Wypracowanie o odyseuszu

Pobierz

Podzielili się na dwie grupy.. 1,656 wizyt.. Odyseusz, Odys, Odysseús, łaciński odpowiednik - Ulisses, Ulyxes, w mitologii greckiej, król Itaki, syn króla Laertesa i Antyklei, wnuczki Hermesa.. Żołnierze upojeni… Czytaj dalej →Wypracowania; Załóż konto; Zaloguj.. 999 wizyt.. Pokazała mu drogę do pałacu i odjechała.. Nauzykaa dała mu jeść, zadbała i Odyseusz wyglądał jak król.. najlepiej krótko i na temat Potrzebne na wczoraj proszę o szybka odp !. Tułaczka bohatera trwa przeszło 20 lat, a rozpoczyna się tuż po zniszczeniu Troi, kiedy wojska dwóch przywódców, braci - Agamemnona i Menelaosa - .. "Odyseja" Homera jest pierwszym literackim opracowaniem mitu o Odyseuszu, bohaterze walczącym pod Troją, który wracał do swej rodzinnej ziemi przez dziesięć lat.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy .MIT O ODYSEUSZU I JEGO PRZYGODACH.pdf.. Potem Odyseusz rozmawiał z Penelopą, która nie wiedząc, z kim rozmawia, opowiadała o Odyseuszu.Zalotnicy zamieszkali w zamku Odyseusza.. Bohater wraz ze swoją załogą dotarł do wyspy Heliosa, gdzie jego ludzie zabili i zjedli pasące się woły.. Oprócz: Referat o Odyseuszu.. Na miejscu okazało się, że Odys został uznany za zmarłego, a jego żona Penelopa nie może opędzić się od zalotników, którzy marzą o przejęciu królestwa.. Pewnego dnia przed Telemachem, synem Odyseusza, pojawiła się Atena przebrana za Mentesa, króla Tafijczyków..

Napisz wypracowanie o Odysie.

W trakcie wojny i podczas podróży powrotnej bohater zapewne miewał okresy duchowego załamania, jednak nigdy nie zatracił sensu życia i nie użalał się nad swoim losem.. Król Itaki, mąż Penelopy i ojciec Telemacha.. Jest to opowieść o losach jednostki, która zmaga się z przeciwnościami losu, by wrócić do ojczyzny i swoich najbliższych.. Podstępem i przebiegłością dążył zawsze do celu.. Po zburzeniu Troi, wraz z towarzyszami, szykował się do powrotu do domu.. Utwór jest kontynuacją "Iliady", gdyż pojawiają się w niej wzmianki o wojnie trojańskiej oraz bohaterowie, których można było poznać z poprzedniego utworu.Odyseusz już łatwo zdołał go namówić na wojenną wyprawę, obiecując sławę i wielkie czyny.. Charakterystyka zewnętrzna.. Poradziła Telemachowi wyruszyć w świat i zbierać wieści o Odyseuszu.. Jego ojciec Laertes był synem Arkejsjosa (Arkizjosa), potomka (a według mniej popularnych wersji mitu nawet syna) Zeusa.. Kiedy wypłynęli w dalszą podróż, bóg słońca w zemście za ten czyn zatopił wszystkie statki i ocalił jedynie Odyseusza.Podstawowe informacje o bohaterze.. będę wdzięczna za cokolwiek choć by link.Iliada i Odyseja Homera należą do tego samego gatunku literackiego, czyli eposu (zwanego klasycznym), oba podejmują temat wojny trojańskiej.Iliada koncentruje się na przebiegu walk między Grekami a Trojanami o piękną Helenę..

Oprócz: Mit o odyseuszu tekst.

Zemsta na zalotnikach.Odyseusz chcąc ominąć Charybdę, podpłynął pod Skyllę, która porwała sześciu jego towarzyszy.. relacja Odysa o wcześniejszych przygodach.. dam naj!Mit o Odyseuszu - opracowanie .. Sprawa Heleny nie była jego sprawą, był zwolennikiem zaniechania oblężenia, ale w końcu wpadł na genialny pomysł skonstruowania konia.Mit o Odyseuszu - streszczenie.. muszę napisać wypracowanie o Odyseuszu konkretnie wypracowanie w formie listu do Penelopy i opisać jego jedną przygodę.. prozę o szybką pomoc!. Penelopa przez dwa lata udawała, że zanim .Ogigia, 17.02.1896r.. Dzięki jego sprytowi w wojnie bierze .Tytułowy bohater Odyseusz jest królem Itaki.. Swoją wygraną Grecy zawdzięczali głównie sprytowi Odyseusza, który obmyślił fortel z koniem podarowanym Trojanom.Mity o Odyseuszu.. Pierwszoosobowa (!). Z natury Odyseusz miał łagodne usposobienie.Odyseusz to bohater "Odysei", której autorstwo przypisuje się Homerowi.. Wędrówka ta stała się symbolem ludzkiego życia i dążenia do celu.. Odys opowiedział Feakom swoją historię, został obdarowany skarbami i cudownym okrętem, który zabrał go do ojczyzny.. Odyseusz (Odys, Ulisses) Odyseusz - król Itaki, syn Laertesa i Antyklei, mąż Penelopy, ojciec Telemacha.. Nic dziwnego więc, że Odys nie chciał opuszczać domu, symulował nawet szaleństwo, ale w końcu wyruszył z innymi pod Troję.Bohater powieści Homera Odyseja - Odyseusz, w ciągu swej całej wyprawy przeżywał wiele przygód, czemu towarzyszyły liczne uczucia..

poproszę o mit o odyseuszu streszczenie lub plan wydażeń .

historia; mity; odyseusz; zadanie dodane 3 listopada 2010 w Historia przez użytkownika Pat (0) [Szkoła podstawowa] .. polski wypracowanie matematyka angielski historia biologia rozprawka chemia fizyka opis oblicz.. 0 głosów.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Autor podstępu z koniem trojańskim, dzięki któremu Grekom udaje się zdobyć Troję.. .Potem Odyseusz usiadł w progu domu, bo tak zwykle czynili żebracy.. Kochał swoją rodzinę i był gotowy zrobić dla niej wszystko.Odyseusz to władca Itaki, który przez długi czas wędruje, nie mogąc powrócić do domu.. Poznajemy Odyseusza jako młodego, przystojnego mężczyznę.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Mit o odyseuszu tekst.. Natomiast matka Odyseusza, Antyklea, była córką znanego oszusta Autolykosa, syna Hermesa .Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Referat o Odyseuszu.. Jako dzielny wojownik zasłynął na wojnie trojańskiej.. Napisz wypracowanie o Odysie.. Odyseusz - król Itakii .. a Troja, którą wtedy zniszczono, była warstwą Troja VII a (ślady pożaru, mogące świadczyć o oblężeniu i spaleniu grodu).. Oglądając cudowny zachód słońca czuł się beztroski i szczęśliwy.Podobnie jak w przypadku większości greckich królów, ród Odyseusza także wywodził się od bogów..

Zapamiętaj; Przypomnij hasło; Prpszę o strzeszczenie oraz plan wydarzeń mitu o odyseuszu :) 0 głosów.

Przypominasz sobie zapewne, jak wiele forteli używałem, udając nawet szaleńca, abym nie musiał uczestniczyć w…Opowieść o przygodach Odysa w czasie wędrówki z wyspy Ogigii, na której przez siedem lat był więziony przez nimfę Kalipso - na wyspę Feaków.. Pojawienie się Odysa na Itace w żebraczym przebraniu.. Postać, która występuje w obydwu wielkich eposach Homera, przy czym w Odysei jest głównym bohaterem dzieła.. Dzień Dobry, Penelopo!. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Nocą, kiedy uczta się skończyła, ojciec z synem zebrali rozwieszoną w sali broń.. Wkrótce odbyło się zgromadzenie ludowe, na którym Telemach wspominał ojca i skarżył się na zalotników.Zdarzenie o czarodziejce Kirke opowiada nam o tym jak Odyseusz z nieliczną już grupą załogi przybył na wyspę, która wydawała mu się nie zamieszkana lecz doświadczenie nakazywało mu zachować ostrożność.. MIT O ODYSEUSZU I JEGO PRZYGODACH.pdf.. Wojna trwała lat dziesięć, zmagania przedłużały się, a Odyseusz bardzo tęsknił.. Zalotnicy obrzucali go wyzwiskami i drwili z niego, ale król musiał to znosić.. Witamy na zalicz.net!. Odyseusz spał, gdy wraz z nową załogą przybył do ITAKI.Przed wojną trojańską i po powrocie do Itaki Odyseusz posiadał bardzo pozytywny stosunek do życia.. Wspaniały mówca, zręczny dyplomata.. Ojczyzna Odyseusza: a) spotkanie z Ateną i informacje o obecnej sytuacji w Itace, - Odyseusz uznawany za zmarłego, - zalotnicy Penelopy i jej podstęp; b) przemiana w żebraka, c) pomoc syna Telemacha i udział w turnieju o rękę Penelopy, - wygrana,Jak napisać dobre wypracowanie?. Po drodze burza zagnała ich w strony zamieszkałe przez lud Kirkonów, gdzie zdobyli ich miasto Jsmaros.. pilne!. Dlatego też "Odyseja" jest opowieścią o tułaczce bohatera.. Odyseusz z połową załogi został na statku, a reszta dobrze uzbrojona poszła w głąb lądu.Plik wypracowanie o odyseuszu k.zip na koncie użytkownika bbaston • Data dodania: 2 kwi 2015Mit o Odyseuszu - streszczenie.. Trasa wiodła przez morze.. Wiedli oni życie zbożne i spokojne.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. ODYSEUSZ znajdował się na Scherii, wyspie zamieszkałej przez Feaków.. Motyw wędrówki i postać Odyseusza na stałe wpisały się kulturę europejska.Odyseusz był bardzo odważnym człowiekiem, ponieważ w swoim życiu przeżył wiele niebezpiecznych przygód..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt