Kręgowce zmiennocieplne test wordwall

Pobierz

Kręgowce zmiennocieplne- podział i krótka charakterystyka.. W razie błędów proszę pisać w komentarzach.. Pytanie 1 /12.. Temat lekcji: Kręgowce zmiennocieplne - powtórzenie wiadomości.. Jeśli ciekawi Was co to jest linia boczna, czym c.Test: Kręgowce: ryby i płazy.. B. Mają szkielet wewnętrzny.. Podręcznik, zeszyt ćwiczeń Lekcja w aplikacji Teams 9.45-10.30 HISTORIA D. Szczypiór T: Przebieg rewolucji francuskiej.. E. Oddychają skrzelami lub płucami.. ( tematQUIZ KRĘGOWCE ZMIENNOCIEPLNE.. Odpowiedzi przesyłacie na adres e-mailowy nauczyciela .. Przedstawicielem żółwi żyjących w Polsce jest żółw błotny.. Budowa ryb i przystosowania do życia w wodzie będą głównymi tematami filmu.. #kręgowce #ryby #płazy #bezowodniowce #zoologia #test.8.55-9.40 BIOLOGIA J. Skoczylas T: Powtórzenie wiadomości - kręgowce zmiennocieplne.. Test Ryby, Płazy ,Gady Kviz.. owodni, omoczni i kosmówce.. b) rybyRyby to całkiem ciekawe stwory.. gady są jajorodne.. Zwierzęta zmiennocieplne to zwierzęta, których temperatura ciała A. jest zależna od temperatury otoczenia.. Liczba pytań: 15 Poziom: Średni Rozwiązany: 134 razy Średnia ocena:Q.. Ryby są: stałocieplne zmiennocieplne stało lub zmiennocieplne w zależności od warunków potrafią utrzymać stałą temperaturę niezależnie od temperatury wody.. 1) Do kręgowców zmiennocieplnych zaliczamy: a) ryby, płazy, gady b) ryby, gady, ptaki c) ryby, ptaki, ssaki d) gady, ptaki, ssaki 2) Utrzymanie temperatury ciała w zależności od temperatury otoczenia to: a) hibernacja b) zmiennocieplność c) zmienność d) akomodacja 3) Ryby oddychają .Kręgowce zmiennocieplne - Połącz w pary..

Kręgowce zmiennocieplne Spoji.

Rozpoczynamy nowy dział: "Kręgowce stałocieplne" Temat: Ptaki - kręgowce zdolne do lotu.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.At least it will be fun!. Marzanna Nąć .Kręgowce zmiennocieplne Test sprawdzający - rozdział IV Grupa B 1 Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. autor Panibiolove.Rozdział IV, Temat: Podsumowanie wiadomości z rozdziału IV - Kręgowce zmiennocieplne.. Test stworzony głównie na bazie podręcznika "Ciekawi świata" z Operonu, poziom rozszerzony, dla klas 2 szkół ponadgimnazjalnych.. Padalec zwyczajny który występuje w Polsce jest gatunkiem węża.. Pojawiające się w przebiegu lekcji ćwiczenia rozwiązujecie w zeszycie ćwiczeń.2.. podręcznik Lekcja online Teams .. - Test (wordwall.net) W przypadku pytań i trudności kontakt z nauczycielem poprzez Teams .. Proszę przeczytać podsumowanie, przeanalizować rysunki, zdjęcia i opisy.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Podręcznik strona:112-114.. 07 kwietnia 2020.. 11, a grupę B piszą uczniowie z numerem od 12 do 22.. Po pracy z podręcznikiem proszę wykonać zadania w ćwiczeniu "Sprawdź, czy potrafisz": 1,2,3,4,5,6, które znajdują się na końcu .Charakterystyczne cechy budowy zewnętrznej Jaszczurki: wydłużone ciało; widoczna głowa, tułów i ogon, u większości występują dwie pary kończyn; zwierzęta są bardzo ruchliwe, sprawnie biegają, skaczą i wspinają sięTemat: Kręgowce zmiennocieplne- powtórzenie wiadomości - lekcja na czacie na Messengerze..

Kregowce_zmiennocieplne(2).docx.

Kręgowce zmiennocieplne- podział i krótka charakterystyka.. KRĘGOWCE ZMIENNOCIEPLNE wersja A 1 Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. 7 Super!Pod lekcją powtórzeniową - test.. Czym oddychają ryby?. Ich narządem oddechowym są płuca.. Proszę wykonać w zeszytach zamieszczone poniżej zadania.. Zwierzęta zmiennocieplne to zwierzęta, których temperatura ciała A. jest zawsze wyższa od temperatury otoczenia.Temat: "Kręgowce zmiennocieplne" - podsumowanie.. F. Są wyłącznie stałocieplne.Test Płazy - zwierzęta dwuśrodowiskowe, podrozdział podręcznika Puls Życia dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.2.. Uwaga uczniowie klasy VI b. Grupę A piszą uczniowie z numerem od 1 do .. w dniu 02.06.2020.. 1.Spośród podanych niżej cech wskaż, które najdokładniej charakteryzują wszystkie grupy kręgowców.. Ich ciało chroni szkielet zewnętrzny.. Do czego służy płetwa brzuszna?. W Polsce nie występują płazy ogoniaste.. Rozwój gadów odbywa się dzięki błonom płodowym: answer choices.. 3 .Klasa 6a Drodzy uczniowie, zapoznajecie się z tematem lekcji zgodnie z moją instrukcją, krok po kroku.. Zapisujemy punkty do zeszytu: 1.Test - kręgowce.. owodni, omoczni i pęcherzyku żółtkowym.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Brakuje odpowiedzi.. Jak nazywają się jaja ryb?Test: KRĘGOWCE ZMIENNOCIEPLNE Opis testu: Mas przed sobą test składający się z 15 pytań otwartych i zamkniętych, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru..

a) kręgowce zmiennocieplne.

Co znaczy, że ryby są zwierzętami zmiennocieplnymi?. Zmiennocieplność - Zależność temperatury organizmu od temperatury środowiska zewnętrznego., Gruba warstwa śluzu u ryb - Dzięki temu organizm ten jest gładki i śliski, Linia boczna - Dostarcza informacji o kierunku i szybkości ruchów wody, Blaszkowate skrzela - Narząd oddechowy ryb .Kręgowce zmiennocieplne sprawdzian.. B. jest zawsze wyższa od temperatury otoczenia.. godz. 9.00 Na dzisiejszej lekcji dokonamy utrwalenia i podsumowania wiedzy dotyczącej kręgowców zmiennocieplnych, ryb, płazów i gadów.. Przerwij test.. C. jest stała - niezależnie od temperatury otoczenia.Test Ryby, Płazy ,Gady - Płazy, gady - Budowa ryby - Kręgowce zmiennocieplne - Dopasuj elementy budowy ciała ryby do ich funkcji - SSAKI.. Odpowiedzi przesyłamy do 01 kwietnia do 15.00.. Zwrócimy uwagę na środowisko życia tych organizmów,test > Ryby - kręgowce wodne.. Uczniowie z numerami 1-11 rozwiązują wersję A, uczniowie z numerami 12-22 rozwiązują wersję B. Odpowiedzi prześlij do nauczyciela.. Pamiętaj: to zwierzęta, które oprócz tego, że posiadają sztywny szkielet wewnętrzny (kręgowce) mają zdolność do przystosowania się do życia w określonych warunkach środowiska (zmiennocieplność)..

Wszystkie są zmiennocieplne.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt