Jak przygotować się do oddania krwi

Pobierz

spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi (18 - 65 lat) powinien: być zdrowy, wypoczęty, wyspany, spożyć lekkostrawny i niskokaloryczny posiłek, wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi,Jak się przygotować do oddania krwi?. Narodowe Centrum Krwi zwraca uwagę, żebyś w dniu oddania krwi był wypoczęty, wyspany i nie przejawiał objawów przeziębienia.W trosce o jak najlepszą jakość oddawanej krwi, a także zdrowie i samopoczucie krwiodawców, lekarze wymagają od nich odpowiedniego przygotowania się do zabiegu (tzw. donacji).. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.. pij dużo soków owocowych i wody minimum 3 dni poprzedzające wizytę (przynajmniej 1 - 1,5 litra płynów) unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania i 2-3 dni poprzedzające wizytęKandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien: spełniać podstawowe wymagania określone w zakładce "Kto może oddać krew?". Kroki Metoda 1 z 2: Przygotowanie do darowizny .. "- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)- być wyspanym, wypoczętym- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)- w miarę możliwości wyeliminować z diety tłuszcze .Jak przygotować się do oddania krwi?. Dawca otrzymuje wodę mineralną do spożycia.Aby właściwie przygotować się do oddania krwi, na dobę przed planowaną wizytą w punkcie medycznym warto zadbać o prawidłową dietę..

Dowiedz się, czy możesz przekazać darowiznę.Jak przygotować się do oddania krwi?

Niestety dobrowolnie krwi oddawać nie mogą osoby poniżej tego wieku.Aby oddawanie krwi przebiegło bez niespodzianek w postaci gorszego samopoczucia i wytworzone sztuczne łzy były dobrej jakości należy pamiętać o tym żeby odpowiednio się przygotować: Zjeść lekki i nietłusty posiłek (np. pieczywo z chudą wędliną, dżemem, drożdżówkę lub słodką bułkę, chudy twaróg, warzywa i owoce) Przez 3 dni poprzedzające oddanie .Wszyscy krwiodawcy ważący ponad 50 kilogramów, bez względu na płeć, oddają 450 ml krwi.. Z jadłospisu należy wykluczyć wszelkie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, między innymi mleko, masło, tłuste mięso, jajka i ostro przyprawione produkty.Jak przygotować się do oddania krwi Przed oddaniem krwi każdy potencjalny dawca wypełnia kwestionariusz, który zawiera wiele pytań dotyczących stanu zdrowia, przebytych chorób, leczenia chorób istniejących, a także stylu życia (m.in. picia alkoholu, ryzykownych kontaktów seksualnych).Nie należy w dzień oddawania krwi korzystać z sauny gdyż gorące powietrze rozszerza naczynia krwionośne poprzez co może dojść do niedotlenienia i złego samopoczucia po donacji.. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: , tel..

Dotyczy to dnia oddania krwi jak i dnia poprzedzającego pójście do...

Musisz mieć skończone 18 lat Osoba, która chce zostać krwiodawcą musi być pełnoletnia.. Przede wszystkim nie należy pić alkoholu dzień wcześniej, trzeba się wyspać i zjeść wartościowy posiłek.. Przy czym mężczyźni mogą oddawać ją 6 razy w roku, a kobiety 4.Przede wszystkim każda osoba, która zgłasza się do oddania krwi, powinna być zdrowa i wypoczęta.. Aby jak najlepiej się czuć podczas oddawania krwi i później zrób następujące rzeczy: bądź wyspanym w ciagu doby poprzedzajacej oddanie krwi wypić około 2 l płynów zjedz lekkostrawny posiłek przed oddaniem krwi unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania ogranicz palenie papierosów nie .Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:- spełniać podstawowe wymagania określone w zakładce "Kto może oddać krew?. Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al.. w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki) być wyspanym, wypoczętym.. Postaraj się wypić dużo płynów, najlepiej niegazowaną wodę mineralną..

Wykonując kilka podstawowych kroków, będziesz możliwie najlepiej przygotowany do oddania krwi.

Nie pal papierosów oraz nie pij alkoholu.. Jeśli jest Ci za gorąco, z różnych powodów, na przykład: jesteś zbyt ciepło .Jak jednak przygotować się do oddania krwi i jakie wymagania spełnić?. W dniu oddawania krwi również nie ćwicz ani nie uprawiaj sportów.1.. bądź wyspanym, przyjdź zdrowym!. Uzupełnienie płynów w organizmie: w dniu poprzedzającym oddanie krwi zwiększyć ilość wypijanych płynów, najlepiej wody mineralnej, co najmniej 1,5 l. Od momentu zakwalifikowania do poboru krwi, uzupełniamy płyny w organizmie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt