W krainie pracowitych pszczół pinokio ponownie spotkał

Pobierz

a) Złotą Rybkę b) Gadającego Świerszcza c) Kulawego Lisa .Pinokio pożegnał się i ruszył w dalszą podróż.. 4.Pajac w teatrze lalek dyrektora Ogniojada.. 9.W mieście Chwytajcymbałów.. 4.Dżeppetto w więzieniu.. Z kim Pinokio wyruszył do Krainy Zabawek?. Morze stało się spokojne lecz pajac nie mógł nigdzie dostrzec łódeczki Dżeppetta.W krainie Pinokia, cz. 1 (PD) Wrzesień 2013.. 16.W małym włoskim miasteczku mieszkał stolarz - majster Wisienka.Pewnego razu zdarzyło mu się coś zabawnego.. W końcu papuga zdradziła mu, że lis i kot zaraz po jego odejściu wykopali pieniądze i uciekli.Pinokio musiał pilnować kurnika jako pies łańcuchowy.. 10.Pinokio w roli podwórzowego psa.. Gdy gołąb odleciał, Pinokio zaczął płynąć w stronę łódki, na której był Dżeppetta, lecz po chwili fala zatopiła łódkę.. Po pięciu miesiącach zabaw i leniuchowania Pinokio zamienił się w: answer choices1) Majster Antoni był nazwany Wisienką, gdyż: a) maił ubranie w wiśniowym kolorze b) czubek jego nosa był błyszczący i czerwony jak wiśnia c) nosił perukę w kolorze wiśniowym d) lubił jeść wiśnie 2) Dżepetta nazwano Mamałygą, ponieważ: a) bardzo wolno się poruszał b) bardzo wolno mówił c) nosił żółtą perukę, która wyglądała jak kukurydziana kaszka d) często .Pinokio przybywa na Wyspę Pracowitych Pszczół i odnajduje Wróżkę.. Gołębia 22.. Pinokio w roli podwórzowego psa..

Po latach Pinokio ponownie spotkał Lisa i Kota.

Od przepływającego Delfina dowiedział się, że jest to Wyspa Pracowitych Pszczół.. Idąc za ich radą posadził swoje monety na polu.. Pinokio został zamieniony w: a .a w niej Dżeppetta.. Pinokio znalazł się w brzuchu rekina.. ?Ponadto Pinokio pięć miesięcy spędza w Krainie Zabawek, zaś cztery miesiące odbywa karę w areszcie w Mieście Głupców.. Wędrówka do Krainy Głupków.. W jego warsztacie znalazł się mały kawałek drewna, który za nic nie chciał zostać nogą stołową i w końcu został darowany Dżeppetto a on wystrugał z niego pajaca - Pinokia.. a) Ogniojad b) dobra Wróżka c) dyrektor cyrku "Pinokio" - grupa B 1.. Nagle połknął go wielki rybopies.. Delfin poinformował go również o ogromnym rekinie, który szaleje po okolicy.. 7.Wędrówka do Krainy Głupków 8.Napad zbójców 9.W domu dobrej Wróżki 10.Spotkanie z Lisem i Kotem 11.W mieście Chwytajcymbałow 12.Pinokio w roli podwórzowego psa.. Pinokio rozpoczął wędrówkę po brzuchu rybopsa.1) Majster Antoni był nazwany Wisienką, gdyż: 2) Dżepetta nazwano Mamałygą, ponieważ: 3) Dżepetto, rzeźbiąc Pinokia, zapomniał o:We właścicielce domu rozpoznał Wróżkę.. 5.Wędrówka do Krainy Głupków.. Kiedy Pinokio nauczył się chodzić i biegać, uciekł z domu.1.Dżeppetto rzeźbi pajacyka - Pinokia.. Rano ogromne fale wyrzuciły go na brzeg wyspy..

Jakie zwierzę spotkał Pinkio w domu, gdy Dżepetto był w więzieniu?

Napad zbójców.. Gł.). Pajacyk długo płynął, aż dotarł do brzegu wyspy, ale ojca tam nie było.. 5.Pinokio idzie do szkoły.. Był tam najlepszym uczniem.. Później wraz z Lisem i Kotem udał się do miasta Chwytajcymbałów, potem przebywał w Krainie Pracowitych Pszczół.. Miejsca akcji możemy podzielić na prawdopodobne i nieprawdopodobne.. Knot 27. osłem 28.. 13 .,,Pinokio" czas wydarzeń nieokreślony miejsca wydarzeń realistyczne fantastyczne pracownia majstra Wisienki, mieszkanie Dżepetta, Wielki Teatr Marionetek, zajazd "Pod Czerwonym Rakiem", dom gospodarza, cyrk Pole Cudów, wyspa pracowitych pszczół, dom Wróżki, Kraina Zabawek, brzuch rekina postacie realistyczne fantastycznePlay this game to review Polish.. Do pierwszych należy miejscowość, w której mieszka Dżeppetto.. Rozdział XXXV.. Pajac zgodził się i poszedł z nimi, ale rekina nie było.18.. Gdy gołąb odleciał, Pinokio zaczął płynąć w stronę łódki, na której był Dżeppetta, lecz po chwili fala zatopiła łódkę.. Ogniojada (Połykacz Ognia).. Spotkanie z Dżeppettem.. Pinokio musiał pilnować kurnika jako pies łańcuchowy.. Spotkanie z Lisem i Kotem.. Majster Antonio był nazywany Wisienką gdyż:19.. Spotkał lisa i kota, którym zaufał po raz drugi.. Pinokio pragnął stać się chłopcem 26.. Zobacz również Pinokio kolorowanka .. Pinokio kolorowanka bajkowe postaci kukiełka Czerwony Kapturek księżniczka królewna królewicz ksi .Bojąc się, że zostanie sprzedany, Pinokio rzucił się w morze i szybko odpłynął..

Ponownie spotkał Lisa i Kota i ponownie zdecydował się iść z nimi na Pole Cudów.

Pinokio znalazł się w brzuchu rekina.. Kto kupił biednego Pinokia zamienionego w osła?. W brzuchu rekina.. 12.Na wyspie Pracowitych Pszczół .Pajacyk był niesforny i kapryśny, uciekł od swojego tatusia - Dżepetta - i przyłączył się do trupy wędrownych cyrkowców.. Rola w utworze: Jego losy świadczą o tym, że można ze złego i bezmyślnego człowieka przemienić się w dobrego, zaradnego, kochającego bliskich, trzeba tylko bardzo tego chcieć.Kraina Pracowitych Pszczół - miasteczko, w którym wszyscy pracowali i byli ogromnie zajęci, nie było tam żadnego próżniaka, toteż Pinokio orzekł, że to kraina nie dla niego, bo nie został on stworzony do pracy 20. fechtować się - ćwiczyć się w szermierce, walczyć białą bronią (szablą, szpadą, floretem) 21.5.. )-Masto Głupców (Mi.. Dlaczego do tego doszło ?. W Krainie Zabawek.. Jakie zwyczaje mają mieszkańcy Kr.. Pinokio zdołał wcześniej odgryźć Kotu kawałek łapy.. _____ Jakim zwierzęciem stał się Pinokio.. 11.Dżeppetto i Pinokio wzajemnie się szukają.. Pinokiowi, gdy kłamał, wydłużał się nos.. 3.Ucieczka Pinokio.. Zobacz również Scenariusze zajęć 1 Komentarze.. Pewnego dnia, gdy pajacyk szedł do szkoły leniwi uczniowie namówili Pinokia żeby poszedł z nimi nad wodę zobaczyć rekina.. Chłopiec czekał na efekty, przychodził codziennie na pole, ale nic nie wyrastało..

W brzuchu potwora spotkał tuńczyka, który już pogodził się ze swoim losem i spokojnie czekał, aż zostanie strawiony.

b) małego chłopca .. Dowiedział się od delfina, że jest w Krainie Pracowitych Pszczół i, że w tej okolicy pływa ogromny rekin.a) do Krainy Zabawek b) na przedstawienie cyrkowe c) do Kraju Pracowitych Pszczół 8.. Na wyspie Pracowitych Pszczół 13. a) z Wróżką .. c) ze Ślimakiem 20.. Pinokio uratował tonącego: a) psa Alidoro .. Wyspa Pracowitych Pszczół 23. próżniactwo 24.. Pinokio został prymusem w szkole w: a) Kraju Pracowitych Pszczół b) Kraju Pracowitych Mrówek c) Kraju Mądrych Sów 18.. )-Kraina Zabawek (Kr.. Pobierz Ten plik można za pomocą pobrań.. 2.Ucieczka Pinokia.. Pinokio stał się chłopcem.a w niej Dżeppetta.. Pinokio został w Krainie Pracowitych Pszczół i poszedł do miejscowej szkoły.. Zgodnie ze wskazaniami zasadził monety i bardzo się zdziwił, gdy ich nie odnalazł.. W domu dobrej Wróżki.. Gołębia 22. c) swojego ojca 19.. Rano dotarł do brzegu jakiejś wyspy.. Burza skończyła się.. 8.Spotkanie z Lisem i Kotem.. 3.Pinokio idzie do szkoły.. Ze wszystkich swoich przygód Pinokio wyciągał wnioski, uczył się na błędach.. Scenariusze zajęć 1.. Nie wiemy, czy jest duża, czy mała.Plan wydarzeń 1.Mówiące drewno w pracowni Antonia.. Pinokio poszedł w głąb wyspy i dotarł do miasteczka.Pinokio spotkał ponownie Wróżkę o Błękitnych Włosach: w Kraju Głupców; na Wyspie Obiboków; w lesie; w Krainie Pracowitych Pszczół.. Wyspa Pracowitych Pszczół 23. próżniactwo 24.. Knot 27. osłem 28.. 6.Napad zbójców.. 6.Pajac w teatrze lalek dyrektora Ogniojada.. Pinokiowi, gdy kłamał, wydłużał się nos.. Aby stać się człowiekiem, Pinokio musiał spełnić jeden warunek: a) wyruszyć w niebezpieczna podróż b) spotkać się z rekinem c) stać się grzecznym chłopcem d) odszukać .PINOKIO-Kraina Pracowitych Pszczół (Kr.. Pinokio stał się chłopcem.17.. W mieście Chwytajcymbałów.. Pinokio płynął całą noc wśród burzy, ale nie znalazł swojego tatusia.. 2.Dżeppetto wykonuje pajacyka- Pinokia.. 7.W domu dobrej Wróżki.. Gadającego Świerszcza.. Pinokio spotkał Wróżkę: a) w Krainie Pracowitych Pszczół b) na Placu Cudów c) w Krainie Pracowitych Mrówek d) w gospodzie "Pod Czerwonym Rakiem" 19.. Dokąd uciekł Pinokio ze swoim szkolnym kolegą Knotem ?. Pajacyk długo płynął, aż dotarł do brzegu wyspy, ale ojca tam nie było.. Dowiedział się od delfina, że jest w Krainie Pracowitych Pszczół i, że w tej okolicy pływa ogromny rekin.Na końcu powieści Pinokio stwierdza: "Śmieszny byłem jako pajac, ale teraz jestem bardzo zadowolony, że stałem się porządnym chłopcem"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt