Wielkie odkrycia geograficzne klasa 5

Pobierz

Wynaleziony przez Gutenberga.. Stary Świat: Nowy Świat: Kultura odrodzenia.. Dzięki odkryciom geograficznym rozwinęła się gospodarka towarowo-pieniężna.. poleca 81 % 1018 głosów.. Klasa 5.Szlak Jedwabny - Droga lądowa z Chin i Indii, Ptolemeusz - Znany geograf i astronom żyjący w starożytności, Busola - Wskazywała biegun magnetyczny, Astrolabium - Umożliwiał orientację według Słońca i gwiazd, Bartolomeu Diaz - Odkrył Przylądek Nadziei, San Salvador - Wyspa, która na Morzu Karaibskim odkrył Kolumb, Indianie - Tak Kolumb nazwał rdzennych mieszkańców Ameryki .Wielkie odkrycia geograficzne - określenie odkryć geograficznych dokonanych przez europejskich żeglarzy na przełomie XV i XVI wieku, a w szczególności: opłynięcie Przylądka Dobrej Nadziei przez Bartolomeu Diasa (1488), odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba (12 października 1492), a następnie jej podbój, podróż Vasco da Gamy do Indii (1498) oraz pierwsza podróż dookoła .Wielkie odkrycia geograficzne klasa 6. nadiaradtkee 1 rok temu.. Wędrujemy po Ziemi śladami Wielkich Odkrywców.. 2009-09-16 19:02:16 jakie sa pozytywne i negatywne skutki odkryc geograficznych ?. Udostępnij.. Skutki : 1.. Quiz w Poczekalni.. Podaj przyczyny wielkich odkryć geograficznych: ciekawość świata kryzys w handlu lewantyńskim (utrudnienie przez Turków handlu ze Wschodem, stąd poszukiwanie innej drogi morskiej do Indii, Chin)Wielkie odkrycia geograficzne..

Wielkie odkrycia geograficzne.

Zawiera on zakres wiadomości z IV działu,podręcznika ,,Wczoraj i dziś 5"Wielkie odkrycia geograficzne nie miały wpływu na układ polityczny i gospodarczy świata.. Odkrycie, że Ziemia jest większa niż przypuszczano 5.Rozpowszednienie niewolnictwa 6.Nawracanie pogan Przyczyny: 1.. Okres w dziejach kultury europejskiej zapoczątkowany przez odrodzenie.Test Wielkie odkrycia geograficzne, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa II.. ;d 2010-09-21 15:40:52 skutki odkryc geograficznych negatywne i pozytywne 2008-09-08 14:09:07Wymień 5 skutków wielkich odkryć geograficznych.. b. Europejczycy poszukiwali również nowej drogi do Indii, ponieważ: - zależało im na sprowadzaniu ze Wschodu jedwabiu i przypraw (korzeni)Przyczyny wielkich odkryć geograficznych były następujące: Chęć odnalezienia drogi do Indii.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Weronika Hańczyk; 20 marca 2020; Geografia SP / Klasa 5 geoSP; szkoła podstawowa geografia klasa 5 Autor: Małgorzata Gardner Temat: Wędrujemy po Ziemi śladami Wielkich Odkrywców.. Chciano odkryć nowe drogi morskie prowadzące do Chin i Indii wzdłuż wybrzeży Afryki.. Sprawdzian z historii klasa 6 wielkie odkrycia geograficzne wczoraj i dziś.Moja Klasa (74684) Nick lub Pseudonim (80274) Problemy (874013) Rozwój Osobisty (469) Sny (45782) Subkultury (2756) Tożsamość Płciowa (132) ..

?Wielkie odkrycia geograficzne - Quiz Tematyczny.

Skomentuj.. Wielkie odkrycia geograficzne.. Kolonizacja była dobrowolna i służyła tubylcom nowo poznanych ziem.KALENDARIUM ODKRYĆ GEOGRAFICZNYCH Przygotowała Katarzyna Semla SP-5 Żywiec.. XV i XVI to czas wielkich wypraw, które organizowane były głównie przez Portugalczyków, Hiszpanów, a także Włochów.. Podstawówka.. Jakie wyznanie obecnie głoszą zwolennicy kalwinizmu?. Przyczyny wielkich podróży odkrywczych.. Wyjaśnij, dlaczego wielkie odkrycia geograficzne dokonane na przełomie XV i XVI wieku miały wielki wpływ na historię - Pytania i odpowiedzi - Historia.. Ciekawość świata 2.. Ćwiczenie .Zachęcamy do subskrypcji!. Inna nazwa odrodzenia.. Pytania i odpowiedzi.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przyczyny wielkich odkryć geograficznych;Odkrycia Geograficzne.. NA6: Polski, Historia, Geografia, WOS, Angielski, .. Wielkie odkrycia geograficzne - przyczyny, przebieg i ich znaczenie .. c. postęp w zakresie szkutnictwa - karawele i karakiZagadnienia do sprawdzianu dla klasy V Odkrycia geograficzne/Czasy renesansu I.. Nowe uprawy i plantacje 2.Pojawienie się nowych religii, kultur 3.Rozpowszednienie chorób 4.. Drogi uczniu na tej lekcji: Dowiesz się, jak .Wymień przyczyny i skutki odkryć geograficznych.. a. poszerzenie wiedzy geograficznej - rozpowszechnienie się poglądu o kulistości ziemi..

- Wielkie odkrycia geograficzne miały duże znaczenie.

Rozwój kartografiiWielkie odkrycia geograficzne - prezentacja.. Rozwój techniki żeglarskiej i nawigacyjnej w XIII wieku umożliwił europejskim podróżnikom na coraz dalsze wyprawy i odkrywanie nowych lądów.. !Nasz fanpage na fb: na nasz kanał, skorzystaj z pomocy z innych przedmiotów!Odkrycia Geograficzne - klasa 5 szkoły podstawowej; Odkrycia Geograficzne - klasa 5 szkoły podstawowej, test z historii Jest to test przeznaczony dla uczniów klasy 5 SP.. Odkrycia geograficzne dokonane przez Portugalczyków i Hiszpanów nazywamy wielkimi, ponieważ: stały się początkiem ekspansji kolonialnej Europejczyków, która trwała bardzo długo, bo od końca XV do XX wieku; Europejczycy odkryli wtedy ziemie (i to jak rozległe!. Nowe możliwości połączone z ciekawością i nadzieją na zyski dały początek erze kolonializmu i globalizacji.. Cel: odkrycie nowych lądów i nowych dróg morskich.. Opisz znaczenie wielkich odkryć geograficznych.. I. Geneza wielkich odkryć geograficznych.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.ODKRYCIA GEOGRAFICZNE - karta pracy .. 5) potwierdzenie kulisto ści Ziemi 6) wyniszczenie cywilizacji Inków, Azteków i Majów (ludobójstwo, choroby) 7) napływ złota i srebra do Europy 8) sprowadzenie do Europy nowych gatunków ro ślin (ziemniaki, pomidory, papryka,Wielkie odkrycia geograficzne,czas renesansu i reformacji Test wielokrotnego wyboru Zaznacz prawidłowe odpowiedzi na każde pytanie..

Strona Główna > odkrycia geograficzne.

Przyczyny i przebieg wielkich odkryć geograficznych.. Uwarunkowania naukowo-techniczne.. Krystian Chariza i zespół, Wielkie odkrycia geograficzne, j0000008FHB5v32_0000005C.. Rozwiązania zadań.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Do tej pory Europejczycy docierali po przyprawy korzenne przez Morze Śródziemne i Czerwone, Półwysep Arabski do Indii, jednak opanowanie terenów Konstantynopola i wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego przez Turków Osmańskich, wymusiło .Dokonane na przełomie xv i xvi wieku oraz w wieku xvi odkrycia geograficzne otworzyły nowe możliwości dla europy i nie tylko warto rozdzielić skutki wypraw.. Umożliwiły one - Pytania i odpowiedzi - Geografia.. Przyczyny wielkich odkryć geograficznych: - ciekawość świata, - chęć wzbogacenia się, - przyczyna ekonomiczna (przeludnienie Europy) .odkrycia geograficzne.. Uzupełnij tabelę.. a. jednym z celów wypraw odkrywczych było poszukiwanie złóż złota.. PIERWSZE ODKRYCIA .. Jak nazywana była działalność Kościoła katolickiego w XVI i XVII w. Uwzględnij konsekwencje odkryć dla Starego i Nowego Świata.. ), o których istnieniu nie mieli pojęcia.1.. Kolebka epoki odrodzenia.. Pytania i odpowiedzi.. Chęć zdobycia sławy i bogactwa 4. .. Poszukiwanie bezpiecznej (morskiej) drogi do Indii 3.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.1.. Podsumowanie .. POWODZENIA!Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. b. postęp w zakresie kartografii i nawigacji (rozpowszechnienie busoli astrolabium i kwadrantu)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt