Charakterystyka hektora i achillesa

Pobierz

Dwie łzy ściekły po młodych policzkach.. Wojna trwała 9 lat.. Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa.. grecka) - Legendarny bohater tesalski, król Myrmidonów we Ftyi, syn Peleusa, i nereidy Tetydy.. Rozpacz Achillesa po stracie Patroklosa.. Dopiero w 10 roku zastosowano podstęp Odyseusza (Konia Trojańskiego).. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Natomiast Hektor, wódz Troi, jest bohaterem mniej porywczym, stara się żyć rozważnie .Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 058) Pytania na ustny polski 2005 (741) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (558) Pojedynek Hektora z Achillesem (380) Ciąg dalszy nowelki Katarynka.. 2010-10-06 19:22:36; Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa?. Zabity przez Achillesa, który w ten sposób pomścił śmierć Patroklosa, którego wcześniej zgładził Hektor.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. Syn Peleusa i Tetydy, Achilles, który walczył po stronie Greków to podobny Aresowi, nieśmiertelny wojownik uważany za najsilniejszego i najlepszego z mężów.Charakterystyka Parysa Parys jest najmłodszym synem króla Priama i królowej Hekabe oraz bratem Hektora ..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Achilles jest potomkiem Tetydy i Peleusa.. Ocena postaci.. Jego matką była bogini Tetyda.. Po zabiciu Hektora dopuścił się zbezczeszczenia jego zwłok i dopiero po ubłaganiu .Charakterystyka Hektora.. Hektor jako wojownik i przeciwnik Achillesa - porównanie obu bohaterów.. ,,Achilles wzruszył się.. Po walce i zbezczeszczeniu zwłok Hektora przyjechał ,,pod osłonom nocy" do Achillesa Priam - król Troi i ojciec bohatera trojańskiego, aby wykupić od niego zwłoki syna.. Do chwili, gdy starli się w śmiertelnym… Czytaj dalej →Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. 1 Historia 1.1 Narodziny 1.2 Dzieciństwo 1.3 Wojna Trojanska 1.4 Dalsze dzieje Uchodził za syna Peleusa - króla jednego z miast .Przydatność 75% Charakterystyka Achillesa i Hektora.. Achilles to dumny, świadomy własnej wartości mężczyzna, niesłychanie mężny i odważny.. "Charakterystyka Hektora.. Hektora warto pamiętać za jego wzruszające pożganie z żoną Andromedą, kiedy to wojownik przeczuwając śmierć rusza w bój.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora zadanie dodane 16 września 2010 w Język polski przez użytkownika rozyczka29 ( -600 ) [Szkoła podstawowa] achillesCharakterystyka Achillesa..

Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki ...Achilles - charakterystyka • Iliada.

Trafia ona Achillesa w piętę, jedyny punkt, poprzez zranienie którego można było doprowadzić do śmierci herosa.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńBudzi litość u Achillesa i odzyskuje ciało poległego.. Jeden stoi po stronie Trojan, drugi walczy na chwałę Grecji.. (368) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na niedźwiedzia.. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.. Achilles był synem Peleusa - króla Tesali i Tetydy, córki boga Nereusa.. Hektor i Achilles, bohaterowie Iliady Homera, to dwaj wojownicy bitwy pod Troją.. Achilles posiadał zbroję oraz tarczę, którą Homer szczegółowo opisał.. (321)HEKTOR: - nie jest specjalnie pewny siebie, wie, że przeprawa z Achillesem nie będzie należała do łatwych, ponieważ Achilles był półbogiem i wiadomo było, że jego możliwości są znacznie większe, niż zwykłego człowieka - znakiem szlachetności Hektora było to, że mimo świadomości, że z góry jest skazany na porażkę, podejmuje walkę z Achillesem, ponieważ jest pełen .Ciąg wydarzeń podczas pojedynku Hektora i Achillesa.. Przypomnij sobie, kim byli Hektor i Achilles, jakimi cechami się odznaczali… A potem spróbuj ich porównać.Kreacje Achillesa, Hektora i Priama w "Iliadzie" Homera..

Ostatecznie także zginie, trafiony strzałą w piętę, i podzieli los swojego przeciwnika Hektora.Hektor - charakterystyka • Iliada.

.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora z Iliady Homera.. 2010-10-06 19:22:36; Kto napiszę charakterystykę Achillesa?. 2010-11-02 10:06:38; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. 2010-09-24 17:52:09; epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora .sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Charakterystyka porównawcza.. poleca 84 % .. Zabija przypadkowo najwierniejszego przyjaciela Achillesa - Patroklesa, czym naraża się na gniew najokrutniejszego z greckich wojowników.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Największe emocje ujawnia Hektor, kiedy nieustraszony i bezwzględny Achilles wyzywa go na pojedynek.. Ciało Achillesa cechowała duża odporność na ciosy, z wyjątkiem pięty, która była słabym punktem herosa.. Znana jest zwłaszcza pięta Achillesa, jako jego słaby punkt przez, który zginął.. Zabił dwóch synów Priama, Hektora i Troilusa.. Każdy nich ma inne przesłanki, jeden pragnie zemsty i chwały, drugi honoru i uznania, jednak obydwu przyświeca jeden cel - pokonanie przeciwnika.. Najmężniejszy wojownik grecki..

Wykupione przez jego ojca Priama i pochowane z należnymi honorami w Troi.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?

Uważany za prototyp greckiej koncepcji męskiej odwagi i urody, ideał młodzieńca.. 2010-09-26 19:30:04; Język polski.Achilles(mit.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.83% Charakterystyka Achillesa i Hektora (moment walki w ,,Iliadzie'' Homera) - w punktach 84% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Troja, Iliada - opowieść o Troi.. Przezwycięża jednak wahanie i udaje się na pole bitwy .Homer w ?Iliadzie?. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. Jest on głównym bohaterem Iliady Homera i jednym z najpotężniejszych herosów w greckiej mitologii.. W przepowiedniach wróżbici przepowiadali ,że bez niego Troja nie będzie zdobyta.. Jego ciało zostało zbezczeszczone przez Achillesa.. Hektor najlepszym rycerzem trojańskim (wojownik, syn, brat, mąż i ojciec).. Zbroję specjalnie dla niego wykuł sam bóg Hefajstos.. Błąd!. Uwaga!. Achilles jest także okrutny i bezlitosny, gdyż zanim oddaje ciało Hektora ojcu, bezcześci je, przywiązując go do kół rydwanu za nogi.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Matka przebrała go za królewnę i ukryła na dworze króla Likomendesa ,ale sprytny Odyseusz poznał się na podstępie.. [M.P]Czasami jednak miał chwilę słabości.. Bywa zapalczywy i nieustępliwy, choć potrafi też być rycerski i szlachetny.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Achilles był półbogiem, a Hektor synem króla.. 85% Charakterystyka Achillesa - wiadomości zebrane w jedną całość, dotyczącą tematu, zaczerpnięte z innych pracAby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki.. W XXII księdze "Iliady" Homer opisuje pojedynek dwóch mężów -Achillesa i Hektora.. Już na długo przed wydarzeniami z Iliady wróżbici wywróżyli że Parys będzie przyczyną upadku Troi .aluzjami do innych dzieł literackich, np. porównaniem Hektora z Panem Wołodyjowskim; Masz porównać bohaterów "Iliady" Homera: Hektora i Achillesa, i określić swoje uczucia względem nich.. 2010-11-20 14:20:13; Język polski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt