Polska po 2 wojnie światowej quizizz

Pobierz

Na sam początek.Kiedy zakończyła się II wojna światowa?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Z tej okazji na RMF24 przygotowaliśmy quiz sprawdzający wiedzę o wydarzeniach .. Polska pod rządami Gomułki.. Który kraj został zaatakowany przez III Rzeszę jako pierwszy dnia 1 września 1939 roku?. Co o niej wiesz?. Skomentuj.. Dodatkowo panowało poczucie tymczasowości.. PO II WOJNIE TERYTORIUM POLSKI W STOSUNKU DO ROKU 1939: Preview this quiz on Quizizz.. Profil Quizy Subskrybowany Subskrybuj?. Wschodnią granicę ustalono zgodnie z linią Curzona, a zmiana została usankcjonowana polsko-sowieckim układem 16 sierpnia 1945r.Historia dział W momencie wybuchu wojny, ile Polska miała czołgów?. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.. Dekada Edwarda Gierka - Polska lat 70-ych XX wieku .. Terms in this set (26) .. pierwsze po wojnie wybory do sejmu sfałszowane przez komunistów .. ziemie zachodnie i północne współczesnej Polski, które zgodnie z postanowieniami konferencji poczdamskiej zostały .Wszystkie quizy po polsku.. 1) Kim był Stefan Wyszyński ?. Polska po II wojnie światowej klasa VIII DRAFT.POLSKA PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ- QUIZ.. a) Stefan b) Władysław c) Edward d) Stanisław 4) Jak obecnie nazywamy członków .. @Dumny_poetaZacznijmy od końca, jeśli Ty nie masz szacunku do mnie, ja nie zamierzam mieć go do Ciebie.Po drugie nie obchodzi mnie to co robisz tylko mówię Ci, że bez sensu płaczesz za swój los, że biedny musisz pracować latając po mieście..

Polska po II wojnie światowej DRAFT.

Straty ekonomiczne Polski spowodowane wojną wyniosły: Polska po II wojnie światowej DRAFT.. Jaką nazwę nosiła akcja przesiedlenia Ukraińców, Łemków i Bojków z 1947 r?. a) 22 lipca 1945 b) 24 października 1944 c) 22 lipca 1944 2) Proces przejmowania przedsiębiorstw na własność państwa to?. Polska w czasach stalinizmu.. Walka z opozycją antykomunistyczną.. Quizy od użytkowników.. Wszystkie quizy po polsku.. Wielki Test o II Wojnie Światowej - 3. rundaPaństwa Europy po II wojnie światowej.. a) nacjonalizacja b) kapitalizacja c) kradzież 3) Za pomocą jakiej reformy komuniści chcieli zdobyć .Quizy historyczne, sprawdź swoją wiedzę historyczną.Dziękuje za uwagę.. Mam nadzieje że wszystko rozjaśniłem:).. a) prymasem polski b) politykiem c) żołnierzem d) muzykiem 2) Jaki pseudonim miała Danuta Siedzikówna ?. Zobacz podobne quizy: #historia #osmoklasisci #polska #sprawdzian .. Polska po II wojnie światowej.. emarciszewska.. Co przeprowadzono w celu upewnienia się, że Niemcy nie zagrożą .Quizy o II wojnie światowej dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.. Oceń: Ostatnio zaktualizowany: 16 maj, 2019.Wojna zmieniła kanony, które przed jej wybuchem dyktowały zachowania..

Polska po II wojnie światowej.

PO II WOJNIE TERYTORIUM POLSKI W STOSUNKU DO ROKU 1939: Preview this quiz on Quizizz.. W latach 70-tych XX wieku fukcję I sekretarza objął.. Odbyło się to między 17 lipca a 2 sierpnia 1945.. Wielki Test o II Wojnie Światowej - 5. runda.. Odbudowa kraju ze zniszczeń wojennych.. II wojna światowa dla głupich.. Losowy.. DGP .. Na początek łatwe pytanie.. Nowe i zresetowane quizy.. Polska po II wojnie światowej - powtórzenie.Preview this quiz on Quizizz.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Gdybyś był bogiem jedzenia, co byłoby .Historia - Polska po II wojnie światowej - test - Quiz.. 1) kiedy ogłoszono Manifest PKWN ?. Ostatnie quizy.. Liceum.. by emarciszewska.. Wielka trójka spotkała się w składzie: Harry S. Truman, Clement Attlee oraz Józef Stalin.. Bezpośrednio po wojnie straty ludności Polski oceniono na 6 mln 28 tys. osób.. 322 pytania (po 10 na jedną grę) Start.. Postęp: 0/322: Wynik .. 2% gier zakończono wynikiem 10 punktów.. Najnowsze quizy w dziale: II Wojna ŚwiatowaPolska po II wojnie światowej.. Który z tych statków miał większe znaczenie w II wojnie światowej, szczególnie na Pacyfiku?. Walka o władzę w powojennej Polsce.. Udostępnij.. Wszystkie polecane quizy.. PO II WOJNIE TERYTORIUM POLSKI W STOSUNKU DO ROKU 1939: POLSKA PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ DRAFT..

Polska po II wojnie światowej klasa VIII.

Dildo w Sejmie!. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Sprawdź, jak dobrą masz pamięćCo wiesz o II wojnie światowej?. Polska w nowych granicach.. Takie powszechne .Wielki Test o II Wojnie Światowej - runda finałowa.. Wymień wszystkie kraje Europy, które istniały w 1946 roku, po zakończeniu drugiej wojny światowej.. Powstały o nim filmy, książki i gry komputerowe.Polska po II wojnie światowej.. Lotniskowiec Pancernik 4.. Odpowiedz na 15 nieoczywistych pytań.. Skróty Quiz wykonany przez Saranghaeyosso.. PO II WOJNIE TERYTORIUM POLSKI W STOSUNKU DO ROKU 1939: POLSKA PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ.. Poznański Czerwiec i Polski Październik.. II wojna światowa to największy konflikt w historii ludzkości.. Upadek komunizmu .II wojna światowa.. Poziom 45 .Polecane quizy.. a) Danka b) Hanka c) Inna d) Inka 3) Jak miał na imię Gierek ?. Oryginalny quiz stworzył KoljiVriVoda.Co o II wojnie światowej wiedzieć trzeba.. Wskaż zdanie prawdziwe dotyczące nowych granic Polski.. Jednak po siedemdziesięciu latach od zakończenie wojny wciąż nie znamy liczby jej ofiar .Historia: Świat po II wojnie światowej (meme) Kiedy odbyło się ostatnie spotkanie wielkiej trójki- konferencja poczdamska?.

Polska po II wojnie światowej - powtórzenie.

Quiz - RMF24.pl - 8 maja świętujemy zakończenie II wojny światowej.. Odpowiedz na 8 niełatwych pytańMiędzynarodowy test wiedzy w kategorii II wojna światowa.. Nie mieliśmy czołgów.Polska po II wojnie światowej - powtórzenie wiadomości - Quiz.. Pytania proszę kierować w komentarzach albo bezpośrednio na maila.Podsumowanie działów: Początki w.Quizy Eureka!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt