Opowiadanie o doktorze dolittle

Pobierz

Co zrobić, by próbowało pisać, choć tego nie lubi, bo trudne, bo brzydko wychodzi, bo po co.. Przychodziło ich tak wiele, że doktor musiał zrobić osobne wejścia dla różnych zwierząt.. Poczta doktora Dolittle (tom 3) 3.. Czas i miejsce akcji Akcja powieści Hugh Loftinga rozpoczyna się w niewielkim brytyjskim miasteczku Puddleby.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Jak napisać streszczenie o doktorze dolittle?. Jego dom nie był zbyt wielki, ale za to otaczał go rozległy i przepiękny ogród.. Doktor dzielił dom z siostrą o imieniu Sara, która pomagała mu w wypełnianiu codziennych obowiązków.. Wszystko za sprawą jego niezwykłej zdolności rozumienia zwierzęcej mowy.. Pewnego dnia jego papuga, Polinezja, uczy go języka zwierząt.. Jego dom nie był, co prawda zbyt wielki, ale uwagę przykuwał piękny ogród, który doktor pielęgnował osobiście.. b) Polinezja tłumaczyła doktorowi, co mówią zwierzęta.. Mężczyzna mieszkał ze swoją siostrą, Sarą, która zajmowała się gospodarstwem.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Doktor Dolittle przestaje leczyć ludzi i zajmuje się już tylko zwierzętami, wyrusza z nimi w daleką podróż.a) sową b) kaczką c) małpką 5) Doktor Dolittle był wspaniałym lekarzem ponieważ: a) rozumiał mowę zwierząt.. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3..

Napisz opowiadanie twórcze.

Dom, w którym mieszkał, nie był duży, za to otoczony wielkim ogrodem.. Jest bardzo surowy, kiedy zwierzęta są źle traktowane.Hugh John Lofting (ur. 14 stycznia 1886 w Maidenhead, Berkshire w Anglii, zm. 26 września 1947 w Topanga w Kalifornii) - brytyjski autor literatury dziecięcej, znany głównie jako twórca cyklu książek o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze Dolittle.6 Doktor Dolittle był lekarzem ludzi, ale później zmienił się w lekarza zwierząt, bo bardzo je kochał.. To one stały się powodem utraty wszystkich jego pacjentów, ale to także dzięki nim, odnalazł on swoje prawdziwe powołanie - leczenie chorych zwierząt.. 5.Pytania sprawdzające z odpowiedziami z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. Doktor Dolittle i jego zwierzęta (tom 1) 2.. W klasie opowiadały przygody - zarówno te wesołe, jak i niebezpieczne, związane z podróżą i pobytem na Czarnym Lądzie.Lapbook o "Doktorze Dolittle", czyli o nauce pisania.. Doktor Jan Dolittle mieszkał na skraju małego miasteczka o wdzięcznej nazwie Puddleby..

(To była niezwykła podróż w c... napisz opowiadanie o wydarzeniu które potwierdzi ze ...

Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach .. Mapa podróży Rysunek z opisami.. Wyobraź sobie ze spotkał.Doktor Jan Dolittle mieszkał na skraju małego miasteczka o wdzięcznej nazwie Puddleby.. I to nie byle jakie zwierzęta!. Jego dom nie był, co prawda zbyt wielki, ale uwagę przykuwał piękny ogród, który doktor pielęgnował osobiście.. Gdzie mieszkał doktor?. Mężczyzna mieszkał ze swoją siostrą, Sarą, która zajmowała się gospodarstwem.Strona 2‧Geneza utworu‧Problematyka‧Plan wydarzeń‧Motyw obcości‧Doktor DolittleDawno temu na krańcu małego angielskiego miasteczka Puddleby mieszkał doktor medycyny Jan Dolittle.. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Doktor nie wiedział skąd wziąc pieniądze na bilet.Opowiadanie typu egz.. 6) Co było powodem wyjazdu doktora do Afryki?. Jak miał na imię doktor Dolittle?. Od tej pory zostaje weterynarzem.. wg Bmichalek.Ile wiesz o książce " Doktor Dolittle?. Siostra doktora, Sara, prowadziła mu gospodarstwo, a ogrodem doktor zajmował się sam.Doktor Jan Dolittle mieszkał na skraju niewielkiego miasteczka Puddleby.. Więcej »Doktorowi gospodarzyła jego siostra, Sara Dolittle, a on sam zajmował się ogrodem..

Mam to na jutro ...Na pierwszym planie opowieści o doktorze Dolittle króluje świat zwierzęcy.

0 ocen .Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga - strona 6.. Znali go i szanowali wszyscy mieszkańcy miasteczka.. Doktor Dolittle zajmował się leczeniem zwierząt, także zajmował się leczeniem ludzi.. Klasa 2 Klasa 3 Edukacja polonistyczna lektury.. No właśnie.. Pierwszy tom zatytułowany "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza, liczącą łącznie 14 pozycji.Doktor John Dolittle jest lekarzem, mieszka w Puddleby nad rzeką Marsh (Puddleby-on-the-Marsh).. Kto przekonał doktora do tego, aby zaczął leczyć zwierzęta?. Zwierzęta były dla bohatera bardzo ważne.. Napisz opowiadanie o spotkaniu Marka Winicjusza z bo.. Wyobraz sobie ze znajdujesz sie w miejscu ukazamym .. Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle.. Okazało się, że w Afryce wybuchła epidemia i wiele z nich umarło.. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu .. Dzięki niej staje się znany na całym świecie .Książka o Doktorze Dolittle, który był lekarzem ludzi, ale bardzo kochał i rozumiał zwierzęta jest lekturą szkolną do klasy 2 Szkoły Podstawowej.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Mam to na jutro Anii2000 Anii2000 09.04.2021 Polski Szkoła podstawowa rozwiązane Jak napisać streszczenie o doktorze dolittle?

Co nosił na głowie doktor Dolittle?. Podróże doktora Dolittle (tom 2) 6.Doktor Dolittle ma wielu przyjaciół, tyle że… nie są nimi ludzie, a zwierzęta.. c) nie rozumiał mowy zwierząt, lecz bardzo je kochał.. Jakie zwierzę uczyło doktora mowy zwierząt i jak miało na imię?. ( cylinder, czyli kapelusz) 4.Opowieść o pewnym doktorze, który bardzo lubił zwierzęta i wraz z nimi przeżywał niezwykłe przygody, od których aż kręci się w głowie.. wg Tlokmarzena.. Zwierzęta doktora Dolittle Połącz w pary.. Klasa 2 Polski.. Nastka8 4 lata temu.. Mapa podróży doktora Dolittle Rysunek z opisami.. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę.. Jak zachęcić dziecko do pisania?. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale .Gdyby ktoś chciał czytać powieści o doktorze Dolittle zgodnie z porządkiem chronologicznym akcji, powinien czynić to w następującej kolejności: 1.. Skomentuj.. A tych tytułowy bohater wcale nie miał mało.Wszystkie zwierzęta w okolicy dowiedziały się o tym, że doktor Dolittle rozumie ich mowę i jest wspaniałym lekarzem.. a) wiadomość o zarazie małp.1.. Dlaczego ludzie przestali przysyłać swoje zwierzęta do doktora?. Udostępnij.. Ludzie zaczęli bać się do niego przychodzić, dlatego, że miał dużo zwierząt: krokodyla, świnkę, pieska, kaczkę, sowę, papugę.Bohaterowie lektury o doktorze Dolittle Anagram.. Doktor bardzo lubił zwierzęta i miał ich dużą gromadkę.. Te i inne ciekawe historie o doktorze Dolittle przeczytacie m.in. w: Doktor Dolittle i jego zwierzęta Cyrk doktora Dolittle Opera doktora DolittleDoktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Główną inspiracją do stworzenia doktora Dolitlle'a był John Hunter, brytyjski chirurg, który hodował dzikie zwierzęta, a po ich śmierci wystawiał je jako spreparowane eksponaty muzealne.. Napisz nowa przygode Elfa i siostry Erki ( lektura w.. Ale w tym jednym przypadku sprawdziło mi się zrobienie lapbboka z lektury, którą właśnie czytałyśmy - "Doktora Dollitle i jego .Pewnego jesiennego dnia nadleciała jaskółka i oznajmiła, że małpki z Afryki dowiedziały się o cudownym doktorze rozumiejącym zwierzęcą mowę i proszą o pomoc.. Doktor leczył zwierzęta czy ludzi?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt