Napisz opowiadanie twórcze na podstawie legendy

Pobierz

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Przeczytaj informacje zamieszczone w podręczniku na s. 216-217.. - oznajmił i wskazał dłonią na blade oblicze dziewczyny.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni czy legendy?. Można napisać kontynuację przygód z udziałem bohaterów lub napisaniu nowej, innej wersji baśni lub legendy.. Napisz opowiadanie na podstawie punktów.1.Przyście kolerżanki mamy z Ludeczka .2.Niechęć mikołajka.3.Podwieczorek.4.Dziewczyna jak chłopak.5.Książki na podłodze.6.Samolot za oknem.7.Wyjście na dwór zbitą szybą.8.Brak deseru.9.Pierwsze i uczucie sympatii.Proszę o pomoc i z góry dziękujęNapisz czym charakteryzuje się odmiana przez .opowiadanie-tworcze 2.. Zadanie na ocenę: Wybierz jeden z poniższych tematów i napisz opowiadnie twórcze: 1)Wyobraź sobie, że wehikuł czasu przeniósł złotą rybkę w XXI wiek do polskiego jeziora.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. 2 - 5, str. 218 - wybierz jedno z ćwiczeń i napisz opowiadanie twórcze; pracę wyślij na maila do 24 marca .. W zeszycie ćwiczeń uzupełnij zadanie 4 a i 5 str. 134,135.. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM I DZIELNYM SZEWCZYKU Każdy zna legendę o wawelskim smoku , pokonanym przez dzielnego szewczyka Skubę, który zabił barana, wypchał .Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

Czekam jeszcze na zaległe prace do wieczora.. Proszę, abyście wykonali ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń z języka polskiego do tematu- Bo na matkę nie wygląda.. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu .Witajcie Kochani po weekendzie.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.- jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - s. 216-217; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72.. Pt. Niebezpieczny dom; Napisz opowiadanie twórcze moj niezwykły senTwórcze i odtwórcze Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Dopisujemy datę do poprzedniego tematu.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. Dialog w tekście zaczynasz dwukropkiem, w nowej linijce stawiasz myślnik, wypowiedź osoby rozpoczynasz dużą literą, po wypowiedzi nie stawiasz kropki!.

Napisz opowiadanie na podstawie legendy o wawelskim smoku.

(możesz postawić pytajnik bądź wykrzyknik)robisz kolejny myślnik i zapisujesz swój komentarz np.powiedziała Ola.Opowiadanie.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216).. Samouczek Wskazanie tematu opowiadania Był szary, listopadowy .Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Twoja praca po­ winna liczyć co najmniej 200 słów.. W zeszycie przedmiotowym pod lekcją przepisz z podręcznika( str. 216) co to jest1.Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216) .2.W zeszycie ćwiczeń uzupełnij zadanie 4 a i 5str.. Na podstawie informacji z prezentacji napiszcie notatkę w zeszycie o tym, co jest niezbędne aby napisać opowiadanie na podstawie mitu, przypowieści, legendy lub baśni: a) Co to jest współczesna wersja baśni, mitu, legendy lub przypowieści?Pobierz: napisz opowiadanie twórcze z elementami dialogu.pdf.. Trzech kolegów Marek,.. poleca76% Język niemiecki .. Pracę napisz na komputerze .Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Napisz, w jaki sposób w opowiadaniu - Zadanie 1: Nowe Słowa na start!. Przypomnij sobie definicję baśni i legendy..

Aby napisać opowiadanie musisz przypomnieć sobie obie legendy.

Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy 3 B Zadania z zeszytów ćwiczeń Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. Pewna grupka przyjaciół miała ochotę na jakąś fantastyczną rozrywkę.. UWAGA!. Królewicz zamrugał zaskoczony.. Słowa, które mogą być przydatne w opowiadaniu twórczym .Napisz opowiadanie twórcze, w którym bohater wybranej przez Ciebie legendy lub baśni będzie zwiedzać współczesne muzeum.. Proszę z podręcznika ze str. 216 przepisać do zeszytu, co to jest opowiadanie twórcze na podstawie poznanej baśni czy legendy ( od słowa opowiadanie do wyrazu legendy).. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Jacy jesteśmy?. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.opowiadanie twórcze na podstawie motywów wybranej baśni lub legendy kopciuszek otrzymał od wróżki; napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Opowiadanie twórcze z dialogiem.. 6 - strona 133 W opowiadaniu można twórczo wykorzystać baśń lub legendę np. poprzez Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!.

Zredaguj opowiadanie twórcze ( Zeszyt ćwiczeń s. 136, ćw.

Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Pobierz: napisz opowiadanie ludeczka.pdf.. Do wysłania \ Klasa 6 \ 3.. Ok ale dajesz mi najlepsza odpowiedź !,,Spacer po lesie wczesną wiosną'' Dawno, dawno temu za, górami, za rzekami , mieszkał maly, puchaty króliczek o imieniu Tifcio.. Był samotny i nie miał przyjaciół.Działania: 1.. ( Należy wybrać bohatera z dowolnej baśni lub legendy, np. O królewnie Śnieżce).Pomóżcie potrzebuję dwa różneTemat: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - ćwiczenia.. Temat lekcji: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - ćwiczenia w redagowaniu.. W wypracowaniu wykaż, że do­ brze znasz utwór Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Zapoznać się z informacjami na temat tego opowiadania ( podręcznik str.216 - treść naW zależności od tego, czy tworzymy tekst na podstawie czyjejś wypowiedzi ustnej lub pisemnej, czy korzystamy z własnych obserwacji, wyróżnia się opowiadanie odtwórcze i twórcze.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater .Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Piszesz normalnie opowiadanie.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćZobacz 8 odpowiedzi na pytanie: Napisz opowiadanie?. Otwórz zeszyt ćwiczeń i wykonaj ćw.. - Jestem Księciem… - mówił powoli, jak rodzic tłumaczący coś przedszkolakowi - A to jest Królewna.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Na skrzydłach fantazji \ Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. :) 06.04.2020 r. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni czy legendy?. Temat lekcji: Koncert Wojskiego - fragment "Pana Tadeusza".Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. 3.W zeszycie przedmiotowym pod lekcją przepisz z podręcznika ( str. 216) co to jest opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy ( pod zielonym tytułem), następnie .Przykładowe opowiadanie twórcze Napisz opowiadanie o tym, jak dzięki spotkaniu z Małym Księciem w Twoim życiu pojawił się przyjaciel.. 3, 4 i 5/ str. 135 UWAGA!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt