Sprawdzian biblia i antyk

Pobierz

Kim były następujące postaci mityczne: a) KronosI LO - Sprawdzian - Biblia i antyk Imię i nazwisko: Zadanie 1.. Antyk (lekcje) .. Antyk i Biblia - TEST 1.. "Król Edyp" jest jedną z siedmiu sztuk Sofoklesa, które dotrwały do naszych czasów.Autor żył w latach 496- 406 przed naszą erą.. Który z wymienionych języków nie są pierwotnymi językami Biblii?. Opracowany zostal nie tylko zgodnie z wymogami nowej podstawy programowej, lecz takze z.Antyk i Biblia.. Powtórzenie wiadomości o Biblii w postaci mapy myśli.. To właśnie Sofokles wprowadził na scenę trzeciego aktora, dodał dekoracje, zwiększył zadania przewodnika chóru- Koryfeusza.7.. Mianem tym określamy: a. okres trwania kultury starożytnej Grecji i Rzymu b. starożytność c. dzieje ludzkości od jej zamierzchłych początków aż do upadku Cesarstwa Rzymskiego.. Za poczatek antyku (inaczej starozytnosci) przyjmuje sie przelom wiekow IX i VIII p.n.e., za koniec - okres pomiedzy IV a VI wiekiem n.e., najczesciej rok 476, czyli date upadkuAntyk to epoka ładu, harmonii i proporcji, co przejawia się nie tylko w architekturze czy rzeźbie, ale również w literaturze.. Sprawdziany: renesans, barok, oświecenia + klucz odpowiedzi.. Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; Zaloguj się .Testy, quizy i fiszki z działu antyk.. Zawiera informacje o Biblii.Sprawdzian z polskiego LO 1 Ponad Słowami - Biblia..

Sprawdzian z antyku i Biblii.

Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.W antyku narodziły się: liryka, epika i dramat.. Powtórzenie wiadomości.. Inna nazwa to średniowiecze.. Rzymianie schodząc w V wieku naszej ery ze sceny dziejów, zamykają okres starożytny.. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Stary Testament to dzieło autorstwa: a) nieznanego autora, b) wielu anonimowych autorów, c) króla Salomona.. Dowodów na to, że bogactwo antyku (mitologia, tragedia grecka, epos, sztuka, architektura) i wartości biblijne, postacie, morały - są wciąż aktualne, były i będą tematem nawiązań - znajdziesz bez liku.Tłumaczenie Biblii na język łaciński - Vulgata- pochodzi z przełomu IV i V w. n.e. dokonał go św. Hieronim i to ono posłużyło za punkt wyjścia następnym tłumaczom Biblii.. Kategoria Język Polski Wkuwam.Sprawdziany: Antyku,Biblii,Sredniowiecza + klucz odpowiedzi.. Obok Ajschylosa i Eurypidesa był największym tragikiem starożytnej Grecji..

Zbiór pytań powiązanych z hasłem #antyk.

lacinskiego slowa antiquus i oznacza dawny.. Początek - od przełomu IX i VIII w. p.n.e. Koniec - upadek cesarstwa zachodniorzymskiego w 476 r. n.e. Antyk jako część starożytnościPoprosze sprawdzian z antyku z kluczami odpowiedzi na email % Antyk, Biblia i sredniowiecze - najwazniejsze informacje; 85% Czy mozna pogodzic w sztuce tradycje antyczne i chrzescijanskie z problemami codziennego zycia?Biblia i antyk, jako źródło kultury europejskiej.. Quiz w Poczekalni.. Ramy czasowe antyku, czyli starożytności klasycznej.. Pytania dotyczą przypowieści, frazeologizmów biblijnych, SZKOŁA.. z polskich przekładów Świętej Księgi należy zapamiętać następujące: Biblia królowej Zofii z XV w. Biblia w tłum.. Poezja tyrtejska to: a. Eposy o odważnych wojownikach.. Wyślij zgłoszenie .Powtórz swoje wiadomości na temat Biblii i antyku, rozwiązując nasz test:) 1.. Mitologia to zbiór mitów, czyli opowieści o wierzeniach starożytnych Greków.. Ramy czasowe antyku, podobnie jak innych okresów w kulturze, są wyznaczane orientacyjnie.. Epoka, w której najbardziej dynamicznie rozwinęła się kultura pisma.. Mapa myśli - Biblia.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.sprawdzian antyk i biblia ..

TEST z wiedzy o Biblii i antyku z komentarzem.

Antyk nie odchodzi jednak całkowicie, wiele z wypracowanych w nim wartości i wzorców żyć będzie dalej, w nowej, średniowiecznej formie.. Wyjaśnij, czego symbolem mogą być Noe, Mojżesz, św. Paweł.. Wyjaśnij następujące pojęcia: a) stoicyzm - b) jamb - c) antropomorfizm - 2.. Uzasadnij odpowiedź.6 pktProsze o sprawdzian z oswiecenia .. Źródło ma tutaj też m.in. poezja tyrtejska (zagrzewająca do walki).. Ucz się i sprawdź swoją wiedzę z Memorizer.pl Ponad słowami.. 4.Biblia i antyk - dwa źródła kultury śródziemnomorskiej.. Skomentuj.. 5 pyta .Biblię i stoików okazją się zdumiewająco zbieżne.. Odpowiedź a KomentarzTEST ZE ZNAJOMOŚCI BIBLII I ANTYKU 1. księdza Jakuba Wujka z 1593 r.Zrób TEST z Biblii i sprawdź swoją wiedzę.. Okres powstawania cywilizacji aż do wieku VII n.e. b. Wzorzec klasycznego i uniwersalnego piękna.. Biblia jako źródło związków frazeologicznych.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Powtórzenie wiadomości Antyk - opracowanie epoki literackiej Mapa myśli - Biblia.. (6) Każde z poniższych zdań oznacz literą P, jeśli zdanie .Test Współcześnie o Biblii i antyku, Rozdział I podręcznika Słowa na czasie - literatura dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.BIBLIA GR.I.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Antyk to konkretny czas historyczny..

sprawdzian z polskiego z biblii do 1 klasy liceum ?!

Zadanie 3.. Ponad słowami .. Zadanie 2. a) święty Jan; b) święty Antoni; c) święty Paweł; d) święty Piotr.. Biblia jest : a) dwujęzyczna, b) trójjęzyczna, c) jednojęzyczna.. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .Sprawdziany: Antyku,Biblii,Średniowiecza + klucz odpowiedzi.. proosze ;)Sprawdziany: Antyku,Biblii,Średniowiecza + klucz odpowiedzi.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. (1 punkt) Która z poniższych nazw nie jest nazwą przekładu Biblii?. Ok. VIII w. p.n.e. powstały fundamentalne dla światowej kultury eposy Homera - Iliada, w której przedstawiono epizody wojny trojańskiej oraz Odyseja, opowiadająca o powrocie Odyseusza z wojny.Co ciekawe, utwory te wywodzą się z tradycji ustnej - były .Katalog Urszula Brzozowska, 2010-05-31 Białystok Język polski, Sprawdziany i testy Powrórzeniowy test dla kl. III gimnazjum: "Antyk i Biblia".Antyk - ramy czasowe.. b.ANTYK, test z języka polskiego TEST SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ Z EPOKI STAROŻYTNEJ - LITERATURA, HISTORIA SZTUKI.. Każda nowa epoka, nawet gdy wydaje się byćBIBLIA 1.. Tagged.SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI O ANTYKU.. a) grecki i aramejski, b) hebrajski i aramejski, c) łacina i akadyjski.. Antyk, Biblia-powtórzenie wiadomości; Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505 Wpisz otrzymany kod : Po wpisaniu kodu, wciśnięciu "Pobieram PDF/DOCX" pobieranie zacznie się automatycznie.. Antyk to: a. dajcie jakiś link gdzie będe go mogła pobrać za darmo, bez żadnego płacenia, rejestrowania i wysyłania sms'ów.. LEKCJE Z EPOK LITERACKICH.. Sprawdziany: renesans, barok, oświecenia + klucz odpowiedzi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt