Gra wojskiego na rogu konspekt lekcji

Pobierz

W klasie IV oraz V uczniowie poznali fragmenty polskiej epopei, omówiłam w dużym skrócie czas i miejsce akcji, w którym toczą się wydarzenia przedstawione w utworze, nie powinno więc .Opis rogu Wojskiego.. Przypominam też o ćwiczeniach na WSiP.net oraz stronie epodręczniki.. Zdziwienie strzelców.. Staranna pisownia polskich znaków - netykieta .. Księga V: Kłótnia.. filmu ,,Pan Tadeusz".. W koncert ten włożył cala swoja energię, serce i niezwykły kunszt.Zajęcia organizacyjne: sprawdzenie obecności, podanie tematu oraz celów lekcji.. Wpisz w puste miejsca podane wyrażenia.. Pamiętaj o zachowaniu właściwej kolejności.. Granie na bawolim rogu w epopei Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" ma wymiar symboliczny.. Nazwa zabawy, gry i ćwiczenia: Zbiórka, powitanie, podanie tematu lekcji, sprawdzenie obecności, zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo 2.. Odgłosy zwierząt.. Wyobraź, sobie, że… Właśnie w soplicowskim lesie zakończyło się polowanie.. Telimena planuje ślub z Tadeuszem, natomiast Zosię chce wydać za Hrabiego.. Scenariusz nr 12.. Proszę ułożyć plan koncertu Wojskiego we właściwej kolejności.. (Bardzo proszę o to, by Ci uczniowie którzy jeszcze nie dodali się do klasy na Google Classroom zrobili to jak najszybciej.. Róg jest przedstawiony za pomocą porównania homeryckiego ("… róg bawoli, długi, cętkowany, kręty jak wąż boa…")..

Lekcje Scenariusze lekcji.

Zdziwienie strzelcówGra Wojskiego na rogu.. odgłosy zwierząt, zdziwienie strzelców, echo i muzyka, oklaski słuchaczy, historia łowów opowiedziana dźwiękami roguNa pewno zauważyłeś, że róg myśliwski Wojskiego oraz jego muzyka są przedstawione bardzo poetycko.. Jutro pójdę w świat .Nie lubię tworzyć wpisów na temat lekcji, które dopiero mam zamiar przeprowadzić, ponieważ wiele pomysłów rodzi się w trakcie, przychodzą zupełnie nieoczekiwanie, na przykład w czasie zajęć.W tym tygodniu pracujemy na lekcjach poprzez Skype o godz. 10.00.. Get unlimited access to this and over 100,000 .Pan Tadeusz, reżyseria Andrzej Wajda, muzyka Wojciech Kilar w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Antoni Wit.. Scenariusz nr 93.. Wojski sięgał po ten "instrument" w doniosłych chwilach.. WNIOSKI Z LEKCJI: - koncert Wojskiego na rogu myśliwskim jest opisany bardzo poetycko - Mickiewicz wykorzystał wiele środków stylistycznych, aby w jak najbardziej barwny i obrazowy sposób przedstawić grę Wojskiego.. Muzyka jest sztuką (koncert Jankiela z "Pana Tadeusza") Format PDF, 1 011,07 KB.Koncert Wojskiego fragm.. Gdy zabito niedźwiedzia, Wojski gra na rogu, dał znak do zakończenia polowania..

Temat lekcji: Koncert Wojskiego.

Czas trwania: 2 min 3.. Dowodem na piękno tej chwili jest milczenie strzelców i szwaczy.Gra Wojskiego na rogu.. W omawianym fragmencie dzieła Mickiewicza zauważamy opis koncertu Wojskiego, który wieńczy polowanie.radionumydia.comInformacje, które pojawią się w tej części lekcji, będą stanowiły notatkę z zajęć.. Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty Swój róg bawoli, długi, cętkowany, kręty Jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął, Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął, Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha, I zagrał .Lekcje Scenariusze lekcji.. Jest to zasługa licznych środków stylistycznych (poetyckich), których użył Adam Mickiewicz.. Po jednym przykładzie zapisz do zeszytu.Podczas dzisiejszej lekcji poznasz zwyczaj gry na rogu po zakończonym polowaniu, który został opisany we fragmencie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.. 3.Gra Wojskiego na rogu.. - nauczyciel zleca przypomnienie treści poszczególnych scen z Pana Tadeusza a) przyjazd Tadeusza do Soplicowa i spotkanie z Zosią b) uczta w zamku Horeszków i opis Telimeny c) grzybobranie d) polowanie na niedźwiedzia i gra Wojskiego na roguPrzeczytaj i przypomnij sobie informacje na temat środków poetyckich podręcznik NOWE Słowa na start!, s.348-349 Zapoznaj się z prezentacją - Gra Wojskiego na rogu..

Nauczyciel wita wszystkich i informuje o szczególnej lekcji.

Co się działo, gdy Wojski zaczynał grać na rogu?. Opis obejmuje ruchy Wojskiego, sposób trzymania rogu, brzmienie muzyki, echo.. ).3 i 4 TEMAT: POLOWANIE ODEGRANE NA ROGU - POŁĄCZENIE POEZJI I MUZYKI ( gra Wojskiego na rogu) Zapisz temat w zeszycie i wykonaj kolejne polecenia 1.Przeczytaj jeszcze raz fragment "Pana Tadeusza", ale tym razem znacznie krótszy - s. 282 od słów "Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty…"Tu przerwał, lecz róg trzymał; wszystkim się zdawało, Że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało.. Pobierz materiały: Scenariusz nr 93.. Przedstawiany głównie jako zarządca kuchni, mistrz cemreonii, łapacz much i gawędziarz.. Gra Wojskiego przybierała postać hymnu łowców, w ten sposób chwalono ich czyny, także odwagę oraz zdobytą zwierzynę.. Wojski gra na rogu.. Odwaga Księdza Robaka ratuje Hrabiego i Tadeusza.. Zwróć uwagę na poniższe zagadnienia, ponieważ będą Ci potrzebne do dalszej pracy.. Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty Swój róg bawoli, długi, cętkowany, kręty Jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął, Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął, Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha,Lekcja w podręczniku oraz z wykorzystaniem Internetu..

Proszę podsyłajcie mi swoje dyktanda - mówiłam o nich na lekcji.

Niedźwiedź na polowaniu zagraża życiu Hrabiego i Tadeusza.. Jeśli jest jakiś problem, proszę dać znać.). Wyjaśniam:wykorzystać wcześniej fragmenty filmu, bo jest naprawdę dobrze zrobiony, np. gra Wojskiego na rogu… - ale nie polecam oglądanie całego filmu, bo będzie dla uczniów za nudny jednak, poza tym nie ma czasu na to…) 2.. (Na czym polegał kunszt gry na rogu?. Przypomnij sobie, jakie znasz środki stylistyczne i postaraj się odnaleźć je w tekście.. Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się z fragmentem Pana Tadeusza Adama Mickiewicza,15.. I szła muzyka coraz szersza, coraz dalsza, Coraz cichsza i coraz czystsza, doskonalsza, Aż znikła gdzieś daleko, gdzieś na niebios progu!Wcześniej podzieleni zostali na 4 grupy i zajmują teraz odpowiednie miejsca przy stolikach.. A. Mickiewicz, Pan Tadeusz (gra Wojskiego na rogu) Jutro pójdę w świat .. Lekcję zaczynam od napisania na tablicy wyrazów "Soplicowo" i "Pan Tadeusz".. Pytam o związek tych dwóch haseł.. Jedną z nich było rozpoczęcie oraz pomyślne zakończenie polowania na niedźwiedzia.. Zadanie 1) Uzupełnij kartę pracy 2) Odpowiedz na pytanie - dlaczego grę Wojskiego można nazwać kunsztowną?. Temat: Lubię popatrzeć sobie na czas, co gdzieś już pobiegł.KONSPEKT ZABAW I GIER RUCHOWYCH Część I Czynności organizacyjno-porządkowe: 1.. Dajemy chwilę uczniom na przypomnienie sobie fragmentu spowiedzi Jacka Soplicy (od wersu 460).. - wygląd rogu, - dźwięki naśladowane przez Wojskiego swoją grą, - sposób, w jaki natura potęgowała dźwięki wydobywane z rogu, - wysiłek, jaki Wojski musiał włożyć w grę-zakończenie fragmentu (wygląd Wojskiego po skończonej grze orazLekcja poświęcona omówieniu fargmentu Pana Tadeusza - grze Wojskiego na rogu.. A. Mickiewicz, Pan Tadeusz (gra Wojskiego na rogu)Kunsztowna gra Wojskiego….. Wojski zawsze nosił przy sobie długi, cętkowany i kręty bawoli róg.W czasie gry na rogu uwidaczniała się jego wrażliwość oraz talent.. Ile drzew, tyle rogów znalazło się w boru, Jedne drugim pieśń niosą jak z choru do choru.. Koniec wyprawy obwieszcza Wojski, który jest mistrzem ceremonii.. Tadeusza spotyka się z Telimeną w Świątyni Dumania, niespodziewanie następuje "atak .Podanie tematu lekcji.. Opis rogu Wojskiego.. Walto.. "Pan Tadeusz" - świat przedstawiony: Koncert Wojskiego na rogu - omówienie sceny z wykorzystaniem dekoracji hebanowej szkatuły wykonanej do przechowywania rę.. Szkoła podstawowa klasy 4-8..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt