Stosunek stasia tarkowskiego do otoczenia

Pobierz

Własne zdanie o bohaterze.. Własne zdanie o bohaterze.. Miał on czternaście lat.. Staś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów powieści przygodowej pt."W pustyni i w puszczy".Urodził się i wychował w Port-Saidzie.Opiekował się nim ojciec-Polak.Matka-Francuska zmarła przy porodzie.. Staś Tarkowski to bohater fikcyjny stworzony przez H. Sienkiewicza na potrzeby powieści "W pustyni i w puszczy".. Praca domowa.. Gdy poznajemy Stasia ma on 14 lat.. pomocy!. Jego przygody, charakter oraz umiejętności są imponujące, budzą ciekawość i zazdrość.. W podróży do Medinet miał ma głowie kapelusz.. Odznacza się wielkim oddaniem i poświęceniem w stosunku do swojej przyjaciółki Nel.. 3.Cechy charakteru: a) zalety.. I WSTĘP 1.Przedstawienie postaci.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. 1.Utrwalenie wiadomości na temat głównego bohatera.. Napisz opowiadanie ~Charlie Przeniósł sie do moich czasów.~ charlie i fabryka czekolady kl 5 na dzisiaj!. pomocy!. Ocena pracy i zaangażowania uczniów.. Opiekował się nią, pielęgnował w chorobie, był gotów poświęcić własne zdrowie i życie, aby ją chronić.1.Przedstawienie postaci: -Józef Skawiński -lat 70 -Polak -emigrant 2.WYGLĄD ZEWNĘTRZNY -sylwetka wyprostowana -mający ruchy i postawę żołnierza -włosy zupełnie białe(siwe) -płeć spaloną -niebieskie oczy -twarz przygnębiona, smutna, ale uczciwa 3..

Stosunek postaci do otoczenia i odwrotnie.

Podsumowanie lekcji.. 63% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".5.. Brakuje mi: 1. stosunek Stasia do otoczenia 2. stosunek otoczenia do Stasia chodzi mi tylko o te dwa akapity bo reszty nie potrzebuje.. 1.Przedstawienie postaci.. 2 .Charakterystyka Stasia Tarkowskiego - "W pustyni i w puszczy"?. CECHY USPOSOBIENIA I UMYSŁOWOŚCI -spokojny -inteligentny -cierpliwy -opanowany 4.CECHY CHARAKTERU -upór -wytrwałość -lubiący .. Stosunek postaci do otoczenia i odwrotnie.. Tak, wiem, co powiecie: standard epoki.. Matka zmarła przy narodzinach syna.. Jego ojciec był Polakiem, a matka Francuzką, niestety zmarła przy porodzie chłopca.. Mój stosunek do bohatera .Staś i Nel wracają z ojcami do Port-Saidu, a wtedy Rawlison rzuca pracę przy kanale i przenosi się z Nel do Anglii, Tarkowski zaś oddaje Stasia do szkoły z internatem na tyle daleko, by nie wiedziano w niej o jego losach.. Podsumowanie lekcji.. Pomimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazł potrafił stawić .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Stosunek postaci do otoczenia,zwierząt i przyrody.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Bardzo lubił swoją przyjaciółkę Nel Rawlison.Grupa 3: Staś jako Polak.. bartekluczkowski bartekluczkowski 26.04.2014 Polski Szkoła podstawowa rozwiązane Prosze napisac jaki byl stosunek do otoczenia Stasia Tarkowskiego plissss daje naj 1 Zobacz odpowiedź .Brakuje mi: 1. stosunek Stasia do otoczenia 2..

4.Stosunek postaci do otoczenia i odwrotnie.IV.

Był narodowości polsko-francuskiej.Cechy charakteru: a) zalety b) wady IV.. Chodzi tu o Stasia Tarkowskiego z lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. Uczniowie mają za zadanie napisać charakterystykę Stasia Tarkowskiego.2.Uczniowie wyrażają swoją opinię o Stasiu Tarkowskim.. 2013-04-08 19:09:11Staś ma tylko ojca - starszego inżyniera kompanii Kanału Sueskiego.. Postawa Stasia Tarkowskiego jest bardzo wyjątkowa i godna naśladowania.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.MA być chrakterystyka Stasia Tarkowskiego, TTYYLKO NIE Z NEETU !. Bardzo szybko chłop­Staś to postać pozytywna, godna naśladowania.. Stanisław wśród rówieśników wyróżniał się wzrostem i siłą.głównego bohatera — Stasia Tarkowskiego — jego religijności oraz problematyki sacrum w ogóle.. Niemal każdy z chłopców chciałby by być podobnym do tego książkowego bohatera.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Staś to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy ".. Praca domowa.. Lubił obierać się modnie.. konkretnie Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-12-19 14:59:59charakterystyka stasia tarkowskiego 2011-01-12 19:24:02 Opisz Stasia Tarkowskiego 2012-01-06 18:07:08 Charakterystka Stasia Tarkowskiego .. 3 1 Odpowiedz.. Plan chrakterystkyki postaci literackiej .. b) wady.. Chodzi tu o Stasia Tarkowskiego z lektury ,,W pustyni i w puszczy''Stosunek postaci do otoczenia,zwierząt i przyrody..

Stosunek otoczenia do Stasia 4 oceny | na tak 75%.

Grupa 7: Staś jako towarzysz Kalego i Mei.. Podobne pytania "W pustyni i w puszczy "-charakterystyka Stasia Tarkowskiego ze wskazaniem .. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Powody owej sytuacji, określonej specyfiką ustroju totalitarnego, .. stosunek do Nel, którą zawsze lubił, lecz lekceważył, czasem doprowadzając do .. myślenia wywiera na proroku i jego otoczeniu duże wrażenie.. Własne zdanie o bohaterze.. Załącznik nr 3.. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o JAKI STOSUNEK DO OTOCZENIA MIAŁ STAŚ TARKOWSKI kara200319 kara200319 10.12.2014Stosunek stasia tarkowskiego do otoczenia i odwrotnie 1 Zobacz odpowiedź Rafino321 Rafino321 Staś tarkowski nie był przyzwyczajony to przybywania w jednym miejscu.Lubił podróżować.. Praca domowa.. Staś był 14 letnim chłopcem.Miał szczupłą budowę ciała,krótkie jasne włosy i niebieskie .Przydatność 85% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.Wypiszę słownictwo według odpowiednich punktów do opisu Stasia Tarkowskiego- głównego bohatera książki ,,W pustyni i w puszczy'' a) przedstawienie postaci b)wygląd zewnętrzny c)cechy charakteru- pozytywne i negatywne d)stosunek postaci do otoczenia i odwrotnie e)ocena postaci Proszę o szybką i dobrą odpowiedź a dam NAJ.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego..

Question from @ - Szkoła podstawowa - PolskiStosunek postaci do otoczenia i odwrotnie.

Proszę czekać.. 2 oceny | na tak 0%.. Ale mimo to, kiedy o tym myślę, robi mi się potwornie smutno.Staś Tarkowski to główny bohater znanej powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i puszczy".. Grupa 6: Staś jako opiekun i towarzysz Nel.. Podsumowanie lekcji.. II Rozwinięcie 1 Opis postaci 2 Zamiłowania 3 cechy charakteru wraz z przykładami 4 Stosunek bohatera do otoczenia i otoczenia do bochatera .. Uczniowie mają za zadanie napisać charakterystykę Stasia Tarkowskiego.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt.Prosze napisac jaki byl stosunek do otoczenia Stasia Tarkowskiego plissss daje naj.. W ostatnim akapicie należy zawrzeć ocenę postaci: co Ci się w niej podoba, co nie, kiedy ją rozumiesz, kiedy nie, czy chciałbyś ją spotkać, czy ją podziwiasz (a może potępiasz?. Miał on 14 lat, urodził się w Port-Saidzie.. Najnowsze pytania z przedmiotu Polski.. Grupa 4: Staś jako uczeń.. Ocena pracy i zaangażowania uczniów.. ), komu postawiłbyś ją za wzór, itd.Moim trzecim argumentem jest postać Stasia Tarkowskiego z powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Urodził się i wychował w Port Saidzie.. Miał niebieskie oczy był blondynem, wysportowany, wysoki i szczupły..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt