Atrakcje turystyczne czech i słowacji karta pracy

Pobierz

Pracę możesz wykonać w zeszycie, lub w formacie WODR .Kościół św. Elżbiety w Bratysławie (Bezručova 2) Modrý kostolík czyli po prostu "niebieski kościół" to jedna z najciekawszych (choć często pomijanych) atrakcji stolicy Słowacji.. Przyrost naturalny: 0,15% (2005).Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Data: 30.04.2020 Cel lekcji: Zapoznasz się z podstawowymi wiadomościami o południowych sąsiadach Polski.. Państwo, w którym rozwija się szczególnieKarta pracy do scenariusza lekcji 25 zawiera zadania, które mogą być wykorzystane w trakcie lekcji o Czechach i Słowacji.. Atrakcje turystyczne Czech i SłowacjiTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Przeczytaj treść w podręczniku WSIP - strona 156 Na ocenę wykonaj kartę pracy do lekcji 25.. Obecnie (stan na październik 2019 roku) na liście .2.. Na dzisiejszej lekcji przyjrzymy się atrakcjom turystycznych Czech i Słowacji.. Hasło: _____.. Przyjrzyj się mapom Czech i Słowacji (str. 138 i 139).Atrakcje w Słowacji, Europa: zobacz w serwisie Tripadvisor recenzje i porady podróżników i zdjęcia miejsc, oraz co można robić podczas pobytu w tym miejscu.Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji .. części tej karty Czechy Słowacja Zadanie 1 Podpisz na mapie Czechy i Słowację oraz państwa, które z nimi sąsiadują.. Zadania podsumowujące wiadomości i umiejętności (podręcznik, zeszyt ćwiczeń + karta pracy i test na platformie Eduelo)..

Atrakcje turystyczne i miejsca warte odwiedzenia.

Słowacji 2011-03-15 22:37:01 Jakie są tańce narodowe niemiec, słowacji , czech ,ukrainy,litwy,biołorusi i rosji?. Velka Amerika to opuszczony kamieniołom wapienia w kraju środkowoczeskim.. Karta_pracy_-_Czechy_i_Slowacja.docx.. Ludność: Słowacy zajmują 86% ludności, potem Węgrzy 11%, Romowie i Czesi.. 5,4 mln mieszkańców.. Naucz się opowiadać temat ( walory przyrodnicze Słowacji, walory kulturowe Czech, turystyka w Czechach i Słowacji, skarby architektury ) Zajrzyj: Zadanie 2 Rozpoznaj obiekty geograficzne zaznaczone na mapie.. Wybierz po jednej z atrakcji turystycznych Czech i Słowacji i je opisz.. Dowiesz się, jakie są największe walory turystyczne tych dwóch krajów.Ahoj!W dzisiejszym odcinku wybierzemy się na wycieczkę do #Słowacji i #Czech, po których pośrednio oprowadzą nas ich obywatele Miloš i Radek, a moja asystent.Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Naszych południowych sąsiadów odwiedzamy najczęściej przy okazji pobytu w polskich górach lub w trakcie podróży na wakacje do Chorwacji czy Włoch.. Zaznaczone litery, odczytane z góry na dół, utworzą hasło.. Czeski Raj.. Ma 800 m długości i 200 m szerokości, a jego dno jest częściowo zalane - znajduje się na nim lazurowe jezioro o głębokości ok. 18 .10 najlepszych atrakcji w Czechach 8 czerwca 2019 8 października 2019 fajnepodroze Brak komentarzy Czechy Republika Czeska to kraj znajdujący się w Europie środkowej, do którego warto pojechać na weekend lub na dłuższe wakacje.2..

Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji , 5.

Przeanalizuj mapy, wykresy oraz zdjęcia.. Ustal, którego kraju dotyczą poniższe opisy.. Czechy i Słowacja w "pigułce".. Ten niewielki region turystyczny to prawdziwy raj dla podróżników.. Zapoznaj się z tekstem w podręczniku na str. 138 - 144.. Zaznacz literę we właściwej kolumnie.. Zaznacz literę we właściwej kolumnie.. Często nazywa się go także Czeskim Wielkim Kanionem.. Czechy to niewielki kraj leżący w środkowej części Europy: - jest południowym sąsiadem Polski, .. Do 1993roku Słowacja wraz z Czechami tworzyła jeden kraj -Czechosłowację.. Czechy, Słowacja i Austria są atrakcyjne szczególnie zimą.Streszczenie tematu (klasa 6)Temat 1: Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji Zapisz temat do zeszytu.. Średnia gęstość zaludnienia: 110 osób/km2.. Podsumowując wiadomości zapisz informacje w zeszycie: - Czechy i Słowacja to kraje atrakcyjne turystycznieTemat:Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Znajdują się tutaj liczne zamki i pałace (Troski, Turnow, Kost, Valdštejn, Hruba Skala) oraz atrakcje przyrodnicze (Hruboskalsko czy Boreckie Skały).Wiele szlaków turystycznych ułatwia poruszanie się pomiędzy poszczególnymi miejscowościami .Oto 6 wyjątkowych, choć nie tak popularnych atrakcji Czech i Słowacji!.

Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji 1.

Który kraj opisano w poniższych zdaniach?. Przez cały czas pierwsza dziesiątka najpopularniejszych państw nie uległa zmianie.. W ostatnich latach w krajach tych rozwija się przemysłv=Ph8EbMEiilQ Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Zaznaczone litery, odczytane z góry na dół, utworzą hasło.. Lekcja 25.. Urbanizacja: 56%.. W oparciu o film oraz treści podręcznika s. 140 - 144 proszę o wypełnienie kart pracy (kart proszę nie przysyłać).. Dowiesz się także w jaki sposób te kraje próbują przyciągnąć większą ilość turystów.. Głównym fundatorem świątyni był cesarz Franciszek Józef I, a kamień węgielny położono w rocznicę śmierci patronki (średniowiecznej księżniczki węgierskiej).Słowacji • wymienię walory przyrodnicze i kulturowe Czech i Słowacji • omówię znaczenie turystyki aktywnej na Słowacji • wymienię przykładowe obiekty z Listy światowego dziedzictwa UNESCO znajdujące się w Czechach i na Słowacji • uzasadnię , że Czechy i Słowacja to kraje atrakcyjne pod względem turystycznym 2.Telefony alarmowe: zintegrowany system ratunkowy 112, policja 158, straż miejska (Mestska policia - cała Słowacja) 159 (bezpłatny), pogotowie ratunkowe 155, straż pożarna 150, informacja o numerach telefonów na terenie całej Słowacji 1181, górskie pogotowie ratunkowe 18300..

Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.

Ustal, którego kraju dotyczą poniższe opisy.. Pod tematem narysuj flagi obu państw.. Najczęściej zaglądamy do Pragi, Bratysławy, czeskich skalnych miast czy w Słowackie Tatry.Lista światowego dziedzictwa UNESCO w Czechach - lista miejsc w Czechach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ustanowionej na mocy Konwencji w sprawie ochrony światowego dziedzictwa kulturowego i naturalnego, przyjętej przez UNESCO na 17. sesji w Paryżu 16 listopada 1972 i ratyfikowanej przez Czechy 26 marca 1993 roku.. Na podstawie podręcznika (strony 138-139) oraz Internetu, np .Atrakcje w Praga, Bohemia: zobacz w serwisie Tripadvisor recenzje i porady podróżników i zdjęcia miejsc, oraz co można robić podczas pobytu w tym miejscu.Atrakcje_turystyczne_Czech.pptx.. 2012-01-28 21:53:49Więcej: Brno - zwiedzanie, zabytki oraz atrakcje turystyczne.. Czechy Słowacja Wpisz ich nazwy do tabeli .. Na podstawie mapy Czech i Słowacji str. 138-139, tekstu w podręczniku str. 140-144 prosze wykonać zadania w karcie pracy.. Niektóre opisy dotyczą obu krajów.. Tworzą ją kraje europejskie, a jeździ tam ponad 2/3 polskich turystów.. Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji 1.. Niektóre opisy dotyczą obu krajów.. Seria:W 2013 roku było ich dwukrotnie więcej niż na początku omawianego okresu.. MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz‎.Słowacja jest uboga w surowce mineralne.. Sąsiedzi Polski , Klasa 6 , Planeta Nowa , Geografia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .Drogi uczniu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt