Rozprawka lepiej kierować się sercem czy rozumem

Pobierz

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Mały Książę był rozczarowany, kiedy w ogrodzie pełnym róż odkrył, że kwiat rosnący na jego planecie, kłamał, że jest jedyny na świecie.. Przez wieki ludzie zastanawiali się nad tym, czym powinniśmy się w życiu kierować: czy tymże "głosem serca", czy rozumem, myśląc trzeźwo i racjonalnie.Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Jedno i drugie - w oparciu o "Małego księcia".. Dzieje się tak dlatego, że pisarze obserwują świat, a następnie go opisują.Dlatego w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem niż rozumem.. W argumentacji odwołaj się do lektury obowiązkowej (wybranej spośród lektur wymienionych na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego) oraz do innego utworu literackiego.. A im bardziej skrajna postać wychylenia w jedną, bądź druga stronę, tym te koszty większe.. Mimo że historia kończy się tragicznie, to ten smutny koniec dowodzi, że prawdziwe uczucie wyzwala w człowieku chęć poświecenia się dla drugiej .Ci, którzy wskazali rozum, mają większą wiedzę ogólną, życiową i lepiej orientują się w świecie akademickim, myślą logicznie i analitycznie..

Warto zastanowić się nad tym, czy w życiu lepiej kierować się sercem czy rozumem.

Z przytoczonych przykładów widać, że jedno i drugie może nas wpędzić w tarapaty.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Głównym punktem testu było napisanie rozprawki, z którą uczniowie - jak sami mówią - poradzili sobie bez problemu.. W ich przypadku kierowanie się uczuciem, sercem sprawiło, że byli w stanie na jakiś czas .xxarteqxx.. W argumentacji odwołaj się do lektury .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.W ich przypadku kierowanie się uczuciem, sercem sprawiło, że byli w stanie na jakiś czas pokonać przeszkody wynikające z konfliktu ich bliskich.. Kierują się emocjami i często ignorują rozsądek.Rozum czy serce?. Trudno wyrokować co jest bardziej skuteczne.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu Lalki, całego utworu Bolesłąwa Prusa oraz innego tekstu kultury.Rozprawkę na temat, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem Opowiadanie na temat odwiedzin lisa na planecie Małego Księcia, podczas których zwierzę przekonuje .ROZPRAWKA: Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?.

Uczniowie mają rozstrzygnąć, czy lepiej w życiu kierować się sercem, czy rozumem.

Jest to problem, który rozważali, rozważają i z całą pewnością będą rozważać twórcy tekstów kultury, w tym literatury.. Mogli być razem i zaznali szczęścia.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu Lalki, całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.Czym według ciebie lepiej w życiu się kierować sercem czy rozumem.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. , rozum i serce to pojęcia w powszechnym mniemaniu wykluczające się.. Z każdym z wyborów związania jest jakaś korzyść i jakaś cena.ja uważam że lepiej kierować się i sercem i rozumem np w miłości kiedy się zakochamy to wiadomo że bije serce,ale rozum nam podpowiada jak się zachować w takiej sytuacji albo nauka to wtedy najczęściej kierujemy się rozumem ale żeby się czegoś nauczyć to musimy to zrobić dla siebie czyli włożyć to w serceW życiu należy kierować się racjami rozumu.. Zatem drodzy uczniowie w przerwie pomiędzy nauką z podręczników do szkoły doradzimy Wam, czym kierować się przy wyborze studiów, czy lepiej stawiać na rozum, czy może serce.. Rozum był .. spokojnie, w zgodzie z rodziną, to oni jednak poddali się namiętności..

Punktem wyjścia do rozprawki: słowa lisa o patrzeniu sercem.

Pierwszą jest serce, albo jak mówią niektórzy intuicja lub emocje.. Dopiero później mały bohater zrozumiał lekcję, którą dał mu lis: "Dobrze widzi się tylko sercem .Zapewne każdy z nas choć raz zderzył się z realiami prawdziwej miłości, dlatego powinniśmy się kierować zarówno sercem jak i rozumem, tak by nie brnąć ślepo w coś bez przyszłości, ale również nie kalkulować wszystkiego na zimno, bez uczuć.Surowy rozum może podpowiedzieć coś, co jest dobre dla nas i jednocześnie złe dla innych ludzi, ale i sercu zdarzają się podobne wpadki.. Jednak w moim odczuciu dla ludzi "serce" jest po prostu duszą, czyli czymś niewidzialnym i trudnym do zrozumienia.. Ci, którzy wskazali serce mają większe umiejętności społeczne i lepiej nawiązują ciepłe kontakty z innymi ludźmi.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Kierować się sercem, czy rozumem?. Szczególnie, jeśli głowa mówi jedno, a serce drugie.Wybór ścieżki edukacyjnej jest niezwykle ważny.. Niektórzy wolą działać w zgodzie ze swą intuicją.. ; Racje rozumu pozwalają na: - dokonywanie racjonalnych wyborów, - kalkulację argumentów za i przeciw,Wiadomo też, że odczucia mają wpływ na nasze serce..

- Trzeba było określić czy w relacjach międzyludzkich należy kierować się sercem czy rozumem.

Wszak ma znaczenie dla dalszej przyszłości zawodowej.. Alternatywą dla rozprawki było opowiadanie.. Albert Espinosa "Świat za żółto" Mądrość i głupota Rozsądek i rozum Ocena: 8.54 (Głosujących: 26) "Ludzie śmieją się tylko z tego, co śmieszne, albo z tego .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli .Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.Na egzaminie z języka polskiego do wyboru rozprawka lub opowiadanie.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Obecnie nie liczy się tylko by skończyć studia, ale znaczenie ma, jaki kierunek się skończy.. Ale i jakieś koszty.. Musieli odwołać się do jednej z lektur obowiązkowych oraz innego utworu literackiego.. Każdy człowiek staje w pewnym momencie na rozdrożu ścieżek życia, które nakazują mu wybrać, czy jego losem będzie kierował rozum, czy serce.. Tak jak rozsądek utożsamia się często z wygodnictwem i wyrachowaniem, tak sercu można przypisać czasami głupie pożądanie, kierowanie się najniższymi instynktami, żeby zaspokoić chwilowy kaprys.W życiu można kierować się dwoma najważniejszymi rzeczami.. - na to pytanie musieli odpowiedzieć w formie rozprawki ósmoklasiści, którzy o godzinie 9 rozpoczęli egzamin z języka polskiego.. Wiera Kamsza .. "Przemyśl każdą rzecz starannie, a twoje życie zmieni się na lepsze.". fragmentu lalki Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?. "Jeśli serce mówi - idź, a rozum pyta - po co, należy słuchać serca.". Trudno dać jasną odpowiedź na pytanie, co jest bardziej niezawodne: serce czy rozum..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt