Potrawy duszone z mięsa zwierząt rzeźnych

Pobierz

v ŁĄCZNEJ.. Porcja gulaszu powinna ważyć ok. 200 g, w tym mięso 100 g. Paprykarz Mięso cielęce porcjuje się razem z kością (po 2 kawałki na porcję).Temat: Potrawy duszone z mięsa zwierząt rzeźnych.. Przetwory z mięsa zwierząt rzeźnych i podrobów 29 Podział przetworów z mięsa zwierząt rzeźnych Wymagania dla wędlin Konserwy mięsne Powtórzenie wiadomości 30Potrawy duszone z mięsa mają wysoką wartość energetyczną, w czym dużą rolę odgrywa sos.. ugotowane mięso z kury -500 g ugotowany ryż- 200 g masło 2O g .. Obróbka cieplna dziczyzny 11.4.6.. 34.zwierzęcych, np. mięsa zwierząt rzeźnych, drobiu, podrobów, ryb.. Można je podawać z makaronem, kluskami kładzionymi, z pyzami, kaszą na sypko, ziemniakami.. Proszę wyszukać w dostępnych Ci źródłach receptury na potrawy z mięsa duszonego, np. gulasz, bitki, boeuf strogonov, itd.. Zastosowanie potraw duszonych w żywieniu człowieka.. Przedstaw asortyment zakąsek z drobiu.. Ich produkcja i zastosowanie jest takie samo jak potraw sporządzanych z mięsa zwierząt rzeźnych.. Potrawy z mięsa pieczonego 148 3.2.6.. Cukru B. Skrobi C. Mioglobiny D. TłuszczuTest - Mięso zwierząt rzeźnych.. Cel kształcenia: Przekazanie wiedzy dotyczącej wykorzystania kulinarnego mięsa różnych gatunków zwierząt, metod obróbki wstępnej i cieplnej stosowanych do przygotowania potraw z mięsa, oraz .Asortyment potraw smażonych z dziczyzny jest dosyć szeroki, zwłaszcza z dzika, jelenia i sarny..

Potrawy pieczone z mięsa zwierząt rzeźnych.

Podstawowymi składnikami potraw półmięsnych są… mięso zwierząt rzeźnych, drobiu oraz wędliny.. Podoba się?. Potrawy z mięsnej masy mielonej 152 3.3.. Podawać na półmisku z sosem grzybowym, pomidorowym itp. z dodatkiem surówek.. Zastosowanie mięsa zwierząt rzeźnych w technice kulinarnej .Potrawy w których mięso nie jest głównym składnikiem, lecz stanowi tylko uzasadnienie innych surowców, nazywa się POTRAWAMI PÓLMIĘSNYMI.. W kształcie koła B. W kształcie kwadratu C. a)wieprzowina b)wołowina c .Potrawy duszone z mięsa zwierząt rzeźnych 12.7.3.. POTRAWY DUSZONE Do potraw tych należą:Zastosowanie potraw smażonych z mięsa zwierząt rzeźnych.. Podroby 11.5 Mięsna masa mielona - dobór surowca, składniki dodatkowe i zasady sporządzania .Informacje o TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA gastronomia potrawy - w archiwum Allegro.. Normatyw surowcowy jest różny dla różnych potraw.. Ocena i zastosowanie podrobów 157 3.4.Mięso-jest jednym z najwartościowszych artykułów żywnościowych ponieważ zawarte w nim białka (pełnowartościowe),tłuszcze i cukrowce są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu ludzkiego.Są to mięśnie szkieletowe wraz z przynależną tkanką tłuszczową i kostną.. W kształcie prostokątagołąbki, np. z mięsem i kaszą, z mięsem i ryżem, warzywa duszone z mięsem, np. mięso duszone w kapuście, parówki duszone z cukinią, warzywa faszerowane mięsem, np. kapusta, papryka, pomidory, kalarepa, bakłażany..

Potrawy smażone z mięsa zwierząt rzeźnych 12.7.3.1.

warzywa, mąki, kasze, surowce pochodzenia roślinnego ASORTYMENT…Potrawy z mięsa duszonego 18 Dobór surowca na potrawy duszone Przygotowanie mięsa do duszenia Asortyment potraw z mięsa duszonego Potrawy z mięsa pieczonego i z mięsnej masy .. 21 Podział przetworów z mięsa zwierząt rzeźnych Wymagania dla wędlin Konserwy mięsne .. Następnie przesłać mi na maila .Podział tusz zwierzat rzeźnych.. Przygotowanie półproduktów mięsnych do smażenia 12.7.3.2.. Warunki przechowywania i sposoby utrwalania mięsa .. 131 3.2.. W kształcie prostokąta 2.Mięso podczas obróbki termicznej zmienia barwę na skutek rozkładu: A. Omów technikę gotowania potraw z ryb.i.. Obróbka wstępna 124 3.2.2. .. Wymień potrawy gotowane z mięsa zwierząt rzeźnych i dobierz do nich dodatki.. ),-koryguje wypowiedzi,-podsumowuje zadanie-dzieli uczniów na cztery grupy-podaje kolejne zadanie doSporządzanie zakąsek z mięsa i potraw z podrobów 4.6.1.. Podobnie kształtuje się ich wartość odżywcza i strawność.Zestaw testów z działu "Potrawy z mięsa".. TECHNOLOGIE SPORZADZANIA POTRAW Z MIĘSA ZWIERZĄT RZEŹNYCH I DZICZYZNY POTRAWY GOTOWANE Przeczytaj materiał ze strony: 335 - 336 obróbka mięsa i podrobów 341 - charakterystyka mięsa do gotowania z tabeli 13.21 318 - definicja substancje wyciągowe 342 - 344 potrawy gotowane z mięsa 354 potrawy gotowane z podrobów3.2..

4.Asortyment zwierząt rzeźnych.

W kształcie koła.. v MIĘŚNIOWEJ I KOSTNEJ.. Data zakończenia 2014-03-24 - cena 15 złPOTRAWY Z MIĘSNEJ MASY MIELONEJ:Mięsna masa mielona składa się z 4 grup składników:podstawowych(mięso z każdego rodzaju tuszy zwierząt rzeźnych,nawet starych o tkance grubowłóknistej,poprzerastane tkanką łączną o niewielkich skupiskach mięśni.Najlepszą jakościowo masę otrzymuje się z mięsa chudego i tłustego w stosunku 2 .Dodatki - ziemniaki puree, pieczarki duszone w śmietanie.. Zastosowanie mięsa zwierząt rzeźnych w technice kulinarnej 124 3.2.1. Podaj przykłady potraw smażonych z drobiu, zaproponuj do nich dodatki.. Potrawy pieczone z mięsaProszę o pomoc Z góry dziękuję - Mięso zwierząt rzeźnych 1.Mięso zdatne do spożycia oznaczono pieczęcią: A.. 1.Potrawy jarskie-wyroby kulinarne produkowane z warzyw,grzybów oraz przy zastosowaniu takich dodatków jak:ser,jaja,ryby,ciasto,owoce morza.Stosuje się je jako dania podstawowe do obiadu i kolacji.. Marynaty i zaprawy do mięs.. Żywność wygodna .Potrawy duszone i pieczone z mięsa zwierząt rzeźnych.. Zakres treści Powtórzenie wiadomości 22Przydatność 65% Potrawy jarskie-smażone i duszone.. Mięsa smażone po angielsku 12.7.3.3.. Potrawy z mięs pieczonych 11.4.5..

Charakterystyka potraw duszonych z mięsa zwierząt rzeźnych.

technologie sporzadzania potraw z miĘsa zwierzĄt rzeŹnych i dziczyzny iii.. Potrawy z mięsa duszonego 142 3.2.5.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.II.. Potrawy półmięsne pieczone i zapiekane.Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. 2.Spis treści 4 3.1.6.. Sporządza się z nich kotlety panierowane lub sauté, filety, steki i szaszłyki.. Materiały zawierają w formie tabelarycznej, charakterystykę mięsa zwierząt rzeźnych oraz ich wykorzystanie w technologii gastronomicznej, ułatwiają pracę z uczniami oraz są korzystne dla samego ucznia w procesie przygotowania potraw z mięsa.Potrawy z mięsa duszonego 24 Dobór surowca na potrawy duszone Przygotowanie mięsa do duszenia .. Mięso drobiu w gastronomii.. Porcja potrawy z mięsa duszonego powinna ważyć 200 g, w tym 100 g mięso i 100 g sos.. Dobierz dodatek skrobiowy (ziemniaki, kasza, ryż, kluski śląskie, kopytka) oraz dodatek witaminowy (surówka, sałatka).. Potrawy z mięsa smażonego 132 3.2.4.. Materiał nauczania Podroby są to jadalne produkty uboczne otrzymane podczas uboju zwierząt rzeźnych.. 1.Mięso zdatne do spożycia oznaczono pieczęcią: A.. Potrawy smażone z mięsa .. ASORTYMENT POTRAW Z MIĘSA DUSZONEGO Zmiany zachodzące podczas duszenia: Mięsa duszone w kawałkach dużych (wieloporcjowe) - ubytek masy: 30-40% - podczas obsmażania powstaje rumiana skórka ze ściętego białka i skarmelizowanej skrobi - podczas gotowania pęcznieje i rozkleja sięMięsa duszone w małych kawałkach Gulasz Mięso kroi się w kostkę 3x3 cm (po 4-6 kawałków na jedną porcję), oprósza w przyprawach i w mące, obsmaża i dusi.. Smażenie półproduktów mięs sauté i panierowanych 12.7.4.. Potrawy z mięsa gotowanego 124 3.2.3.. Podane w załączniku.. ZESTAW 1.. Potrawy duszone z mięsa 11.4.4. tehnologia sporzadzania potraw z ry i owo Ów morza iv.. MIĘSO PRZEZNACZONE DO GOTOWANIA MUSI ZAWIERAĆ DUŻO TKANKI: v MIĘŚNIOWEJ.. Wartość odŜywcza podrobów jest podobna do wartości odŜywczej mięsa zwierząt rzeźnych, a niektórych nawet wyŜsza.Mięso zwierząt rzeźnych i dziczyzny .. Moduł - dział -temat L. p.. 82% Charakterystyka towaroznawcza mięsa zwierząt rzeźnych, potrawy z mięsa gotowanego.. Klasa 3 Branżowa kucharz Wartość odżywcza różnego rodzaju napojów i ich znaczenie w żywieniu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt