Wydarzenia realistyczne i fantastyczne w legendzie jurata królowa bałtyku

Pobierz

Jurata, królowa Bałtyku.. Przeczytajcie legendę ze str.172 - podręcznik.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: wymień wydarzenia fantastyczne z utworu Jurata królowa Bałtyku2) Przeczytaj fragmenty utworu Magdaleny Grądzkiej pt. "Jurata, królowa Bałtyku" (podr., str. 172-173).. Question from @justi0031 - Szkoła podstawowa - PolskiUłóż plan wydarzeń przedstawionych w legendzie Magdaleny Grądzkiej .. Przeczytaj fragmenty utworu Magdaleny Grądzkiej pt. "Jurata, królowa Bałtyku" (podręcznik, s. 172-173).. • Kto bierze udział w przedstawionych zdarzeniach?. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Wydarzenia realne i nierealne Jurata królowa Bałtyku ktoś mi wypiszę proszę pannabieberxd pannabieberxd 24.04.2012Wymień wydarzenia fantastyczne opisane w utworze Jurata królowa Bałtyku Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. świadczą o tym, że jest legendą.. Legenda zawiera wyłącznie elementy fantastyczne.. A zatem wyjaśnij, które cechy utworu .. Wieki temu, w głębinach Morza Bałtyckiego, wznosił się okazały bursztynowy pałac.. Zapisz w zeszycie odpowiedzi na następujące pytania:zawiera w sobie elementy realistyczne i fantastyczne; Dotyczy historycznych miejsc lub zdarzeń (opowiada o początkach państw, tłumaczy zjawiska przyrody).. agent0011 agent0011 20.03.2017Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ wymień wydarzenia fantastyczne opisane w utworze PT Jurata królowa Bałtykuplissssss na dzisiajKliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Wymień wydarzenia fantastyczne opisane w utworze pt.: ' Jurata , królowa Bałtyku..

Nadanie trafnego tytułu tekstowi 1wymien wydarzenia fantastyczne w legendzie jurata krolowa baltyku.

Nauka w grupie może być fajna.. Była władczynią wszystkich morskich stworzeń, o które dbała z niezwykłą troską.. Bohaterowie występujący w legendzie o królowej Bałtyku to: Jurata i młody rybak.Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.Zawiera elementy realistyczne i fantastyczne.. ann1982; 16.03.2014 -zakochanie sie w rybaku-podwodne krolestwo-syreny Od 1 do 2 z 2.Jurata - królowa Bałtyku W głębinach Bałtyku znajdował się kiedyś wspaniały pałac, zbudowany z bursztynu, w którym zamieszkiwała .Co to jest legenda?, Co to są elementy realistyczne?, Co to są elementy fantastyczne?, Wymień elementy fantastyczne w Legendzie o Lechu, Czechu i Rusie., Wymień elementy realistyczne w Legendzie o Piaście Kołodzieju., Podaj przykładowy tytuł legendy., Kim był pan Twardowski?, Jakie zadania dał Twardowski diabłu?, Udowodnij, że "Jurata, królowa Bałtyku" jest legendą., Czym był .Przeczytaj legendę pt."Jurata, królowa Bałtyku" - podręcznik s.172-173 1.. PS Rodzice obiecali, że kupią mi nową deskorolkę!. Nic więc dziwnego, że kiedy dowiedziała się, że jakiś człowiek urządza połowy na jej ryby, bardzo się zdenerwowała i postanowiła ukarać rybaka.•zawiera w sobie elementy realistyczne i fantastyczne; •Dotyczy historycznych miejsc lub zdarzeń (opowiada o początkach państw, tłumaczy zjawiska przyrody)..

Zaloguj się, by dodać komentarz.Napisz wydarzenia fantastyczne do legendy Jurata, królowa bałtyku.

To jej zawdzięczamy nazwę miejscowości.. Zanotuj w zeszycie w formie notatki informacje określające: - czas i miejsce wydarzeń (Kiedy i gdzie rozgrywają się wydarzenia?). Jurata to kurort położony na Półwyspie Helskim, pomiędzy Jastarnią a Helem.Wymień wydarzenia fantastyczne opisane w utworze ,,Jurata,królowa.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Żyła w harmonii z całym podwodnym światem.. W legendzie pojawiają się elementy realistyczne i fantastyczne.. Ułóż plan wydarzeń przedstawionych w legendzie Magdaleny Grądzkiej "Jurata, Królowa Bałtyku.Cel: Znam legendę o "Juracie, królowej Bałtyku" i potrafię wskazać w niej elementy realistyczne i fantastyczne.. Poomocy trzeba mi ok. god… karolciaaa55 karolciaaa55 18.05.2012 Historia Szkoła podstawowa .Wymień wydarzenia fantastyczne opisane w utworze.. A zatem wyjaśnij, które cechy utworu Jurata, królowa Bałtykuświadczą o tym, że jest legendą.. Wymień imiona i cechy charakteru bohaterów.ELEMENTY (wydarzenia, miejsca, bohaterowie) REALISTYCZNE: Piast, Rzepicha, Ziemowit, Popiel, Kruszwica, Gniezno, wybranie Piasta Kołodzieja na księcia, ELEMENTY .W głębinach Bałtyku wznosił się kiedyś wspaniały, bursztynowy pałac.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.4/194 Wybierz jeden z podanych niżej tematów, a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia..

Temat : Jurata, królowa Bałtyku.

Piotr Cześć Tomek!. (Odpowiedź zapisz w zeszycie)Q. Wskaż niepoprawną informację o legendzie.. Nazwa miejscowości.. W niektórych wersjach legendy występuje jako syrena.. A.Marzenia nadają sens życiu człowieka.. 3) Zapisz w zeszycie odpowiedzi na następujące pytania: • Gdzie i kiedy odbywają się wydarzenia przedstawione w legendzie?. Zobacz odpowiedź.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. (Odpowiedź zapisz w zeszycie) Motywują do.. 1/192 Zabierz głos w dyskusji na podany temat.wymień wydarzenia fantastyczne opisane w utworze jurata,królowa bałtykuKONSPEKT LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV c PRZEPROWADZONEJ DNIA 19 LUTEGO 2008 ROKU prowadzący: mgr Agnieszka Michalska TEMAT : Ile prawdy jest w legendzie o Juracie, królowej Bałtyku?. Legenda to opowieść ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie.. Bohaterowie fantastyczni, np. Jurata, boginki Wydarzenia fantastyczne, np. mieszkanie Juraty w głębinach morza; służenie królowej przez stworzenia morskie - za prawidłowe podanie 4 elementów fantastycznych - 2p - za podanie 2 elementów fantastycznych - 1p 2 4.. Mieszkała w nim królowa Bałtyku - Jurata.. czas :45 minut Cele lekcji: a) wiadomości ucznia: • poznanie treści legendy o Juracie • utrwalenie znajomości pojęć: legenda, świat przedstawiony w utworze literackim, bohater literacki .Jurata lub Jurate (lit Jūratė, z jūra - 'morze') - litewska bogini Bałtyku..

Przeczytaj dokładnie, najlepiej dwa razy, tekst "Jurata, królowa Bałtyku".

Zastanów się i napisz, jakich tez dowodzą.. Mieszkała w nim królowa Jurata wraz ze swą świtą.. Legendy przekazywano sobie ustnie.Fantastyka i Fantasy (2812) Filozofia (9612) Fotografia (38866) Historia (133727) Inne (31455) Język Kaszubski (187) Język Polski (391672) .. Mam na jutro zrobić plan wydarzeń z legendy jurata,królowa baltyku.. Poznacie dzisiaj piękną legendę i dowiecie się kim była Jurata i skąd pochodzi bursztyn.. Rządziła morzem i życiem w nim.. Legenda o Juracie i Kastytisie po raz pierwszy została zapisana w 1842 roku przez Ludwika Adama Jucewicza.Zrealizujemy temat lekcji: Elementy realistyczne i fantastyczne w legendzie "Jurata, królowa Bałtyku" ( zapisz go i notatk ę równie ż w zeszycie ) 1.. Gdańsk, 13.10.2018r.Dotyczy to również postaci, które mogą być realistyczne i fantastyczne.. z legendy jet też jeszcze bursztynowy pałac 1 ocena .Jurata była żmudzką boginią-syreną Morza Bałtyckiego i troskliwą władczynią wszystkich stworzeń morskich, znaną z popularnej w Polsce i na Litwie baśni "Królowa Bałtyku"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt