.. Przygotuj się do sprawdzianu.. Brawo!. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Jaką kobietą zainteresował się Wokulski po rozstaniu z Izabelą?. Chłopi - powieść Władysława Reymonta, pisana w latach , opublikowana w formie książkowej w latach .. Karolcia zamieniła się w lalkę .. "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" to klasyczna baśń fantasy autorstwa C.S. Lewisa.. Znajdziesz tu szczegółowe pytania z "Lalki" B. Prusa.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. ponieważ rozpoczął pracę w sklepie Jana Mincla.. Szkoła latania.doc na koncie użytkownika zielony_kot_ • folder Testy z lektur SP • Data dodania: 2 gru 2018Henryk Szlangbaum "Lalka" B. Prusa Henryk Szlangbaum - charakterystyka z cytatami.. W czasie rozwi ązywania testu nie spiesz się; zanim .Lalka to przede wszystkim powieść: realistyczna obyczajowa historyczna psychologiczna: 26..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt