Uporządkuj punkty planu wydarzeń przedstawionych w powieści

Pobierz

Znalezienie czarodziejskiego pierścienia 11.. Obok zapisz imiona lub przezwiska bohaterów, którzy uczestniczyli w poszczególnych wydarzeniach.. Pierwszy dzień w gimnazjum - początek przyjaźni.. 2011-01-11 16:25:33; napis plan wydarzeń Opowieści Wigilijnej 2013-12-17 13:57:25Geneza utworu i gatunek.. (karta pracy nr 2.). Zabawa taty z sąsiadem - panem Bludértem.. Porównanie.. Obok zapisz imiona lub przezwiska bohaterów, którzy uczestniczyli w poszczególnych wydarzeniach.. Zdemaskowanie szkolnych złodziejaszków.. Kradzież w banku.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.• Główne wątki w powieści Chłopcy z Placu Broni • Chłopcy z Placu Broni - plan wydarzeń • Chłopcy z Placu Broni - czas i miejsce akcji • Chłopcy z Placu Broni - bohaterowie • ciekawostki; Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Wizyta zdrajcy w domu chłopców.. Porwanie przez gobliny 8. z góry…1.Port-Said a.dzieciństwo Stasia i Nel b.Fatma ze swoimi dzieći zakładniczką rządu egipskiego c.wyjazd pana Tarkowskiego i Rawlisona do Medinet d.wypadek pani Oliver e.droga dzieci do Medinet 2.Medinet a.święta Bożego Narodzenia b.przyjazd Chamisa po dzieci c.porwanie 3.Pustynia(El-Fajum-Chartum) a.szaleńcza jazda b.Nel gubi rękawiczkę c.Saba dołącza do dzieci d.burza piaskowa e .Uporządkuj dziedziny w których rząd rosyjski prowadził politykę wynaradawiania Polaków..

5 ...Uporządkuj punkty planu wydarzeń przedstawionych w powieści i wpisz numery wypowiedzeń.

2.Próby wykrycia miejsca ich pobytu.. Wizyta chłopców w Zagrodzie Tulipanów.. 8.Z pomocą Gandalfa wszyscy wędrowcy odzyskują wolność, a trolle zamieniają się słupy soli.. Wyjazd do Bejgoły.. Zniecierpliwiony fotograf ucieka.. Zakupienie Sposobu na Alcybiadesa od Szekspira.. "Reduta Ordona" napisana została w 1832 r. w Dreźnie.. Odpoczynek w Ostatnim Przyjaznym Domu 6.. Podejrzenia o zdradę.. Prezentacja Manfreda.Stamtąd przeniósł się do Paryża, gdzie wydał powieści poetyckie Mnich, Jan Bielecki i inne oraz dramaty Mindowe, Maria Stuart.. Pomaganie nauczycielowi w różnych czynnościach.. 17 .Zadanie: plan wydarzeń ,,przygody tomka sawyera 10 punktów Rozwiązanie:1 poszukiwanie tomka przez cioctkę polly 2 spotkanie z tomka nieznajomym chłopcem bójka 3 tomek wyznaje miłość do becky 4 tomek z huckiem szukają skarbu 5 chłopcu w nocy śnią się koszmary 6 tomek i huck są w pobliżu gospody 7 tomek szuka wyjścia 8 chłopiec znajduje wyjście 9 chłopiec znajduje złoto 10 .w których przebywali bohaterowie powieści.. 9.Ze skarbca stworów Bilbo wybiera dla siebie odpowiedni mieczyk.. 2009-09-21 17:50:46; Ułóż plan wydarzeń do ballady pani twardowska 2011-06-03 17:42:28; Ułóż plan wydarzeń - pieśń o .Uporządkuj punkty planu wydarzeń przedstawionych w powieści i wpisz numery wypowiedzeń..

Skorzystaj z planu wydarzeń i książki.

2010-09-14 18:26:46; Ułóż plan wydarzeń przedstawionych w micie.Następnie przekształc punkty planu w streszczenie.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Postanowienie Jonatana.. Wychowanie Waltera Alfa w zakonie, według jego zasad.. z góry…Napisz w 10 punktach plan wydarzeń do ksiązki pt. ,, Tajemniczy ogród " 2010-10-06 16:10:44 Plan wydarzeń do lektury pt. Tajemniczy ogród 2015-04-09 18:57:45 Ułuż plan wydarzeń do powieści Tajemniczy Ogród .. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Kolejny zryw narodowy w 1863 r. zakończył się klęską.. • Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń • Mit o powstaniu świata - streszczenie, plan wydarzeń • Mit o Tantalu - streszczenie, plan wydarzeń2.. Przygotowania do gry w futbol.. Mężczyzna brał udział w powstaniu listopadowym, był świadkiem obrony Reduty 54, którą dowodził Julian Ordon.9.. Wygrana Bilba 13.. Podążanie za Gollumem 14.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

83 % użytkowników klp.pl poleca:Plan wydarzeń.

Założenie kółka historycznego.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Uporządkuj punkty planu wydarzeń przedstawionych w powieści i wpisz numery wypowiedzeń.. Uczenie się przez kolejno wyznaczonych do tego uczniów.. Zagadki z Gollumem 12.. Lew, czarownica i stara szafa".. Ucieczka 9.. Obok zapisz imiona lub przezwiska bohaterów, którzy uczestniczyli w poszczególnych wydarzeniach.. Rozpoczęcie realizacji Sposobu.. Pościg za furgonetką Gangu Niewidzialnych Ludzi.. W latach poeta przebywał w Szwajcarii.. W prowincjonalnym Klerykowie, tak jak w całym zaborze rosyjskim, panuje nastrój przygnębienia, potęgowany represjami w nowych warunkach ekonomicznych.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Plan wydarzeń.. GENEZA: Czasy, w których S. Żeromski umiejscowił swą powieść, to wyjątkowo trudny okres w dziejach naszego narodu.Jest to czas popowstaniowy.. Plany te nie uwzględniają szczegółów.. Następnie obrazki wklej do zeszytu, a potem pokoloruj je.. Obok zapisz imiona lub przezwiska bohaterów, którzy uczestniczyli w poszczególnych wydarzeniach.. Baza na szkolnym strychu.. Ananiasz próbuje wejść w rolę nauczycielki.. Halban, dworski tłumacz rozbudza w chłopcu uczucia patriotyczne, opowiada o ojczyźnie, śpiewa ludowe pieśni.. Pozorne zainteresowanie lekcjami.. Zabawa w kowbojów w domu Mikołajka..

Uporządkuj punkty planu wydarzeń przedstawionych w powieści i wpisz numery wypowiedzeń w odpowiednie miejsca przy osi.

Zmylenie przeciwników.. Spotkanie z Hubertem.. W czasie prac na tym dziełem Mickiewicz posiłkował się wspomnieniami Stefana Garczyńskiego - poety i przyjaciela wieszcza.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.5.. Spotkanie z mieszkańcami Doliny Wiśni w karczmie "Złoty Kogut".. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Fotograf usiłuje zrobić zdjęcie w klasie Mikołajka.. Plany punktowe odzwierciedlają układ treści utworu, odtwarzają np. układ akapitów, myśli w nich zawartych.Kolejne punkty planu odpowiadają nowej myśli w tekście.. Spotkanie trolli.. W tym czasie powstał poemat W Szwajcarii.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. 1.usunięcie polskiej historii z kursu szkolnego …Rozdział VI 1.Oczekiwanie ojców na przyjazd dzieci.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Przygotuj w punktach plan wydarzeń w lekturze "Opowieści z Narnii.. Aldona, córka Kiejstuta i Walter zakochują się w sobie i biorą ślub.. z góry…Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Anonimowo ogłosił dramat Kordian, w którym odniósł się do spraw bliskich narodowi.. Przygotowania do wyprawy 3.. Przybycie Gandalfa i krasnoludów 2.. Uwięzieni w Żywotówce.. Jeśli nie masz możliwości drukowania, możesz pokusić się o własną wersję rysunkową lub po prostu napisz w punktach sam opis.. Wpisz numery z ramki przy odpowiednich dziedzinach.. TEMAT 13.Plan wydarzeń "Szatana z siódmej klasy".Cele lekcji: - będziesz umiał podać podstawowe informacje na temat pisarki, pracując ze Słownikiem pisarzy polskich, - wymienisz elementy świata przedstawionego w powieści, - zbudujesz plan wydarzeń w postaci równoważników zdań.Plan wydarzeń Makbeta 1.. Opowieść o tragicznym losie mieszkańców Doliny Dzikich Róż.. Przedstawienie Rosoła - wychowawcy klasy.. Ucieczka Waltera z Halbanem do Litwy, trafiają na dwór księcia Kiejstuta.. Wielka ,,wsypa'' na lekcji historii.. Zgoda chłopców na udział w próbach szkolnego teatrzyku.. Dzięki temu przejrzyście przedstawiają treść tekstu.Problematyka.. 3.Domyślenie się, że młody Tarkowski i mała Nel zostali porwani przez Fatmę jako karta przetargowa w jej staraniach o połączenie się z mężem Smainem.• Obraz stworzenia świata w Biblii i mitologii greckiej.. Zgubienie Bilbo Bagginsa 10.. Wiadomość o pojmaniu Orwara.. 2011-02-21 16:37:47; Napisze mi ktoś plan wydarzeń do lektury pt.: " Opowieści z Narnii: Lew ,czarownica i stara szafa''?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt